היער האסור - פורום הארי פוטר

22/03/2020 - היי חברים! לצערי כרגע לא ניתן להתחבר, להירשם או לבצע פעולה כזו או אחרת בארכיון היער האסור. הבעיה תטופל בהקדם. בריאות איתנה לכולנו!

ברוכים הבאים לפורום היער האסור! הפורום כיום משמש לארכיון ומכיל את כל התוכן מאז הקמתו, אי-שם ב-01/09/2006! כל הפורומים נעולים למעט הפורום הזה(לחיץ)
לכל שאלה / בקשה / הערה ויצירת קשר יש לשלוח אימייל לכתובת הבאה: edenbuganim@walla.com
שלכם, מאז ומתמיד, עדן -
edenbuganim

ביקורות, מה תגובה בונה ומה לא || דיון

הגב לנושא זהפרסם נושא חדשפרסם סקר

11/08/2011, 17:52
female Sirius's Girl
צטט הודעה
אווטר ודרגה
I know I'm not Perfect
מידע נוסף
שר הקסמים, מנהלי פורומים
שנות לימוד: 0
2,038 אוניות
[צפה בחפצי המשתמש]
#146 מנותק

ביקורות, החלק השנוא ואהוב על כל כותב. ולשלדעתי האישית חסר בפורום ברמות על.
כל כותב עובר תהליך מסויים בזמן הכתיבה, מהרעיון הכללי לפיתוח הדמויות והעלילה של כל פרק ופרק וחיבורה למסלול כללי ומקרים מסויימים גם המעבר של בטא על כל פרק. אחר כך, יפרסם הכותב את היצירה שלו ויקבל עליה תגובות, ידועות גם כביקורות. בניגוד לאמונה כללית ביקורת היא לא בהכרח דבר רע, פשוט עם הזמן קיבלה הביקורת קונטציה שלילית.

מה היא ביקורת?
ביקורת היא בעצם תגובתו של הקורא ליצירה. מה אהבתי, מה לא אהבתי, אם יש טעות ובקיצור כל דבר מהגדול ועד הקטן ביותר שעולה לקורא בראש בזמן הקריאה של היצירה.
אך ביקורת שונה בהרבה מתגובה, תגובה היא:
ציטוט
וואו, יפה. אפשר המשך?
קצר, לא מפורט ובקיצור תגובה היא ריקה מתוכן.
ביקורת לדוגמא:
ציטוט
קודם כל ארצה לומר שכיוון העלילה נשמע לי מאוד מאוד מעניין, אך היה כמה נקודות שלא ממש הסתדרו לי ושלא הצלחתי להבין *פירוט נוסף על קטע זה*.
למרות זאת מאוד אהבתי את החלק בסיפור בו *פירוט על הקטע* אבל את הקטע *פירוט על הקטע* אהבתי פחות.
הביקורת מופתחת הרבה יותר ומועילה יותר לכותב לשפר את היצירה שלו וללמוד להמשך בעוד שתגובה לא עושה זאת בכלל.

ותגובה בונה, מה היא?
תגובה בונה היא בסה"כ שם נוסף לביקורת. הקטע של הבונה מגיע מכך שמטרתה ביקורת היא לא: 1. רק להלל את הכותב על יכולותיו. 2. לפגוע בכותב עצמו ולהעליבו.
הביקורת באה לעזור לכותב ללמוד מטעויות או מדעותיהם של הקוראים שבסופו של דבר יכולות להשפיע על הסיפור ולהטיב לו בשימוש נכון.

מה היא תגובה פוגעת?
תגובה פוגעת הינה תגובה חסרת התחשבות וחשיבות. אלו הן תגובות שמטרתן לפגוע בכותב וחסרות מטרה אחרת.
ציטוט
כתיבה נוראית, אתה צריך להפסיק לכתוב.

ואיך אני מתמודד עם הביקורת?
כל אחד מתמודד בצורה שונה עם הביקורת גם הטובה וגם הרעה.
דעתי היא שאסור לתת לביקורת להשפיע עלייך יותר מידי. ביקורת טובה יכולה להעלות לכותב לראש ולפגוע ביכולתו שכן הוא מאמין שהוא כל יכול ואין לו מקום לשיפור, אך הביקורת הטובה היא לא יותר מעידוד שהכותב נמצא בדרך הנכונה.
הביקורת הרעה לעומת זאת, אסור שהיא תדכא אותך. נכון, זה לא כיף לקבל ביקורת רעה אבל צריך ללמוד ממנה ולראות היכן יש מקום לשיפור. מה שכן, לא לקחת את הביקורת הרעה בצורה יותר מידי מילולית, רק להתייחס למה שכתוב ולעשות את השינויים הנחוצים תוך כדי כך שאתה נשאר נאמן לעצמך. שום סיפור אינו שווה אם אינך נאמן למי שאתה ככותב.

