היער האסור - פורום הארי פוטר

22/03/2020 - היי חברים! לצערי כרגע לא ניתן להתחבר, להירשם או לבצע פעולה כזו או אחרת בארכיון היער האסור. הבעיה תטופל בהקדם. בריאות איתנה לכולנו!

ברוכים הבאים לפורום היער האסור! הפורום כיום משמש לארכיון ומכיל את כל התוכן מאז הקמתו, אי-שם ב-01/09/2006! כל הפורומים נעולים למעט הפורום הזה(לחיץ)
לכל שאלה / בקשה / הערה ויצירת קשר יש לשלוח אימייל לכתובת הבאה: edenbuganim@walla.com
שלכם, מאז ומתמיד, עדן -
edenbuganimדולורס אמברידג'


 דולורס אמברידג'דולורס אמברידג'
                    דולורס אמברידג'-
השחקנית אימלדה מרי פילומנה ברנדט סטאונטון.

רקע
דולורס אמברידג' היא עובדת בכירה במשרד הקסמים, המקורבת מאוד לקורניליוס פאדג', שר הקסמים. היא אוהבת מאוד חתולים, ללבוש ורוד ואת פאדג'.
אמברידג' מתוארת כאישה בעלת פרצוף קרפדה וגוף מלא במיוחד.
אמברידג' מזדהה עם אוכלי המוות - היא שונאת בני מוגלגים ומכחישה את שובו של וולדמורט.
בשנתו החמישית של הארי בהוגוורטס, לאחר שובו של וולדמורט ומותו של סדריק דיגורי, דולורס אמברידג' הייתה שליחתו של פאדג' לסדר בהוגוורטס את העניינים.


בשימוע של הארי
חלק מתפקידה של אמבריג' במשרד הקסמים היה להיות אחת מחברי המושבעים בקסמהדרין. בשימוע של הארי (שנער ךמכיוון שהארי השתמש בפטרונוס מחוץ לבית הספר ולעיניי מוגל ) דולורס אמברידג', יחד עם פאדג', הייתה בראש קבוצת האנשים שרצתה שהארי יסולק מבית הספר.


בהוגוורטס

כמורה
בתחילת דרכה כפרופסור הייתה פרופסור אמברידג' מורה להתגוננות מפני כוחות האופל. שיטתה הייתה ללמד תאוריה - שהיא, על פי דבריה,
"שיטה שמאושרת ע"י משרד הקסמים ושר הקסמים קורנליוס פאדג' בעצמו."


כלומר - התלמידים רק קוראים מהספר מספר פרקים בכל שיעור, ולא מתאמנים על הכשפים מעשית.
בסוף השנה היו צפויים להארי ולחבריו בחינות בגרות בכל המקצועות - וביניהם בחינות מעשיות על החומר התיאורטי. התלמידים נדרשו ללמוד את החומר בצורה תיאורטית בלבד ולנסות את הכשפים בפעם הראשונה בזמן הבגרות עצמה.
התלמידים העירו לה על כך פעמים רבות, אך היא לא התייחסה לתגובות, המשיכה בשיטת הלימוד שלה ואף נתנה עונשים לתלמידים שפלטו הערות שלא מצאו חן בעיניה.


כמפקחת עליונה
בתחילת שנת הלימודים החמישית של הארי, אמברידג' ביקשה מפאדג' שימציא בשבילה תפקיד חדש - מפקחת עליונה. לדבריה,
"צריך מישהו מבחוץ שיפקח על הוגוורטס."


תפקידה כלל:

 1. בחינת המורים - אמברידג' ביקרה בכיתות של המורים בזמן השיעורים שלהם ושאלה אותם שאלות על הוותק שלהם, החשיבה שלהם והשיטות שלהם.
  מהפגישות האלו הסיקה פרופסור אמברידג' האם המורה מתאים לתפקידו או לא. המורה הראשונה שאמברידג' פיטרה הייתה הפרופסור טרלוני, אך בעזרת הפרופסור דמבלדור טרלוני נשארה לגור בהוגוורטס.


 2. קביעת חוקים חדשים - אחרי כל מקרה שקרה בהוגוורטס ולא מצא חן בעיני אמברידג', היא הכניסה לתוקף תיקונים חדשים בחוק החינוך. בצורה כזו אמברידג' אסרה דברים שהכעיסו אותה או שסיפקו לתלמידים מידע אותו לא רצתה שיגלו, ולפעמים השתמשה בתיקונים בשביל להעניש מישהו שהכעיס אותה.
  למשל, כאשר הארי התראיין לפקפקן וסיפר את גרסתו לסיפור המבוך ושובו של וולדמורט, אמברידג' אסרה על כל תלמידי הוגוורטס לקרוא את הפקפקן - וכמובן שבגלל חוק זה, כל תלמידי הוגוורטס בלי יוצא מן הכלל קראו את הכתבה המדוברת.

  רשימת תיקוני חוק החינוך:

  22. (באוגוסט) כשמנהל הוגוורטס נכשל למצוא מועמד מתאים לתפקיד מסוים, רשאי משרד הקסמים למנותו בעצמו.
  23. (בספטמבר) המפקחת העליונה על הוגוורטס תפקח על הנעשה ותהיה רשאית לפטר מורים.
  24. (בסוף אוקטובר) ארגוני תלמידים אסורים ללא אישור.
  25. (בנובמבר-דצמבר) המפקחת רשאית להעניש תלמידים.
  26. (בינואר-פברואר) המורים אינם רשאים לתת לתלמידים מידע שאינו קשור ישירות למקצוע לימודם.
  27. (במרץ) כתבי עת שאינם לרוח משרד הקסמים אסורים לקריאה על ידי תלמידים.
  28. (באפריל) בהיעדר המנהל, המפקחת העליונה היא המנהלת.
  29. (במאי, משוער) פלוגת הפיקוח רשאית לעזור למפקחת בתפקידה.
  30. (ביוני, משוער) ניתן להלקות תלמידים כעונש.

