היער האסור - פורום הארי פוטר

22/03/2020 - היי חברים! לצערי כרגע לא ניתן להתחבר, להירשם או לבצע פעולה כזו או אחרת בארכיון היער האסור. הבעיה תטופל בהקדם. בריאות איתנה לכולנו!

ברוכים הבאים לפורום היער האסור! הפורום כיום משמש לארכיון ומכיל את כל התוכן מאז הקמתו, אי-שם ב-01/09/2006! כל הפורומים נעולים למעט הפורום הזה(לחיץ)
לכל שאלה / בקשה / הערה ויצירת קשר יש לשלוח אימייל לכתובת הבאה: edenbuganim@walla.com
שלכם, מאז ומתמיד, עדן -
edenbuganimאוצרות המוות

מהם האוצרות
אוצרות המוות הם אוצרות שנוצרו ע"י האחים פברל (אנטיוכוס, קדמוס ואיגנוטוס). האנשים שידעו על האוצרות אחרי שמשפחת פברל נכחדה הם:
גרינדלוולד, דמבלדור, הלאבגודים, ובסוף הספר גם הארי רון והרמיוני. יש 3 אוצרות מוות, והם: גלימת היעלמות, אבן האוב והשרביט הבכור.
גלימת העילמות, כשמה היא, גלימת היעלמות. המעלימה את הלובש.
אבן האוב, מחייה את המתים, אך לא מחייה אותם ב-100% אחוזים, אלה רק מראה למחזיק האבן זכרונות של המתים הקרובים אליו, האבן היא אבן שחורה קטנה שמחוברת לטבעת זהב.
והשרביט הבכור, הוא השרביט החזק ביותר מכל השרביטים.
האוצרות הם חפצים מופלאים ואמיתיים יותר מכל חפץ חיקוי אחר. הכוונה שגלימת היעלמות שבאוצרות היא הטובה שמכל הגלימות ההיעלמות, שלא תיהרס לעולם ושלא כמו גלימות אחרות, היא לא תפסיק להעלים.
ציטוט: (הארי פוטר ואוצרות המוות, פרק 21 [מעשה בשלושה אחים] עמוד 375)
"אה, אבל האוצר השלישי הוא גלימת היעלמות אמיתית, העלמה גריינג'ר! זאת אומרת, לא מדובר בסתם גלימת מסע ששולב בה לחש הנגזה או כישוף תעתוע, או שנאגרה משערותיו של דמיגייז, שיכולות להסתיר את הלובש בשנים הראשונות אך דוהות בהדרגה עד שהגלימה הופכת לאטומה. אנחנו מדברים על גלימה שבאמת ובתמים הופכת את הלובש לבלתי נראה לחלוטין, והיא עמידה לנצח, ומעניקה הסוואה רציפה ובלתי מעורערת גם אם מטילים לעברה כישופים שונים, כמה גלימות כאלו יצא לך לראות, העלמה גריינג'ר?"
מלבד הכוח המופלא של הגלימה, יש גם שמועה מעניינת לשרביט הבכור, הצורה שבא הוא עובר מאדם לאדם, שיש לכובשו מבעליו הקודמים, לנטרל אותו מנשקו.
ציטוט: (הארי פוטר ואוצרות המוות, פרק 21 [מעשה בשלושה אחים] עמוד 376)
"והיא שבעל השרביט צריך לכבוש אותו מידי בעליו הקודמים, אם כוונתו לשלוט בו באמת," אמר קסנופיליוס. "ודאי שמעת את הסיפורים: איך עבר השרביט לידיו של אגברט המושמץ, לאחר ששט את אמריק המרושע? איך גודלוט מת במרתף ביתו אחרי שבנו הירוורד, לקח ממנו את השרביט? על לוקסיאס הנורא, שלקח את השרביט מידיו של ברנבס דווריל, שאותו הרג? שובל הדם שהותיר מאחוריו שרביט הבכור מותז על כל דפי ההיסטוריה של הקוסמים."

