היער האסור - פורום הארי פוטר

22/03/2020 - היי חברים! לצערי כרגע לא ניתן להתחבר, להירשם או לבצע פעולה כזו או אחרת בארכיון היער האסור. הבעיה תטופל בהקדם. בריאות איתנה לכולנו!

ברוכים הבאים לפורום היער האסור! הפורום כיום משמש לארכיון ומכיל את כל התוכן מאז הקמתו, אי-שם ב-01/09/2006! כל הפורומים נעולים למעט הפורום הזה(לחיץ)
לכל שאלה / בקשה / הערה ויצירת קשר יש לשלוח אימייל לכתובת הבאה: edenbuganim@walla.com
שלכם, מאז ומתמיד, עדן -
edenbuganimגלימת ההעלמות
רקע כללי על הגלימה
גלימת ההעלמות היא חפץ קסום אשר קיבל הארי פוטר מאלבוס דמבלדור בשנתו הראשונה בהוגוורטס. הגלימה הייתה שייכת לג'יימס פוטר, שהשאיל אותה לדמבלדור כמה ימים לפני שנרצח ע"י הלורד וולדמורט. הגלימה שימשה את ג'יימס וחבריו למעשי הקונדס הרבים שביצעו בזמן לימודיהם בהווגורטס. הארי נעזר בגלימה בכל הרפתקאותיו בשנים שלאחר מכן.

תאור הגלימה
הגלימה מתוארת כגלימה כסופה ומושלמת. למרות שהגלימה מאוד ישנה היא עובדת מצוין- מעלימה את כל מי שנמצא תחתיה באופן מושלם. למרות שרוב גלימות ההעלמות דוהות עם הזמן הגלימה נשארת מושלמת גם אחרי הרבה שנים של שימוש.

ההיסטוריה של הגלימה
בספר השביעי מגלה הארי שהגלימה היתה שייכת במקור לאיגנוטוס פברל, שנולד בדיוק במקום שהארי נולד, במכתש גודריק. לפי האגדה, הגלימה שייכת ל"מוות", והיא אחת מ"אוצרות המוות", שקיבלו האחים פברל מהמוות כשהצליחו לחמוק ממנו. איגנוטוס, שלא כמו אחיו, ביקש מהמוות דבר שבו יוכל להשתמש כדי ללכת משם ושהמוות לא יעקוב אחריו. לפי האגדה, איגנוטוס חי הרבה שנים עד שהחליט שחי מספיק והלך עם המוות בתור ידיד. דמבלדור חושב שהאחים פרבל היו פשוט קוסמים מוכשרים והצליחו לייצר את החפצים הקסומים האלה. הגלימה מאב לבן, עד שהגיעה לצאצא החי האחרון של איגנוטוס פברל- הארי פוטר.
הגלימה, שלא כמו גלימות העלמות אחרות שומרת על הקסם שבה, חסינה מפני קללות, ומעלימה גם את מי שאינו בעליה.

בעליה של הגלימה
בעלה הראשון של הגלימה היה לאיגנוטוס פברל, שכנראה יצר אותה. לאחר שמת, עברה הגלימה לבנו, שהעביר אותו לבנו, וכן הלאה. הגלימה הגיעה לבסוף לידיו של ג'יימס פוטר- אחד מצאצאיו האחרונים של יוצר הגלימה. ג'יימס נרצח ע"י וולדמורט, וכשבנו- הארי פוטר היה בן 11, הוא קיבל את הגלימה מדמבלדור. הגלימה היתה ברשות דמבלדור עד אז,מכיוון שקיבל אותה בהשאלה מג'יימס לפני שנרצח.

נלקח מפורום ספריית הקוסמים ונכתב ע"י -SHIR-


// המערכת נבנתה ע"י בועז ברמן הידוע כKiller B
נקודות הבתים תיעוד עריכת הנקודות
גריפינדור
8846
הפלפאף
1207
רייבנקלו
8609
סלית'רין
6963
כל הזכויות שמורות לקהילת הארי פוטר מופעל על מערכת IP.Board בגירסא 1.4
עוצב, תוכנת, אובטח ומקודם על ידי Sipo · KilBee · edenbuganim
היער האסור - פורום הארי פוטר © 2006-2013
היער האסור בפייסבוק הפוך את היער האסור לדף הבית שלך הוסף למועדפים את היער האסור משתמשים מחוברים הפורום עומד בתקן XHTML
דירוג הפורום בגוגל סטטיסטיקות