היער האסור - פורום הארי פוטר

22/03/2020 - היי חברים! לצערי כרגע לא ניתן להתחבר, להירשם או לבצע פעולה כזו או אחרת בארכיון היער האסור. הבעיה תטופל בהקדם. בריאות איתנה לכולנו!

ברוכים הבאים לפורום היער האסור! הפורום כיום משמש לארכיון ומכיל את כל התוכן מאז הקמתו, אי-שם ב-01/09/2006! כל הפורומים נעולים למעט הפורום הזה(לחיץ)
לכל שאלה / בקשה / הערה ויצירת קשר יש לשלוח אימייל לכתובת הבאה: edenbuganim@walla.com
שלכם, מאז ומתמיד, עדן -
edenbuganim

ל"ה בחשוון || איתי

הגב לנושא זהפרסם נושא חדשפרסם סקר

05/05/2012, 21:31
male Wandering Jew
צטט הודעה
אווטר ודרגה
"תן לי , אלוה, חיים קשים, אך יפים, עשירים, ונעלים."
מידע נוסף
שר הקסמים, הנביא היומי
שנות לימוד: 0
2,932 אוניות
[צפה בחפצי המשתמש]
#2,563 מנותק

- שם הפיקפורום: ל"ה בחשוון
או: אופיר נוסע לחסידות הים הדרומי (על משקל 35 במאי)
- שם הכותב/ת: איתי
- דירוג: PG
- ז'אנר: קומדיה.
- פאנדום: פנטזיה לא מוגדרת. 35 במאי אם תרצי, פירוט בהמשך.
- שיפ: שירה-אופיר
- תקופה: לא מוגדר. הווה, אפשר להגיד.
ויתור זכויות: אריך קסטנר, מחבר ספר הפנטזיה/מדע בדיוני הנהדר 'שלושים וחמישה במאי' או 'דני רוכב לים הדרומי'. אין בכוונתי להפיק רווחים בפיקפורום זה.
- תודות: שורה זו תישאר נטולת תודות לעת עתה.
- הערות: הפרק לא עבר בטא, בידיעה. שאלתי את נועם והיא אמרה שמאוד עדיף בטא, מזה נובע שאפשר גם בלעדיו, ומכיוון שעמדתי לעבור את הדד-ליין, החלטתי לוותר על בטא לפרק הזה.
הערה נוספת, זה כתוב כמעין סוג של פרפראזה קומית, בעצם, לא ממש פרפראזה, אבל כן לקחתי מהספר המקורי מספר משפטים והמרתי אותם לסיפור הזה. לא המון. אבל ראוי לציין את זה.

