היער האסור - פורום הארי פוטר

22/03/2020 - היי חברים! לצערי כרגע לא ניתן להתחבר, להירשם או לבצע פעולה כזו או אחרת בארכיון היער האסור. הבעיה תטופל בהקדם. בריאות איתנה לכולנו!

ברוכים הבאים לפורום היער האסור! הפורום כיום משמש לארכיון ומכיל את כל התוכן מאז הקמתו, אי-שם ב-01/09/2006! כל הפורומים נעולים למעט הפורום הזה(לחיץ)
לכל שאלה / בקשה / הערה ויצירת קשר יש לשלוח אימייל לכתובת הבאה: edenbuganim@walla.com
שלכם, מאז ומתמיד, עדן -
edenbuganim

מדריך לסיפור המושלם

זה ימנע מהרבה מאוד אנשים כאבי ראש ^^

נושא נעולפרסם נושא חדשפרסם סקר

13/10/2011, 1:02
male Son OF Neptune

צטט הודעה
אווטר ודרגה
כותרת עם סגנון :P
מידע נוסף
*
מוגלגים, לא חבר בצוות
שנות לימוד: 0
246 אוניות
[צפה בחפצי המשתמש]
#27,941 מנותק

כתבתי את המדריך הזה כדי לעזור להרבה מאוד אנשים שמסתבכים בלמצוא רעיון לסיפור מושלם. (הלשון מדוברת בלשון זכר ולא נקבה, אך מדברת על שני המינים כמובן, פשוט יותר קל לי לכתוב בלשון זכר XD ) לא נעסוק יותר מדי בדברים שמעצבנים בקריאה שיעזרו לכם לשפר את הכתיבה שלכם.

למנהלים - פתחתי אותו בשביל לעזור בלבד. אל תנעלו לי אותו.

אז על מה ידבר המדריך הזה? לשם מה הוא נפתח לעזאזל!?

שמתי לב לאחרונה שהרבה מאוד אנשים פונים אליי בפרטי לרעיונות לפאנפיקים, מבקשים באשכול שפנפנים רעיונות - ועוד משלמים על זה אוניות! לא חבל?
בשביל הסיפור המושלם, הכנתי את מדריך זה. אם אתם רוצים את הרעיון המושלם לסיפור המושלם, הגעתם למקום הנכון.

טוב, הבנתי. אני רוצה להתחיל לכתוב. אני רוצה את הסיפור המושלם!

או, מעולה. בשביל להגיע לסיפור המושלם צריך רק חמישה כללים שכדאי לעבור עליהם, והם כבר ייתנו לך את ההשראה ;)

מהם חמשת הכללים? אני כבר רוצה להתחיל לכתוב, ואני צריך את הסיפור המושלם!

או, חביבי, אל תדאג. כבר נגיע לזה. אבל קודם כול, לפני שאתה בכלל מסתכל על הדף אינטרנט הזה, אני ממליץ לך קודם כול לנקות את הראש. אחד הסודות החושבים ביותר בתחום הכתיבה היוצרת זה הדמיון שלך, והדמיון שלך יעבוד הרבה יותר טוב אם תעזוב את הכול ולא תחשוב יותר מדי על דברים אחרים. תצא למקלחת טובה ואז תחזור למחשב, תאכל כמה עוגיות או ממתק (ממליץ על שוקולד, תאמין לי שזה עוזר, מניסיון אישי שלי של שנים) לפני שאתה מתחיל לכתוב.

אז..מה הכלל הראשון?

הכלל הראשון הוא להתחיל עם הזא'נר. תבחר את הזא'נר המועדף עלייך, ומשם תוכל להתקדם הלאה. אולי זה כלל שנראה לך פשוט למדי, אבל תראה שזה ממש יעזור לך. ואל תשלב בן שני זא'נרים - אחרת - יצא לך אסון - מניסיון אישי.

טוב, תפתיע אותי. מה הכלל השני?

