היער האסור - פורום הארי פוטר

22/03/2020 - היי חברים! לצערי כרגע לא ניתן להתחבר, להירשם או לבצע פעולה כזו או אחרת בארכיון היער האסור. הבעיה תטופל בהקדם. בריאות איתנה לכולנו!

ברוכים הבאים לפורום היער האסור! הפורום כיום משמש לארכיון ומכיל את כל התוכן מאז הקמתו, אי-שם ב-01/09/2006! כל הפורומים נעולים למעט הפורום הזה(לחיץ)
לכל שאלה / בקשה / הערה ויצירת קשר יש לשלוח אימייל לכתובת הבאה: edenbuganim@walla.com
שלכם, מאז ומתמיד, עדן -
edenbuganimלילי אוונס - פוטר

  לילי אוונס - פוטר

מראה חיצוני
רולינג לא מרבה לתאר את לילי, אך היא מתארת אותה כאישה יפה מאוד בעלת שיער ג'ינג'י כהה המגיע עד כתפיה, ומזכירה כי הארי ירש את עיני השקד הירוקות שלה.


ילדותה של לילי
כשלילי הייתה קטנה שם משפחתה היה אוונס. היא חיה במשפחה של מוגלגים, והייתה עושה קסמים בלי להבין מה היא עושה, מכיוון שלא הייתה מודעת לכך שהיא מכשפה.
לילי ופטוניה - אחותה, שלא ניחנה ביכולות קסם - היו משחקות בגן המשחקים. לילי אהבה להתנדנד על הנדנדות ואז לקפוץ מעליהן ולרחף באוויר בשאגות צחוק. פטוניה פחדה כשלילי עשתה את זה ותמיד הזכירה לה שאמא לא רוצה שהיא תעשה את זה.
סוורוס סנייפ, קוסם בן-גילה, נהג לצפות בלילי, עד שיום אחד התגלה בידי פטוניה. הוא גילה ללילי כי היא מכשפה, אך היא נעלבה מהמילה ולא הסכימה לדבר איתו.
לאחר מכן היא הבינה למה באמת סנייפ התכוון - היא מכשפה, וזה לא אמור להעליב אותה. להיפך.
לילי וסנייפ היו יושבים בחורשה ומדברים על עולם הקוסמים- סנייפ היה מדבר ולילי הייתה מקשיבה בתשומת לב.
בספר מוזכר יום בו סנייפ סיפר על הסוהרסנים, ששומרים על כלא אזקבאן, ומי שעושה עבירות נשלח לשם. לילי נבהלה, אך סנייפ הרגיע אותה בכך שאמר לה ששולחים לשם רק בגלל ביצוע עבירות חמורות.
לילי הייתה אחת התלמידות המצטיינות בשכבת הגיל שלה, והיה לה כישרון מיוחד לרקיחת שיקויים. היא הייתה אחת מהתלמידים החביבים ביותר על המורה לשיקויים הוראס סלגהורן, שחלק לה מחמאות רבות.


היחסים בין לילי ופטוניה בילדותה
בהתחלה היו האחיות ביחסים מעולים והן נהגו לצאת ביחד לשחק, אך מיד לאחר שהמכתב מהוגוורטס הגיע היחסים החלו להיסדק.
במהלך השיחות בין לילי וסנייפ על עולם הקסמים נהגה פטוניה לרגל אחריהם. היא החלה לקנא בלילי על שקיבלה את המכתב, ושלחה לדמבלדור מכתב בו ציינה שהיא רוצה גם ללמוד בהוגוורטס. דמבלדור החזיר לה תשובה מנומסת בה נאמר כי אין לה יכולת לעשות קסמים ולכן לא תוכל ללמוד בהוגוורטס. לילי וסנייפ הציצו במכתב ששלח דמבלדור וגילו את הסיבה, ולכן פטוניה כעסה עליהם מאוד. הריב ביניהן נעשה עמוק ורציני.

כשלילי עלתה לרכבת להוגוורטס הוריה התלהבו ושמחו מאוד, אך פטוניה צעקה כי היא מופרעת הנשלחת לבית משוגעים. לילי בכתה בגלל תגובת אחותה ואמרה לה שלא תדבר כך, אך פטוניה התעקשה. מאותו רגע פטוניה החלה לשנוא את לילי ואת כל מה שקשור בה, אך נאלצה לדבר איתה כשהייתה חוזרת מהוגוורטס לחופשים.