טוב, הבנתי. אז איך כותבים תגובה בונה?
לצערי זה כבר לא שייך לנשואו שלנו כעת, אך ישנו אשכול שיסביר לך איך לכתוב תגובה בונה בקלות.
כתיבת תגובה בונה בעשרה שלבים.

שאלות מנחות
1. כיצד אתה ככותב מתמודד עם הביקורת הרעה והטובה?
2. מה אתה כותב תגובה או ביקורת?
3. האם חשוב לקבל ביקורת על היצירות שלך, האם זה עוזר?
הרגישו חופשי להוסיף כל מה שעל ליבכם וקשור לנושא, זהו דיון פתוח

לא ממש שמתי לב אך אני מניחה שכתבתי חלק מהדברים או לפחות את השאלות בזכר. דיון זה מופנה לשני המינים.

--------------------

You've got no idea just how dangerous you make people to themselves.

היער האסור - פורום הארי פוטר היער האסור - פורום הארי פוטר היער האסור - פורום הארי פוטר
Dror|| 17 || Team StarKid || Glee || Klaine || Doctor Who

11/08/2011, 18:26
female A Tribute To Jamie
צטט הודעה
אווטר ודרגה
המטרה אף פעם לא באה לפני האמונה:)
מידע נוסף
הפלפאף, לא חבר בצוות
548 אוניות
[צפה בחפצי המשתמש]
#3,131 מנותק

1. כיצד אתה ככותב מתמודד עם הביקורת הרעה והטובה? אני מודה שאני בכלל לא מתמודדת טוב עם ביקורת, אם יגידו לי שהסיפור שלי טוב אני אהיה מאושרת במשך כמה ימים ואם יגידו לי שהוא רע, לא משנה הסיבה, אני אהיה מדוכאת ובמקרים קיצוניים אני אפסיק לכתוב לכמה שבועות.
2. מה אתה כותב תגובה או ביקורת? אני משתדלת לכתוב עד כמה שיותר תגובות בונות, אבל אני מקפידה תמיד לציין בסוף שהסיפור טוב, לא משנה אם הסיפור טוב או לא.
3. האם חשוב לקבל ביקורת על היצירות שלך, האם זה עוזר? לי זה לא ממש עוזר, אני לא רואה מצב שבו אני משנה את הכתיבה שלי כי מישהו העיר..
אגב, חשפתי בדיון הזה את סודותי האפלים ביותר=]

--------------------
כיצד תדע לבטח מה היא האמת? האלוהים מוטל בספק.
היה שווה לחיות בשביל ריקוד החטאים.

עריכה:
שולחן באולינג?! כנראה הייתי ממש עייף כשכתבתי את זה. סנוקר, סנוקר. זה שולחן סנוקר.

11/08/2011, 18:34
female Sirius's Girl
צטט הודעה
אווטר ודרגה
I know I'm not Perfect
מידע נוסף
שר הקסמים, מנהלי פורומים
2,038 אוניות
[צפה בחפצי המשתמש]
#146 מנותק

ציטוט (Sviridov @ 11/08/2011, 19:25)
1. כיצד אתה ככותב מתמודד עם הביקורת הרעה והטובה? אני מודה שאני בכלל לא מתמודדת טוב עם ביקורת, אם יגידו לי שהסיפור שלי טוב אני אהיה מאושרת במשך כמה ימים ואם יגידו לי שהוא רע, לא משנה הסיבה, אני אהיה מדוכאת ובמקרים קיצוניים אני אפסיק לכתוב לכמה שבועות.
2. מה אתה כותב תגובה או ביקורת? אני משתדלת לכתוב עד כמה שיותר תגובות בונות, אבל אני מקפידה תמיד לציין בסוף שהסיפור טוב, לא משנה אם הסיפור טוב או לא.
3. האם חשוב לקבל ביקורת על היצירות שלך, האם זה עוזר? לי זה לא ממש עוזר, אני לא רואה מצב שבו אני משנה את הכתיבה שלי כי מישהו העיר..
אגב, חשפתי בדיון הזה את סודותי האפלים ביותר=]