הכלל השני הוא כלל שחצי מהכותבים פשוט שוכחים אותו. כותב טוב צריך לכתוב את היצירה שלו בהתחלה מדף word פשוט. תראה, גם היצירה הזאת מורכבת מword, למרות שזה מדריך, זה מאוד חשוב. לכולנו יש שגיאות כתיב ובעיות פיסוק. רק לאלוהים אין את זה, לכול השאר - יש. ומי שאומר שאין לו - כנראה שאו שהוא סופר מוכשר בן 30 שכתב רב מכר מפורסם, או שאו אידיוט בן 15 שכותב שטויות באתר אינטרנט. סמוך עליי - אפילו יאיר לפיד כותב את כול ספריו ואת הטור בעיתון שלו מהתחלת word.

אוקיי..את זה לא ידעתי. מה הכלל השלישי?

מכאן העיניינים עלולים להסתבך מעט. רעיון טוב מבוסס על עלילה טובה, ובעלילה טובה יש דמויות טובות - ולדמויות טובות, יש רעיון מסוים בתוכם. נסה לקחת רעיונות לדמויות מחייך האישיים, לדוגמא: אני בן 15. אז סביר להניח שהגיבור שלי יהיה גם בן 15 (:
אם אתה רוצה שתהיה לך עלילה ממש טובה, קח את הדמויות ממש מחייך האישיים. חפש אותם בראשך. בתוכנית טלויזיה לדוגמא, נניח אייל שני. אפשר לקחת את ההתנהגות שלו ולשלב אותה כדמות בעלילה שלך. זה כלל ממש טוב, וממש עוזר. זה ימחיש לך את כול הדמויות, וככה, כבר מתחילה לך עלילה מוצלחת ביותר (:

זה נעשה מעניין מרגע לרגע! מה הכלל הרביעי?

הכלל הרביעי הוא מהכללים שרוב הכותבים שוכחים אותו, וחבל. הכלל הרביעי הוא כלל ההומוריסטיות המופרחת. מה זה אומר? להגזים עם דברים מצחיקים ולכתיבה מצחיקה שקשורה בקטע שלך. לדוגמא:

לילי וגיי'מס ישבו בבית קפה. הם הסתכלו אחד על השני, מאוהבים אחד בשני. עומדים להתנשק...

פוק.

"איכס, גיימס!" אמרה לילי, גיי'מס נהיה נבוך וניסה להסביר:

"אכלתי יותר מדי שעועית, ולא יכולתי להתאפק, זה ממש לחץ עליי-"

אני מת לשמוע, מה הכלל החמישי?

הכלל החמישי הוא כלל הרקע הכללי. יש אנשים שמפחדים להתחיל לכתוב בלי כול הרעיון בראשם. אל תהיה מהאנשים האלה. הרעיונות יבואו לך בהמשך - אבל כרגע אתה חייב להתרכז בעלילה. אתה תראה שאם תתרכז חזק מספיק בעלילה - יצוצו לך מיליוני רעיונות להמשך. ככה אתה גם פותח את הסיפור בצורה מעלפת, וממשיך אותו בצורה מעלפת. ככה, לדוגמא, השתמשה גם גיי.קיי.רולינג. היא התחילה את העלילה של הארי פוטר על פיסת נייר ברכבת בדרכה הביתה, ובכלל לא חשבה על כול הסיפור עצמו, היא פשוט התחילה לכתוב - ותראה אותה היום.

חשבתם שבאמת לא אעסוק בכתיבה שלכם כשאתם כותבים את הסיפור המושלם אפילו במקצת? אתם ממש פטיים.

יש דברים ש-מאוד מאוד מאוד מעצבנים בכתיבה, ומומלץ להעיף אותם לאזקבאן בהקדם האפשרי:

*יותר מדי נקודות.
*יותר מדי פסיקים.
*יותר מדי שלוש נקודות: ...
*יותר מדי דיבורים על חיי הגיבור ופחות התרכזות בעלילה (חוץ מסוג הכתיבה שבו אתם הגיבורים)
*יותר מדי קללות.
*יותר מדי נשיקות.
*יותר מדי שיעמום בעלילה (שנוצר עקב חוסר יופי עליליתי)
*כול ה-בוום! פראח! קלינג!, משעשע פעם אחת, אבל עשרים-פעם בפרק, לא די?
*יותר מדי עיוותים לא מציאותיים (לדוגמא: העכביש היה באורך שלושים מטר וברוחב חצי מטר. לא נשמע לכם קצת הזוי ומופרח מדי?)