פרק ראשון

הדבר היה בל"ה בחשוון. לכן, כמובן, אל לנו לתמוה שהדודה שירה הייתה מעצבנת במיוחד, אה סליחה, כלומר, אל לנו לתמוה שהדודה שירה לא התפלאה על שום דבר. הרי ידוע לכל כי בל"ה בחשוון אדם חייב להיות מוכן לדברים המופלאים ביותר.
פרט לעובדה שהיה זה ל"ה בחשוון, הדבר קרה ביום שלישי, וביום שלישי, כמו בימי ראשון, שני, רביעי, חמישי ושישי, הדודה שירה לקחה את אופיר מהישיבה. היא לא הייתה הדודה שלו, למעשה, היא כלל לא הייתה דודה, אבל אופיר מעולם לא העז להתווכח עם הדודה שירה על העובדה הזו ועם השנים התרגל לעובדה כי שירה תגיע בשעה מסוימת ביום כדי לקחת אותו, השד יודע לאן, ואחרי זה הוא יצטרך למצוא את הדרך חזרה לישיבה בעזרת כושר הניווט הלוקה בחסר שלו, מנסה להתעלם מההרצאות החוזרות ונשנות שעבר על ארץ ישראל השלמה בכל צעידה שכזו.
הדודה שירה נופפה לשומר הישיבה לשלום, ניפוף השמור רק לידידים ותיקים, וצעדה אל עבר כיתתו של אופיר, או כלומר, לספריית הישיבה כמובן. אופיר חיכה לה בפתח הספרייה ובעיניים מתחננות ביקש: "בבקשה בואי רק ונצא מהר, קבוצת נאמני הספרייה לא צריכה לראות אותי בשפל שכזה".
"סליחה? אתה מוכן לחזור על מה שאמרת?" אמרה הדודה שירה, בעודה מלטפת את הקולר הוורוד משובץ יהלומי הפלסטיק המתקלפים שלה.
"רק לא הקולר, אלוהי כל ספריות המדע הבדיוני, רק לא הקולר!" חשב אופיר בבעתה ומלמל ברעד "לא כלום, דודה שירה, לא כלום".
שירה ואופיר חצו את שער הישיבה, ושירה נופפה את הניפוף הקל אל עבר השומר, אותו ניפוף השמור רק לידידים ותיקים בעודה צועקת לעברו: "זה בסדר, הוא איתִי" ומצביעה על אופיר האומלל.
"אז ספר לי אופירי חמודי -" למשמע כינוי החיבה הופיעה עווית קטנה של זעזוע בצד עינו של אופיר, אבל הוא ידע טוב מאוד שחשובה השתיקה בשיחות עם שירה, עד כמה שמתאפשר, ונתן לה להמשיך "- מה עשיתם היום בישיבה?". אופיר הופתע מהשאלה, מעולם לא דיברו עליו בשיחות האלה, הוא כחכח בגרונו כדי לעבור ממצב הלחישה התמידי שפקד אותו עקב שהייתו המוגזמת שלא כדרך הטבע בספריות אל מצב דיבור סביר והחל לענות: "לא תאמיני דודה שירה, המורה המגוחכת הזו נתנה לי לכתוב סיפור על חסידות הים הדרומי בגלל שאני טוב במתמטיקה. פתטית לגמרי, איזה זלזול באינטליגנציה, כאילו שלא קראתי אריך קסטנר בגיל 3 כמו כולם, ובכלל, איזו מין פנטזיה זו 'חסידות הים הדרומי', מגוחך לחלוטין, שום צורות חיים חדשות, שום התגלמויות רשע, אפילו אידיוט גמור-".
"אופירי חמודי, תסתום קצת, כמה אתה מדבר?" קטעה אותו באלגנטיות הדודה שירה. "באמת חשבת שזה סובב סביבך? אל תשלה את עצמך חמודי. אתה צריך לשתף פעולה יפה, כדי שאני הדודה שירה, אציל את המצב ותוכל להגיש את החיבור המיותר שלך. חוץ מזה? מה כבר אפשר לכתוב עליך? 'אופיר ותקרית הספר האובד בשעות בין הערביים?'. פשוט תשתף פעולה, אתה לא מספיק מעניין כדי לעבור מסך."
אופיר ספק כתפיו ביאוש חסר אונים בידיעה מוחלטת שהטיול שלהם יהיה ארוך מהרגיל ושאין שום דבר שיגאל אותו מהסיוט המצפה לו בפרקים הקרובים של תחרות הפיקפורומים.

----

הערות לאחר הפרק:
- בחרתי לעצור כאן, כי זה התחבר לי יפה. הפרקים הבאים אולי יהיו מעט ארוכים יותר.
- למושאי הכתיבה, שירה ואופיר, הקצנתי מאוד, ויכול להיות שאין שום בסיס. אין מה לעשות, הז'אנר הוא קומי. אתם לא באמת כאלה, אתם אחלה לגמרי (:

--------------------

07/05/2012, 10:50
female איוקי1
צטט הודעה
אווטר ודרגה
אֶקָה דוּ אָיוּקִי דְרוֹטְנִינְגוּ.
מידע נוסף
מנהל ראשי, לא חבר בצוות
404,957 אוניות
[צפה בחפצי המשתמש]
#11 מנותק

מקוריות: 6. גם התבססת על משהו אחר (שד"א, לא קראתי), וגם אופיר בישיבה. פפ!
אורך:6. קצר להפליא.
התאמה לז'אנר: 5. גיחוך אחד בלבד. בהחלט לא קומדיה במיטבה.
רמה: 9.
הנאה: 7. אכזבת.
שונות: 7. שירה לעולם לא הייתה מסתובבת עם קולר ורוד שיש בו יהלומי פלסטיק. בכלל לא הייתה מתקרבת ליהלומי פלסטיק. בכללי, מאכזב. וכל שבירת הקיר הרביעי הזה פשוט לא הלכה משהו.
ס"כ: 40.

--------------------

RRRRRRRRRRRRaquelle!a
החתימה בעיצוב מחדש.

אנחנו צריכות לעצב מחדש.

אני לא זוכרת מתי עיצבנו מחדש...

נראה לי שעברו... שנים!

09/05/2012, 12:16
male Wandering Jew
צטט הודעה
אווטר ודרגה
מידע נוסף
שר הקסמים, הנביא היומי
2,932 אוניות
[צפה בחפצי המשתמש]
#2,563 מנותק

נו מיילא, המקוריות לא תעלה גם בפרקים הבאים.
מעולם לא כתבתי פרקים ארוכים מידי, מצאתי שהסיום מתאים.
הממ. אני מתלבט, אולי לעבור לקומדיה צינית? אני חושב שאם היית קוראת את הספר זה היה קצת יותר משעשע. בכל זאת, פארודיה זה תמיד נחמד. מעניין אם ראובן קרא 35 במאי. הוא עדיין שופט, נון?
מה ירד ברמה?
טוב, אם אכזבתי זה אומר שלפחות פעם ידעתי לכתוב (:
בנוגע לשונות, טוב, זה די מתקיל, כי מצד אחד אם אני אצמד יותר מידי למציאות, זו תהיה פגיעה במקוריות (דרך אגב, הרבה כותבים על אופיר בישיבה? אני לא קורא המון פיקפורומים), ומצד שני אם אני אוסיף קטעים הזויים מידי אז תהיה בעיה בשונות. חשבתי שזה יהיה משעשע.
אגב, לא הבנתי את העניין עם שבירת הקיר הרביעי. מה הכוונה?