אני מבינה מאיזו נקודה את באה. שנים שהייתה לי בדיוק אותה נקודת מבט אבל בסופו של היום זה משהו שגם אם קשה את תצטרכי ללמוד להתמודד איתו. כיוצרת אסור לך לתת לאנשים להשפיע עלייך ככה, ברור שמותר להיות מאושרים כשמקבלים ביקורת טובה אבל חשוב לשמור על הכל בפרופורציות והכי חשוב זה להמשיך לכתוב בעיקר כשיש ביקורות רעות.
לגבי זה שבסוף את תמיד מוסיפה שהסיפור טוב גם אם הוא לא, את עושה את זה כדי להיות נחמדה אבל זה לא באמת עוזר ליוצר אם הוא לא יודע מה באמת חושבים על הסיפור שלו. נכון, לפעמים לא כיף לשמוע את האמת אבל מאוד חשוב לשמוע אותה. גם אם הסיפור לא טוב, תמיד ניתן לרכך את זה בכך שמדברים על קטע שכן אהבת בסיפור.
את האמת, אולי נראה לך שזה לא עוזר אבל סביר להניח שישנם שינויים קטנים שאת לא שמה לב אליהם, שכן כתיבה מתפתחת עם הזמן וביקורות הם חלק מזה.
בכתיבה אסור שיהיו סודות אפלים(אלא אם כן אלו סודות עלילה או טכניקה של כתיבה), כי בכתיבה יש קטע של פתיחות. את מכניסה אנשים אל תוך עולם משלך(או שיש בו שפין אוף שלך) משהו שלפני זה היה קיים רק בראשך.

--------------------

You've got no idea just how dangerous you make people to themselves.

היער האסור - פורום הארי פוטר היער האסור - פורום הארי פוטר היער האסור - פורום הארי פוטר
Dror|| 17 || Team StarKid || Glee || Klaine || Doctor Who

11/08/2011, 19:18
female School
צטט הודעה
אווטר ודרגה
שיראק, דאמן דו.
מידע נוסף
מוגלגים, לא חבר בצוות
6 אוניות
[צפה בחפצי המשתמש]
#8,067 מנותק

אני תמיד אומרת בהתחלה מחמאה כלשהי. לאמשנה. חמוד, מקסים, הסיפור הכי מדהים שקראתי בחיים.
אח"כ, אם יש מה לשפר, אז את זה.
אח"כ עוד מחמאה. הפסקה השלישית הייתה מקסימה.
וחוזר חלילה.
כשבסוף אני תמיד כותבת סוגשל סיכום כזה - טוב, אולי הסיפור לא מאוד זורם כי אתה מחליף גופים כל הזמן, אבל בכללי הוא מגניב ונהניתי לקרוא אותו.

אבל בעיקרון אני נוטה ללמוד מביקורות. אני שונאת שאומרים לי שהכול מושלם.
אם הביקורת היא סתם תגובה פוגענית, אני לא אתייחס.
אבל יש לשער שאני לא אדבר עם אותו בנאדם איזה שבוע.

--------------------

יערה ○ 13 ○ פורומ"ת ○ רייסט, רינגו, רו ○ קיימת.
כולי אוזן.

12/11/2011, 13:36
male Son OF Neptune
צטט הודעה
אווטר ודרגה
כותרת עם סגנון :P
מידע נוסף
*
מוגלגים, לא חבר בצוות
246 אוניות
[צפה בחפצי המשתמש]
#27,941 מנותק

תשובות

1. אין כזה דבר ביקורת טובה. כול ביקורת היא רעה. איך אני מתמודד עם הביקורת? כמו שכול אחד שמעליבים אותו תמתמודד איתה. או שלא מתייחס, או שמנסה להבין מה לא היה בסדר. ואם הכוונה ממש להעליב - לא מתייחס.