מכאן סיימנו את מדריכנו הקט (:
כתבתי אותו בעצמי, מניסיון של שנים בצפייה בכול מיני פאנפיקים מוצלחים יותר ומוצלחים פחות באתרים שונים. אני מקווה שהוא יעזור לכם למצוא את הסיפור המושלם. בכוונה כתבתי אותו הומוריסטי למי שלא הבין בשביל להעביר את המסר (:

ועכשיו, פנקו בתגובות! krits.gif

עריכה:
ולא יזיק שתעלו אותו לנעוץ XD

הודעה זו נערכה ע"י Or01 ב 13/10/2011, 12:12

--------------------
פרישה.
אני לא חוזר, שיהיה ברור.
ולא, רוני, לא לחודש-חודשיים וחוזר. הפעם, אני רציני.
אהבתי להיות כאן.
בלבבות אלו שהיו איתי, אני מודה לכם. בזכותכם, אני מי שאני היום.

הגיע זמני ללכת מהעולם הקסום כאן. חג חנוכה שמח, והמשך גלישה מהנה.

אני רוצה להודות לנגה, בת ה-11, ולאחל לה שיהיו לה רק חיים מאושרים, ולברך אותה שתתחיל לבטוח במחשבותיה ובעצמה. כי היא אדם כול-כך טוב, יצירתי ומוכשר, שאולי היא לא נראת חזקת אופי - אבל יש בה כוח שאין לאף-אחד. ולא, אני לא אדיר, את אדירה 3>

לרוני, בת ה-13 (?) , שעברה יחד איתי את המסע כ-נובים משותפים באותו מסע קסום ומופלא כאן.

להפלאפאף, על זה שנתתם לי בית חם והגנתם עליי מפני אחרים בזמן שלא ידעתי לספור עד שלוש באתר.

ביי-ביי 3>

15/10/2011, 19:14
female MultiTasking
צטט הודעה
אווטר ודרגה
אות מסדר מרלין דרגה שנייה
מידע נוסף
מנהל ראשי, צוות הפאי
716 אוניות
[צפה בחפצי המשתמש]
#14,595 מנותק

בקשר לטיפים, לכן מומלץ להעביר בטא על הסיפור לפני שמפרסמים אותו, אני בטוחה שגם העורך של יאיר לפיד עושה את זה בשבילו.
אני כלל לא מסכימה עם הכלל הרביעי, אם אני כותבת קטע טרגי ז'אנר של דרמה, זה ממש לא מתאים.
הכלל הזה נכלל באיך לכתוב קומדיה, לא כתיבה בכללי.

--------------------

Be Unique

15/10/2011, 19:19
male Son OF Neptune
צטט הודעה
אווטר ודרגה
מידע נוסף
*
מוגלגים, לא חבר בצוות
246 אוניות
[צפה בחפצי המשתמש]
#27,941 מנותק

אלא לא סתם טיפים, אלא אסטרטגיות מיוחדות.
אין ליאיר לפיד שום עורך ואני גם יכול להבטיח לך שגם לא יהיה לו (:
ולא אני אמרתי את זה, הוא אמר את זה בעצמו (:

בכול מקרה, הכלל הרביעי לדעתי קשור לכולם. גם אם את כותבת מחזה טראגי של דרמה, אם יהיה בו יותר מדי טרגאדיות הוא יהפוך למשעמם גם אם הכתיבה שלך מעלפת והעלילה מדהימה.

--------------------
פרישה.
אני לא חוזר, שיהיה ברור.
אהבתי להיות כאן.