בכל אופן, קיבלתי את ההערות השונות, אשתדל להשתפר. תודה רבה!

--------------------

09/05/2012, 17:16
female Monsoon.
צטט הודעה
אווטר ודרגה
גלי3>שירהלאורנה
מידע נוסף
שר הקסמים, לא חבר בצוות
6 אוניות
[צפה בחפצי המשתמש]
#5,408 מנותק

מקוריות: 6.
אורך: 6.
התאמה לז'אנר: 8.
רמה: 8.
הנאה: 7.
שונות: 6.
ס"כ: 41.

שבירת קיר רביעי- מושג מתאטרון. מצב בו השחקן יוצר קשר עם הקהל. בעצם מצב בו השחקנים מראים את עצמם כמשתתפים. היא התכוונה לשורה "מהסיוט המצפה לו בפרקים הקרובים של תחרות הפיקפורומים."

--------------------
גלי.

09/05/2012, 17:19
male Wandering Jew
צטט הודעה
אווטר ודרגה
מידע נוסף
שר הקסמים, הנביא היומי
2,932 אוניות
[צפה בחפצי המשתמש]
#2,563 מנותק

אה, התכוונתי להשתמש בזה גם בהמשך, אז ירדו לי עוד נקודות.
לא אכפת לי כל כך.

--------------------

10/05/2012, 21:07
male Prince Thor
צטט הודעה
אווטר ודרגה
אות מסדר מרלין דרגה שלישית
מידע נוסף
שר הקסמים, הנביא היומי
155 אוניות
[צפה בחפצי המשתמש]
#6,097 מנותק

מקוריות: 8. [נחמד, די מקורי ומגוון. לא ראיתי משהו שמצדיק ציון יותר גבוה או יותר נמוך].
אורך: 10. [אורך מעולה לפרק ראשון, בפרק הבא נצפה ליותר].
התאמה לז'אנר: 9. [כן, זו קומדיה. אולי לא במיטבה וכבכר ראיתי קומדיות יותר טובות שלך. אבל זו קומדיה].
רמה: 10. [נהדר!].
הנאה: 9. [רק בשביל זה שווה לשפוט פה].
שונות: 8. [הפיסוק לא תמיד נכון והיית צריך לעשות משהו נגד הבלוקים שנוצרו שם. ועוד נקודה על קצת חוסר זרימה, פחות מדי תיאורים, יותר מדי דיבורים וקפיצות. אולי כדאי שתחשוב על זה לקראת הפרק השני].
סה"כ: 54.

אני מצטער להודיע שאני בכלל לא שותף לביקורת של השופטות האחרות במקרה הזה. אמנם היו פה ושם דברים לא מושלמים, אבל זה ללא ספק פרק ראשון מעולה. בהצלחה בהמשך :]

--------------------

HPrince - The Prince
ר', האחד והיחיד. בעלים לשעבר. תזהרו :]

Prince Thor - Son of Odin,father of the gods and the Prince Of Asgard

ר'.

10/05/2012, 22:30
male Wandering Jew
צטט הודעה
אווטר ודרגה
מידע נוסף
שר הקסמים, הנביא היומי
2,932 אוניות
[צפה בחפצי המשתמש]
#2,563 מנותק

תודה רבה, אקח בחשבון את ההערות.
עוררת בי מוטיבציה (:

--------------------

הגב לנושא זה פרסם נושא חדשפרסם סקר

כרגע צופים באשכול
1 משתמשים צופים באשכול זה (1 אורחים ו-0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

נקודות הבתים תיעוד עריכת הנקודות
גריפינדור
8846
הפלפאף
1207
רייבנקלו
8609
סלית'רין
6963
כל הזכויות שמורות לקהילת הארי פוטר מופעל על מערכת IP.Board בגירסא 1.4
עוצב, תוכנת, אובטח ומקודם על ידי Sipo · KilBee · edenbuganim
היער האסור - פורום הארי פוטר © 2006-2013
היער האסור בפייסבוק הפוך את היער האסור לדף הבית שלך הוסף למועדפים את היער האסור משתמשים מחוברים הפורום עומד בתקן XHTML
דירוג הפורום בגוגל סטטיסטיקות