2. כשאני כותב ביקורת או תגובה בונה אני מנסה כמה שפחות לפגוע בכותב, ורק להעיר בקטנה. D:

3. לא ברוב המקרים. ברוב המקרים, זה מאוד מוריד את הביטחון העצמי. אני יודע, המנהלים יגידו שזה עוזר וניניניניניני...אבל זה פשוט לא. זה פוגעני, וזה מאוד אכזרי. רק אם צריך כדאי לתת ביקורת. יש כאלה שלא יודעים איך לפרש ביקורת כמו שצריך - ואולי עבורכם אתם עושים איתם קדושה - אבל הם מיד מתגוננים לטובתם והביטחון העצמי שלהם בנוגע לכתיבתם יורד.

--------------------
פרישה.
אני לא חוזר, שיהיה ברור.
ולא, רוני, לא לחודש-חודשיים וחוזר. הפעם, אני רציני.
אהבתי להיות כאן.
בלבבות אלו שהיו איתי, אני מודה לכם. בזכותכם, אני מי שאני היום.

הגיע זמני ללכת מהעולם הקסום כאן. חג חנוכה שמח, והמשך גלישה מהנה.

אני רוצה להודות לנגה, בת ה-11, ולאחל לה שיהיו לה רק חיים מאושרים, ולברך אותה שתתחיל לבטוח במחשבותיה ובעצמה. כי היא אדם כול-כך טוב, יצירתי ומוכשר, שאולי היא לא נראת חזקת אופי - אבל יש בה כוח שאין לאף-אחד. ולא, אני לא אדיר, את אדירה 3>

לרוני, בת ה-13 (?) , שעברה יחד איתי את המסע כ-נובים משותפים באותו מסע קסום ומופלא כאן.

להפלאפאף, על זה שנתתם לי בית חם והגנתם עליי מפני אחרים בזמן שלא ידעתי לספור עד שלוש באתר.

ביי-ביי 3>

12/11/2011, 20:37
female The Consulting Detective
צטט הודעה
אווטר ודרגה
F.A.N.G.I.R.L.S
מידע נוסף
שר הקסמים, לא חבר בצוות
26 אוניות
[צפה בחפצי המשתמש]
#1,117 מנותק

בחיבוק. לא נוח לקבל ביקורות רעות, כמה שהן אמיתיות. אני קוראת אותן, מנסה להבין איפה הטעויות שלי, אבל אם זה רק מישהו אחד חושב ככה אני לא באמת מפנימה- כי אם אני אנסה לרצות כל אחד אני אמצע את עצמי כותבת בשביל אנשים אחרים ואל באמת נהנת מזה.
את הביקורות החיוביות אני כמעט וממסגרת- זה עוזר לי להבין באיזה דברים אני טובה, זה מעלה לי את הבטחון העצמי אבל לא מנפח את האגו.
תגובה בונה. זה מרגיש לי נורא רדוד רק לכתוב "מהמם" או "גרוע" (דבר שאני לא אעשה בחיים). נורא קשה לי לפעמים להסביר איזה דברים אני אוהבת או לא, אז אני בעיקר מסתמכת על התחושה הכללית מהפאנפיק.
אני חושבת שהתשובה שלי לשאלה הראשונה דיי מסבירה גם פה.

דבר נוסף שאני רוצה להגיד והוא נורא חשוב: אם התגובה הבונה (אני לא יכולה לקרוא לזה ביקורת, ביקורת תמיד נראה לי כמו משהו שלילי) נראית כאילו מישהו חשב עליה, לא ישנה לי מה התוכן שלה- אני אעריך אותה. זה מראה שהקורא קרא מספיק לעומק והפנים.

--------------------

לפעמים אני חושבת שאני חתול... תתמודדו עם זה

הגב לנושא זה פרסם נושא חדשפרסם סקר

כרגע צופים באשכול
0 משתמשים צופים באשכול זה (0 אורחים ו-0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

נקודות הבתים תיעוד עריכת הנקודות
גריפינדור
8846
הפלפאף
1207
רייבנקלו
8609
סלית'רין
6963
כל הזכויות שמורות לקהילת הארי פוטר מופעל על מערכת IP.Board בגירסא 1.4
עוצב, תוכנת, אובטח ומקודם על ידי Sipo · KilBee · edenbuganim
היער האסור - פורום הארי פוטר © 2006-2013
היער האסור בפייסבוק הפוך את היער האסור לדף הבית שלך הוסף למועדפים את היער האסור משתמשים מחוברים הפורום עומד בתקן XHTML
דירוג הפורום בגוגל סטטיסטיקות