אני רוצה להודות לנגה, בת ה-11, ולאחל לה שיהיו לה רק חיים מאושרים, ולברך אותה שתתחיל לבטוח במחשבותיה ובעצמה. כי היא אדם כול-כך טוב, יצירתי ומוכשר, שאולי היא לא נראת חזקת אופי - אבל יש בה כוח שאין לאף-אחד. ולא, אני לא אדיר, את אדירה 3>

לרוני, בת ה-13 (?) , שעברה יחד איתי את המסע כ-נובים משותפים באותו מסע קסום ומופלא כאן.

להפלאפאף, על זה שנתתם לי בית חם והגנתם עליי מפני אחרים בזמן שלא ידעתי לספור עד שלוש באתר.

ביי-ביי 3>

15/10/2011, 21:26
male Pixar
צטט הודעה
אווטר ודרגה
------- --------
מידע נוסף
מורה, לא חבר בצוות
6 אוניות
[צפה בחפצי המשתמש]
#22,541 מנותק

לגבי הכלל הרביעי: יש אנשים שבכוונה לא רוצים להכניס קטעים מצחיקים. ואם כן, זה באמת מוגזם. קראתי ספרים מצויינים שלא יכולתי להניח בלי אף קטע מצחיק. (קראת הירושה?) זה עניין של טעם.
בסה"כ מדריך נחמד.

--------------------

איתי | 13 | נמוך | רייבנקלו | מורה לקווידיץ'
חלמיש. גדיל. בופו. שאר אנשים מגניבים. נמוכים שליטה.

02/11/2011, 8:51
male Son OF Neptune
צטט הודעה
אווטר ודרגה
מידע נוסף
*
מוגלגים, לא חבר בצוות
246 אוניות
[צפה בחפצי המשתמש]
#27,941 מנותק

אני לא יודע מה איתך - אבל אם כול ספר שתכתוב יהיה חסר הומור כנראה גם הסיפור יהיה חסר טעם.

לפעמים זה עובד - אבל אל תשכח שהכלל הזה הוא כלל מאוד חשוב. אצל הירושה אולי זה עבד, למרות שלא קראתי הירושה, אבל אצל ספרים אחרים - אין הומור - לרוב גם אין טעם והם נשכחים עם הזמן.

--------------------
פרישה.
אני לא חוזר, שיהיה ברור.
אהבתי להיות כאן.

ביי-ביי 3>

02/11/2011, 15:14
female Lordi
צטט הודעה
אווטר ודרגה
לטס דו דה טיים וורפ אגיין.
מידע נוסף
מוגלגים, לא חבר בצוות
89,191 אוניות
[צפה בחפצי המשתמש]
#7,051 מנותק

אתה לא יכול לכתוב מדריך לסיפור המושלם.
נקודה.

--------------------
טמבלר

ביי ביי

02/11/2011, 15:20
female איוקי1
צטט הודעה
אווטר ודרגה
אֶקָה דוּ אָיוּקִי דְרוֹטְנִינְגוּ.
מידע נוסף
מנהל ראשי, לא חבר בצוות
404,957 אוניות
[צפה בחפצי המשתמש]
#11 מנותק

תשנה את השם של המדריך או שאני נעולת. על טעם וריח אין מה להתווכח.
ושום מדריך, עצות. שיהיה לך ברור.
אין סיפור מושלם.
ולכל הסופרים יש עורך, מותק.
ס"כ, כל הכבוד על הרצון לעזור, ביצוע דרוש שיפור.

--------------------

RRRRRRRRRRRRaquelle!a
החתימה בעיצוב מחדש.

אנחנו צריכות לעצב מחדש.

אני לא זוכרת מתי עיצבנו מחדש...

נראה לי שעברו... שנים!

02/11/2011, 16:14
female Pippin
צטט הודעה
אווטר ודרגה
You and I go together like Brian Jones and stripes.
מידע נוסף
רייבנקלו, לא חבר בצוות
17 אוניות
[צפה בחפצי המשתמש]
#13,674 מנותק

מעצב 
ציטוט (Mr Bobspog @ 02/11/2011, 9:03)
אני לא יודע מה איתך - אבל אם כול ספר שתכתוב יהיה חסר הומור כנראה גם הסיפור יהיה חסר טעם.