היחסים בין לילי לסנייפ
לילי וסנייפ היו חברים טובים - אך לא מהרגע הראשון; בהתחלה, בגן השעשועים, לילי נעלבה מהדברים שאמר - אך לאחר מכן סלחה לו, כי הבינה מה הכוונה האמיתית שלו. מאז שסלחה לו הם היו נפגשים בגן השעשועים ובחורשה ומדברים הרבה.
סנייפ אהב מאוד את לילי, ולכן אמר לה ברכבת להוגוורטס, "חסר לך שלא תהיי בסלית'רין" - אך לילי מויינה לגריפינדור.
בהוגוורטס, ג'יימס היה מרבה להתעלל בסנייפ ולילי תמיד הגנה עליו, אך בשנים המאוחרות שלהם בהוגוורטס פרץ ביניהם וויכוח, שנבע בעיקר מהשונות בבתים שלהם.
לילי ביקשה מסנייפ להפסיק להסתובב עם ה"חברים" המטרידים שלו מסלית'רין, ואמרה שהם מפחידים ועושים דברים רעים. סנייפ מתלונן שגם ג'יימס עושה דברים רעים - כמו, למשל, להתעלל בתלמידים רק כי מתחשק לו להשוויץ - אך לילי מזכירה לו שג'יימס לא עושה דברים רעים כמוהו, ובכל מקרה היא אף פעם לא תצא עם ג'יימס.
באחת הפעמים שג'יימס מתעלל בו, סנייפ קרא ללילי בוצדמית לאחר שהציעה לעזור לו. לילי כעסה עליו מאוד ולא הסכימה לדבר איתו, וסנייפ הצטער על כך ומנסה לפייס אותה.
הוא היה זה שהתריע בפני דמבלדור על הסכנה האורבת ללילי ולמשפחתה, ואף ביקש מוולדמורט לחוס על חייה. אהבתו של סנייפ ללילי ניכרת גם שנים לאחר מותה, כאשר בספר השביעי מתוארת סצנה שבה הוא מפיק פטרונוס בצורת איילה, כמו זה של לילי.
בפרק "סיפורו של הנסיך" בספר השביעי מתוארים במפורט יחסיהם של לילי וסנייפ.


החיים אחרי הוגוורטס
לילי החלה לצאת עם ג'יימס בשנה השביעית, לאחר שהוא החל להתנהג בצורה יותר בוגרת. לילי וג'יימס התחתנו, ולכן שם משפחתה השתנה לפוטר. צורת הפטרונוס שלה הייתה איילה, מכיוון שאהבה את ג'יימס - שצורת הפטרונוס שלו היה אייל. שניהם גרו במכתש גודריק וחיו באושר. נולד להם בן והם בחרו לו את השם הארי.
ג'יימס ולילי היו חברים במסדר עוף החול המקורי והיו בקשרים הדוקים עם חברי המסדר.


מוות
לאחר שסנייפ, שהודיע לוולדמורט על הנבואה ששמע, גילה שוולדמורט מתכוון לרצוח את משפחת פוטר, הוא התריע על הסכנה בפני דמבלדור וביקש ממנו עזרה והגנה על לילי. דמבלדור השביע אותו שבתמורה ישמור על הארי פוטר, וסנייפ הפך למרגל של מסדר עוף החול.
דמבלדור אמר לג'יימס ולילי לבצע את לחש הפידליוס, והם הציעו לסיריוס בלק להיות שומר הסוד שלהם. סיריוס שיכנע אותם להציע זאת לפיטר פטיגרו, אך פיטר גילה את הסוד לוולדמורט.

כאשר וולדמורט הגיע לבסוף לבית משפחת פוטר במטרה לרצוח את בני המשפחה, הוא התמודד בתחילה עם ג'יימס והרג אותו. לאחר מכן הוא נכנס לחדר שבו הייתה לילי עם הארי, והגנה עליו בגופה. וולדמורט התכוון לקיים את בקשתו של סנייפ, ולכן ציווה עליה לזוז. היא לא הסכימה לזוז. לאחר כמה נסיונות לשכנע אותה, לוולדמורט נמאס והואהרג אותה.
הוא שלח לעברו של הארי את הקללה הממיתה, אך הכישוף חזר אל וולדמורט וגרם לו להיחלש ולאבד את גופו, מכיוון שלילי הקריבה את חייה בשביל הארי. לילי נקברה במכתש גודריק יחד עם ג'יימס ופסל נבנה לזכרם.


השחקניות
בסרטים מגולמת לילי על ידי ג'רלדין סומרוויל כאישה בוגרת, ועל ידי סוזי שיינר כנערה צעירה.

נלקח מפורום ספריית הקוסמים ונכתב ע"י Dont Stop Believin, עם תוספות של Tigresa.
נערך על ידי הילדה הכי יפה בגן// המערכת נבנתה ע"י בועז ברמן הידוע כKiller B
נקודות הבתים תיעוד עריכת הנקודות
גריפינדור
8846
הפלפאף
1207
רייבנקלו
8609
סלית'רין
6963
כל הזכויות שמורות לקהילת הארי פוטר מופעל על מערכת IP.Board בגירסא 1.4
עוצב, תוכנת, אובטח ומקודם על ידי Sipo · KilBee · edenbuganim
היער האסור - פורום הארי פוטר © 2006-2013
היער האסור בפייסבוק הפוך את היער האסור לדף הבית שלך הוסף למועדפים את היער האסור משתמשים מחוברים הפורום עומד בתקן XHTML
דירוג הפורום בגוגל סטטיסטיקות