היער האסור - פורום הארי פוטר

22/03/2020 - היי חברים! לצערי כרגע לא ניתן להתחבר, להירשם או לבצע פעולה כזו או אחרת בארכיון היער האסור. הבעיה תטופל בהקדם. בריאות איתנה לכולנו!

ברוכים הבאים לפורום היער האסור! הפורום כיום משמש לארכיון ומכיל את כל התוכן מאז הקמתו, אי-שם ב-01/09/2006! כל הפורומים נעולים למעט הפורום הזה(לחיץ)
לכל שאלה / בקשה / הערה ויצירת קשר יש לשלוח אימייל לכתובת הבאה: edenbuganim@walla.com
שלכם, מאז ומתמיד, עדן -
edenbuganim

דיון| גיבורים ואנטי-גיבורים.

(2) 1 [2]  ( עבור להודעה החדשה ביותר שלא קראת ) הגב לנושא זהפרסם נושא חדשפרסם סקר

11/11/2011, 15:02
female The Consulting Detective
צטט הודעה
אווטר ודרגה
F.A.N.G.I.R.L.S
מידע נוסף
שר הקסמים, לא חבר בצוות
שנות לימוד: 0
26 אוניות
[צפה בחפצי המשתמש]
#1,117 מנותק

אתם ממש טועים! הרשו לי להסביר לכם ברמת הבגרות בספרות מהו גיבור
בדיוק סיימנו ללמוד את התפסן בשדה השיפון ועברנו על הרעיון בגיבור מול אנטי גיבור.
אין דבר כזה בשיוך דמות להיותה "גיבור" או "אנטי גיבור" סקלה.
גיבור יותר מדי טוב זה מרי סו ואנטי גיבור יותר מדי אנטי זה דמות שפשוט שונאים.
כותב טוב אף פעם לא יצור את הדמות שלו באחד מהקצוות האלו.

גם הגיבור וגם האנטי גיבור, אם הם כתובים באופן נכון, אמורים ליצור הזדהות ואהדה אצל הקורא.

הגיבור זה מישהו שאנחנו רוצים לשאוף אליו
נראה לי התיאור הכי טוב ששמעתי אי פעם לגיבור הוא של ליאון, בדיון על מרי סו, היא ניסתה לתאר שלמות אבל לפי דעתי זה תיאור אידאלי לגיבור.
http://www.hp-il.net/index.php?showtopic=6105&st=15
זה דמות שמותר לה לטעות, אבל היא מבינה את הטעויות שלה, היא באה מכוונות טובות, יש לה מגרעות והיא מודעת אליהן והיא מצליחה עם ולמרות כל הדברים.

אנטי גיבור לעומת זאת זו דמות שנכשלת. זו דמות שנופלת. זו דמות שמקללת. זו דמות שאתה לומד מהכשלונות שלה. אני לא כל כך מצליחה להסביר לכם אותה אבל אני אישית יותר נהנת לקרוא על גיבורים, אבל מזדהה יותר עם האנטי גיבור.

גיבור טוב וגם אנטי גיבור טוב (כמו שהזכרתי קודם) אם הם כתובים כמו שצריך יכולים לגרום לקורא להזדהות איתם אבל לפי דעתי יותר קל להזדהות עם האנטי גיבור.
יותר קל לנו לראות את הדברים הרעים שבנו, יותר קל להתחבר לאנשים עם כשלונות שעברנו, עם רגשות כואבים. על גיבורים תמיד מסתכלים מלמטה.
על אנטי גיבורים תמיד מסתכלים מגובה העיניים או מלמעלה.

--------------------

היער האסור - פורום הארי פוטר היער האסור - פורום הארי פוטר היער האסור - פורום הארי פוטר
לפעמים אני חושבת שאני חתול... תתמודדו עם זה

29/11/2011, 16:35
הדסיון
צטט הודעה
אווטר ודרגה
מוגל
מידע נוסף
*
גריפינדור, לא חבר בצוות
39 אוניות
[צפה בחפצי המשתמש]
#30,739 מנותק

את ממש טועה!!
כל אחד יכול למצוא את עצמו בדבר אחר!
למשל, אני ממש לא אוהבת את סנייפ לאורך כל סירטי וספרי הארי פוטר אבל יש לי חברה שמתה עליו.... והיא מבינה שהוא אנטי גיבור!! אהבה לדמו היא לא דווקא חיבור.... וזו טעות די נפוצה!!