לפעמים זה עובד - אבל אל תשכח שהכלל הזה הוא כלל מאוד חשוב. אצל הירושה אולי זה עבד, למרות שלא קראתי הירושה, אבל אצל ספרים אחרים - אין הומור - לרוב גם אין טעם והם נשכחים עם הזמן.

ואראגון חסר טעם לדעתך, הא?
אין בזה שום טיפת הומור, ואני בטוחה במאה אחוז שגם לכריסטופר פאוליני היה עורך, והוא לא השתמש במילה מה"מדריך" שלך.

סה"כ, באמת כל הכבוד על הרצון הטוב, אבל... לא.

--------------------
מאיה - 15 - אובססיה מסוימת לאירלנד - סייפת פדלאתית במיוחד - ריבה ברבאק!
Nil Gaeilge agam. (וחבל שכך)

04/11/2011, 22:46
male Son OF Neptune
צטט הודעה
אווטר ודרגה
מידע נוסף
*
מוגלגים, לא חבר בצוות
246 אוניות
[צפה בחפצי המשתמש]
#27,941 מנותק

וואו. איזה תגובות פוגעניות!
איזה גועל.
עדיף שתנעלו וזהו. כנראה לא הבנתם את המשמעות של המדריך הזה.
וכן - יש סיפור מושלם. פשוט צריך לפקוח עיינים כדי לראות אותו.

--------------------
פרישה.
אני לא חוזר, שיהיה ברור.
אהבתי להיות כאן.

ביי-ביי 3>

04/11/2011, 22:48
female Directioner
צטט הודעה
אווטר ודרגה
כשהחיים נותנים לך לימונים, מכינים לימונדה . :)
מידע נוסף
סלית'רין, לא חבר בצוות
3,402 אוניות
[צפה בחפצי המשתמש]
#28,379 מנותק

אל תפחד מביקורת רעה . אני חושבת שזה טוב מאוד . :)

--------------------

05/11/2011, 11:54
female White Rose
צטט הודעה
אווטר ודרגה
♥♥♥♥♥
מידע נוסף
סוהרסן, לא חבר בצוות
208 אוניות
[צפה בחפצי המשתמש]
#14,589 מנותק

אין דבר כזה סיפור מושלם. כל אחד יכול למצוא משהו לא טוב בסיפור או משמעות נסתרת לא טובה. ומי שרוצה להתחיל לכתוב לא מחפש מדריכים לסיפורים מושלמים. הוא כותב מתי שיש לו רעיון וחשק לכתוב. ננעל~

--------------------

דיתה ♠ 15 ♠ גלובאלית ♠ 30STM ♠ דופנשמירצית ♠ דחפור מרושע

ציטוט
I love you. I do. I love you. I've always been in love with you. I will always be in love with you. We can get married. And you're gonna be an amazing surgeon. We're gonna have 2 or 3 kids. We're gonna be happy, Lex. You and me. We're gonna have the best life, Lexie. You and me. You can't die, because we're supposed to end up together. We are meant to be. I love you. I love you. I love you. I love you. I love you. I love you.

</span>

נושא נעול פרסם נושא חדשפרסם סקר

כרגע צופים באשכול
1 משתמשים צופים באשכול זה (1 אורחים ו-0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

נקודות הבתים תיעוד עריכת הנקודות
גריפינדור
8846
הפלפאף
1207
רייבנקלו
8609
סלית'רין
6963
כל הזכויות שמורות לקהילת הארי פוטר מופעל על מערכת IP.Board בגירסא 1.4
עוצב, תוכנת, אובטח ומקודם על ידי Sipo · KilBee · edenbuganim
היער האסור - פורום הארי פוטר © 2006-2013
היער האסור בפייסבוק הפוך את היער האסור לדף הבית שלך הוסף למועדפים את היער האסור משתמשים מחוברים הפורום עומד בתקן XHTML
דירוג הפורום בגוגל סטטיסטיקות