כמנהלת
אחרי שאמברידג' גילתה את צבא דמבלדור והפרופסור דמבלדור לקח על עצמו את האחריות וברח, אמברידג' דאגה להוציאו עוד תיקון לחוק - הפעם תיקון שקובע שהיא מחליפה את דמבלדור עד להודעה חדשה.
בגלל העונשים שלה [ראה המשך] כל המורים וכל התלמידים שנאו אותה. המורים החליטו שעל כל תקלה קטנה הם צריכים לקרא לפרופסור אמברידג' שתתקן, תסדר או תראה - וכך נוצר מצב שהיא רצה כל היום מכיתה לכיתה, מסדרת ומכשפת; וכאשר היא החליטה שכל העונשים ינתנו על ידה, המורים פחות ופחות נתנו עונשים לתלמידים.
כשהורידה לתלמידים נקודות בלי סיבה, המורים החזירו בהתחכמויות ובלי לציין סיבות שלא קשורות לתחום הלימודים - למשל, הפרופסור ספראוט נתנה עשרים נקודות לגריפינדור על כך שהארי העביר לה את המשפך.

דולורס אמברידג'
                  דולורס אמברידג' במשרדה בהוגוורטס.

שיטת ענישה
כאשר מישהו מעצבן את אמברידג' או עובר על החוקים, הוא מקבל עונש כתיבה. עד כמה שזה נשמע תמים, זה לא. אמברידג' נותנת לקרבנות הענישה שלה עט מיוחד - ללא דיו - וגיליון קלף. הם מתחילים לכתוב שורות (במקרה של הארי - "לא אספר עוד שקרים") ומרגישים כאב. כשהם מסתכלים על ידם הכותבת הם רואים שחרוט עליה מה שהם כתבו על הקלף, ועל הקלף עצמו מופיע המשפט בדיו אדום; כך הם מבינים שבמקום דיו, העט השתמש בדמם שלהם.
להארי, לדוגמא, בגלל כל הפעמים בהן קיבל עונשים מאמברידג', הצלקות על גב ידו הימנית נשארו לו לכל החיים.


המקרה ביער
בסביבות סוף שנת הלימודים הארי רצה לתקשר עם סיריוס, אך הייתה לו בעיה - אמברידג' עקבה אחרי כל הינשופים וקראה את המכתבים שנשאו, והאח היחיד בהוגוורטס שלא היה נתון לשליטתה של אמברידג' ומשרד הקסמים היה האח של אמברידג' עצמה.
בעזרת כמה חברים מצבא דמבלדור הגה הארי תוכנית שתרחיק את אמברידג' ממשרד שלה ותעניק להארי זמן להיכנס ולדבר עם סיריוס דרך האח, אך התוכנית לא הצליחה והם נתפסו. למזלם, אמברידג' חשבה שהם ניסו למצוא את דמבלדור; אך לרוע מזלם היא החליטה להטיל עליהם קללת קרושיאטוס עד שיודו.
הרמיוני העמידה פני מבוהלת ושיקרה לאמברידג' שהם חיפשו את דמבלדור בכל הסביבה, כדי לומר לו שהנשק הסודי שהכינו מוכן, אך לא הצליחו למצוא אותו. היא סיפרה לה שהנשק הסודי נמצא ביער ושכנעה אותה שלא תיקח איתה את פלוגת הפיקוח ליער, כדי שלא ישתמשו בנשק הזה נגדה.
הארי, הרמיוני ואמברידג' הלכו ליער, שם הצליחה הרמיוני לגרום לקנטאורים שביער להגיע לאיזור בו היו, בתקווה שיתקפו את אמברידג'. היא האמינה שהם לא יפגעו בהארי ובה כי הם קטינים, אך למרות תקוותה של הרמיוני הקנאטורים החליטו לפגוע בהם - בעיקר בגלל שהרמיוני אמרה להם שקיוותה שהם יעשו את העבודה השחורה ויגרשו את אמברידג'. למזלם, הגיע ברגע האחרון גרעפ הענק, אחיו למחצה של האגריד, והבריח את הקנטאורים.


בלוויותו של דמבלדור
דולורס אמברידג' הוזמנה ללוויתו של אלבוס דמבלדור כבכירה במשרד הקסמים. כשהגיעה, היא לא נראתה עצובה במיוחד.
ברגע שראתה שגם להקת הקנאטורים של הוגוורטס באה לחלוק לדמבלדור כבוד אחרון, היא נבהלה והלכה לשבת הכי רחוק שאפשר ממיקומם של הקנאטורים.


נלקח מפורום ספריית הקוסמים ונכתב ע"י Garfield
נערך ע"י Ha ha you're dead.


// המערכת נבנתה ע"י בועז ברמן הידוע כKiller B
נקודות הבתים תיעוד עריכת הנקודות
גריפינדור
8846
הפלפאף
1207
רייבנקלו
8609
סלית'רין
6963
כל הזכויות שמורות לקהילת הארי פוטר מופעל על מערכת IP.Board בגירסא 1.4
עוצב, תוכנת, אובטח ומקודם על ידי Sipo · KilBee · edenbuganim
היער האסור - פורום הארי פוטר © 2006-2013
היער האסור בפייסבוק הפוך את היער האסור לדף הבית שלך הוסף למועדפים את היער האסור משתמשים מחוברים הפורום עומד בתקן XHTML
דירוג הפורום בגוגל סטטיסטיקות