הודעה זו נערכה ע"י הדסיון ב 29/11/2011, 16:35

--------------------
שבט איתן עולה!!!!

29/11/2011, 16:40
male vdfgb
צטט הודעה
אווטר ודרגה
מוגל
מידע נוסף
*
גריפינדור, לא חבר בצוות
67 אוניות
[צפה בחפצי המשתמש]
#30,821 מנותק

גיבור זה טוב אבל אנטי-גיבור מצחיק

ספאם. נא להמנע.

הודעה זו נערכה ע"י ♥White Rose♥ ב 30/11/2011, 18:01

--------------------
יוחאי

29/11/2011, 17:28
female The Consulting Detective
צטט הודעה
אווטר ודרגה
F.A.N.G.I.R.L.S
מידע נוסף
שר הקסמים, לא חבר בצוות
26 אוניות
[צפה בחפצי המשתמש]
#1,117 מנותק

ציטוט (הדסיון @ 29/11/2011, 17:47)
את ממש טועה!!
כל אחד יכול למצוא את עצמו בדבר אחר!
למשל, אני ממש לא אוהבת את סנייפ לאורך כל סירטי וספרי הארי פוטר אבל יש לי חברה שמתה עליו.... והיא מבינה שהוא אנטי גיבור!! אהבה לדמו היא לא דווקא חיבור.... וזו טעות די נפוצה!!

אין שום קשר בין אהבה לדמות לבין ההתחברות איתה, אף פעם לא אמרתי שקיים איזשהו קשר.
אני גם אוהבת את סנייפ, קצת קשה לי להזדהות איתו, אף פעם לא הייתי מרגלת כפולה או מצאתי את עצמי תורמת בכל דרך שהיא למישהו שאני יודעת אחראי להרבה מאוד סבל, גם אם בכך אני פועלת נגדו. אבל אני לא יכולה שלא לבכות כשאני חושבת על הסיפור שלו.
סנייפ הוא ממש לא אנטי גיבור, אבל הוא גם לא כל כך גיבור, הדבר היפה בדמות שלו הוא ה"התעגלות" שלו, כל ספר אני יודעים עליו יותר, בספר הראשון חשבו שהוא אוכל מוות, בספר השני הוא בעצם הציל אותו מהמרביצן, בשלישי כבר מסתבר שהוא סבל מהתנכלות של אבא של הארי וחברים שלו, בחמישי מתחילים להכיר בזה שהוא היה בעצם מאוהב בלילי, בשישי מבינים כמה הוא באמת חכם, ובשיא- בספר השביעי, אני לומדים את כל הסיפור. אני לא יכולה שלא להרגיש דגדוג מסויים בעין כשאני שומעת את המילה "תמיד".
כמובן שיש עוד דרכים לגרום לקרוא לאהוב/ להתחבר/ להזדהות/ לעורר קטרזיס, ייצוג דמות בתור גיבור/ אנטי גיבור זה אחת מהן.

--------------------

היער האסור - פורום הארי פוטר היער האסור - פורום הארי פוטר היער האסור - פורום הארי פוטר
לפעמים אני חושבת שאני חתול... תתמודדו עם זה

(2) 1 [2]  הגב לנושא זה פרסם נושא חדשפרסם סקר

כרגע צופים באשכול
1 משתמשים צופים באשכול זה (1 אורחים ו-0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

נקודות הבתים תיעוד עריכת הנקודות
גריפינדור
8846
הפלפאף
1207
רייבנקלו
8609
סלית'רין
6963
כל הזכויות שמורות לקהילת הארי פוטר מופעל על מערכת IP.Board בגירסא 1.4
עוצב, תוכנת, אובטח ומקודם על ידי Sipo · KilBee · edenbuganim
היער האסור - פורום הארי פוטר © 2006-2013
היער האסור בפייסבוק הפוך את היער האסור לדף הבית שלך הוסף למועדפים את היער האסור משתמשים מחוברים הפורום עומד בתקן XHTML
דירוג הפורום בגוגל סטטיסטיקות