היער האסור - פורום הארי פוטר

22/03/2020 - היי חברים! לצערי כרגע לא ניתן להתחבר, להירשם או לבצע פעולה כזו או אחרת בארכיון היער האסור. הבעיה תטופל בהקדם. בריאות איתנה לכולנו!

ברוכים הבאים לפורום היער האסור! הפורום כיום משמש לארכיון ומכיל את כל התוכן מאז הקמתו, אי-שם ב-01/09/2006! כל הפורומים נעולים למעט הפורום הזה(לחיץ)
לכל שאלה / בקשה / הערה ויצירת קשר יש לשלוח אימייל לכתובת הבאה: edenbuganim@walla.com
שלכם, מאז ומתמיד, עדן -
edenbuganimשיקוי פליקס פליציס
פליקס פליציס
הידוע גם בשמו המוכר "מזל נוזלי". השיקוי מגביר ומעצים לשותה השיקוי את המזל וגורם לכך הדברים שיינסה לעשות יצליחו.
השיקוי אסור לשימוש בהתמודדויות שונות או במבחנים. בכמויות גדולות הוא גורם לפזיזות מסוכנת ולחוסר שיקול דעת, ולעתים אף מהווה רעל. השיקוי חייב להתבשל כששה חודשים לפני השימוש.
לשיקוי זה יש מראה נוצץ במיוחד, שמזכיר זהב מותך. כאשר יושלם, טיפות קטנות כמו דג זהב יזנקו מעל פני השטח של השיקוי כאשר הוא קולח.

השפעתו של השיקוי
פליקס פליציס עובד ככל הנראה על ידי הצגת התרחיש האפשרי הטוב והמצוין ביותר לשותה השיקוי. בדרך כלל זה נרשם במוחו של השותה כמו דחף בלתי רגיל לעשות פעולה מסוימת, או כקול האומר לו לעשות זאת. את האפקטיביות של שיקוי תלויה בשיתוף הפעולה של השותה עם הקול, כי כמובן השותה יכול שלא להקשיב לקול האומר לו מה לעשות. כמובן שהשיקוי מראה לשותה רק את התוצאה הטובה ואת הדרכים הטובות ביותר להגיע אליה. האפקטיביות של השיקוי דועכת ככל שהיא מסתיימת.

התרחשויות
בספר השישי הארי זכה בבקבוקון קטן של פליקס פליציס מפרופסור הוראס סלגהורן בעקבות רקיחתו של השיקוי המוות החי אשר היה מוצלח מאוד. מאוחר יותר הוא מעמיד פנים שהוא מוסיף כמות קטנה לשתיה של רון וויזלי בארוחת הבוקר לפני משחק קווידיץ' כדי שרון ירגיש בטוח יותר עם היכולות שלו.רון משחק משחק כמעט מושלם, והארי מאוחר יותר אומר לו שהוא לא נתן לו את השיקוי בכלל, וכי רון שיחק כל כך טוב בעצמו. השיקוי שימש להארי תפקיד קריטי וחשוב מאוחר יותר בהשגת זיכרון מסלגהורן, ובקרב נגד אוכלי מוות בפלישה שלהם של בית הספר הוגוורטס לכישוף ולקוסמות.

פרופסור הוראס סלגהורן מעניק להארי שיקוי פליקס פליציס

נלקח מפורום ספריית הקוסמים ונכתב ע"י cristiano ronaldo


// המערכת נבנתה ע"י בועז ברמן הידוע כKiller B
נקודות הבתים תיעוד עריכת הנקודות
גריפינדור
8846
הפלפאף
1207
רייבנקלו
8609
סלית'רין
6963
כל הזכויות שמורות לקהילת הארי פוטר מופעל על מערכת IP.Board בגירסא 1.4
עוצב, תוכנת, אובטח ומקודם על ידי Sipo · KilBee · edenbuganim
היער האסור - פורום הארי פוטר © 2006-2013
היער האסור בפייסבוק הפוך את היער האסור לדף הבית שלך הוסף למועדפים את היער האסור משתמשים מחוברים הפורום עומד בתקן XHTML
דירוג הפורום בגוגל סטטיסטיקות