בעליי האוצרות
האנשים שבאמת היו בעליהם של האוצרות הם: (בעלים אמיתיים, לא שרק החזיקו אותם, אני לא מחשיב את האחים פברל, שלמעשה יצרו אותם)
השרביט:
גרגורוביץ'-יצרן שרביטים שלא ידוע איך הוא השיג את השרביט.
גרינדלוולד-גנב אותו מגרגורוביץ'.
דמבלדור-הביס את גרינדלוולד, ולקח את השרביט.
דראקו מאלפוי-ניטרל את דמבלדור והשתלט על השרביט בלי שיידע את זה.
הארי-וולדמורט השיג את השרביט, אבל השרביט לא היה כפוף לשליטתו, והארי השתמש בלחש אקספיארמוס דרך השרביט של מאלפוי בזמן שוולדמורט שלח אליו קללה ממיתה, והקללות נקשרו כמו שקרה בספר הרביעי, והשרביט החליף צד באמצע הקשר, בא ליידיו של הארי והרג את וולדמורט בו זמנית.
האנשים מהסיפור (אגברט המושמץ, אמריק המרושע, גודלוט, הירוורד, לוקסיאס הנורא,ברנבס דווריל)

אבן האוב:
ואנדרולו גונט-סבא של וולדמורט, צאצא של משפחת פברל, הטבעת עם אבן האוב עברה בירושה במשפחה.
מורפין גונט-בנו של ואנדרולו ודודו של וולדמורט. ירש את הטבעת מאביו, שמת בביקתה שלהם לאחר שחזר מאזקבאן.
טום רידל(וולדמורט)-גנב אותה ממורפין שהיה עוד תלמיד בבית הספר, הוא הלך לברר על משפחתו ואחרי שיחה עם מורפין הוא שיתק אותו ולקח ממנו את הטבעת. לאחר כמה שנים הוא יצר לעצמו הורקרוס מהטבעת.
דמבלדור-דמבלדור מצא את הטבעת עם האבן בתוך ההריסות של ביקתת גונט.
הארי-האבן הייתה בתוך הסניץ' שדמבלדור הוריש להארי.

גלימת היעלמות:
ג'יימס פוטר-לא יידוע איך הגלימה הגיע ליידיו של ג'יימב, ידוע רק שהיא הייתה אצלו. דמבלדור אמר בסוף הספר שהגלימה עברה בירושה מהורים לילדיהם, כך שכנראה ג'יימס קיבל אותה בירושה.
דמבלדור-ג'יימס השאיר לו את הגלימה כמה זמן לפני מותו.
הארי-דמבלדור הביא לו את הגלימה בחג המולד בשנתו הראשונה בהוגוורטס, עם פתק ובו הסביר שאביו השאיר לו את הגלימה כמה זמן לפני מותו, אך לא אמר שהוא נתן אותה להארי. רק בסוף הספר כשהארי שאל את דמבלדור מי נתן לו את גלימת ההיעלמות, דמבלדור אמר שג'יימס השאיר אותה אצלו לפני מותו.

מקור האוצרות
יש את סיפור המקור בספר אוצרות המוות, פרק 21 [מעשה בשלושה אחים] עמודים 371-373.
כתוב בעמודים אלה סיפור ילדים, ובו מתוארים איך הבעלים הראשונים של האוצרות (בני משפחת פברל) השיגו את החפצים מהמוות. בסיפור מתואר שהם רימו את המוות והוא נתן להם את החפצים במתנה. בסוף הספר כתוב שדמבלדור חושב שהסיפור האמיתי הוא שבני פברל יצרו את האוצרות בגלל כוחות הקסם הגדולים שלהם, ולא לקחו אותם מהמוות.
ציטוט: (הארי פוטר ואוצרות המוות פרק 35 [קינגס קרוס] עמוד 644)
"אז זה נכון?" אמר הארי. "מה שאומרים? שהאחים פברל -"
"-היו שלושת האחים מהסיפור," השלים דמבלדור והינהן בראשו. "הו כן, אני חושב שכן. אם באמת פגשו את המוות על אם-דרך נידחת... אני חושב שהרבה יותר סביר שהאחים פברל היו פשוט קוסמים מוכשרים ומסוכנים שהצליחו לייצר את חפצי הקסם רבי-העוצמה הללו. הסיפור על כך שמדובר באוצרותיו של המוות עצמו נראה לי כאחת מאותן אגדות שתמיד צצות סביב חפצים מסוג זה......."

שימוש שלילי באוצרות
רוב הפעמים קוסמים מנסים להשתמש ברעה באוצרות. הנה כמה דוגמאות:
התכנון של דמבלדור וגינדלוולד: דמבלדור וגינדלוולד רצו לאחד את כל האוצרות, ואז לשלוט בעולם הקוסמים ובמוגלגים.
וולדמורט והאוצרות: וולדמורט, שלא יידע על האוצרות, הצליח להשתמש בהם לרעה בלי שידע על האוצרות. הוא הפך את הטבעת להורקרוקס שלו, וניסה לשלוט בשרביט הבכור.

סמל האוצרות
user posted image
מה שרואים שבסל האוצרות זה בעצם שירטוט של כל שלושת האוצרות.
השרביט זה הפס, האבן זה העיגול, הגלימה זה המשולש. הארי רון והרמיוני חשבו שהתחלה שזו עין משולשת כשהם ראו את אדון קסנופיליוס לאבוד עם הסמל על הגלימה בחתונה של ביל ופלר.
ויקטור קרום אמר להארי המחופש לברני וויזלי שזה גם הסמל של גרינדלוולד.
ציטוט: (הארי פוטר ואוצרות המוות, פרק 8 [החתונה], עמוד 140)
"סמל?" אמר הארי, והביט אף הוא בקסנופיליוס. העין המוזרה, המשולשת, בהקה על חזהו. "למה? מה רע בו?"
"גרינדלוולד. זהו סמלו של גרינדלוולד" אמר קרום (את האמר קרום אני הוספתי, זה לא היה כתוב בספר, רציתי פשוט שיהיה יותר מובן, כי לא רשמתי את כל השיחה שלהם)

ההתחכמות של הרמיוני
הרמיוני, שלא האמינה באוצרות, מתחכמת לקסנופליוס בקשר לאוצרות.
תחילה היא מתכמת בקשר לגלימה:
ציטוט: (הארי פוטר ואוצרות המוות, פרק 21 [מעשה בשלושה אחים] עמוד 375)
"אדון לאבגוד" פתחה הרמיוני שוב. "כולנו יודעים שקיימים חפצים כמו גלימות היעלמות. הן אומנם נדירות, אך הן קיימות. אבל -"
את התשובה של קסנופיליוס כתבתי בציטוט הראשון, אכתוב אותו שוב (זה באותו עמוד ופרק כמו הציטוט שממש למעלה) :
"אה, אבל האוצר השלישי הוא גלימת היעלמות אמיתית, העלמה גריינג'ר! זאת אומרת, לא מדובר בסתם גלימת מסע ששולב בה לחש הנגזה או כישוף תעתוע, או שנאגרה משערותיו של דמיגייז, שיכולות להסתיר את הלובש בשנים הראשונות אך דוהות בהדרגה עד שהגלימה הופכת לאטומה. אנחנו מדברים על גלימה שבאמת ובתמים הופכת את הלובש לבלתי נראה לחלוטין, והיא עמידה לנצח, ומעניקה הסוואה רציפה ובלתי מעורערת גם אם מטילים לעברה כישופים שונים, כמה גלימות כאלו יצא לך לראות, העלמה גריינג'ר?"
כעת הרמיוני מחליטה להתחכם על אבן האוב.
ציטוט: (אוצרות המוות, פרק 21 [מעשה בשלושה אחים] עמודים 375-376)
"בסדר," אמרה הרמיוני, מוטרדת מעט. "נניח שהגלימה קיימת... מה בקשר לאבן, אדון לאבגוד? זאת שקראת לה אבן האוב?"
"מה איתה?"
"נו, איך ייתכן שדבר כזה קיים?"
"תוכיחי לי שלא," אמר קסנופיליוס.
הרמיוני התקוממה.
"אבל זה - סליחה, אבל זה פשוט מגוחך! איך אני אמורה להוכיח שמשהו לא קיים? אתה מצפה שאני אאסוף את - את כל האבנים בעולם, ואבדוק אותן אחת-אחת? זאת אומרת, אפשר לטעון על כל דבר שהוא קיים אם הבסיס היחידי להאמין בו שאיש עוד לא הפריך את קיומו!"

לאחר ההתחכמויות, שקסנופיליוס ירד להכין אוכל הארי, רון והרמיוני דנים בפרשה. הרמיוני עדיין מתכחשת לאוצרות.
ציטוט: (הארי פוטר ואוצרות המוות, פרק 21 [מעשה בשלושה אחים] עמוד 378)
"מה את חושבת?" שאל הארי את הרמיוני.
"אוי, הארי," היא אמרה בקול מיוגע. "זה גיבוב של שטויות גמורות. לא ייתכן שזאת המשמעות האמיתית של הסמל. זאת בטח רק הגרסה שלו לעניין, איזה בזבוז זמן."

אחרי כמה זמן, הרמיוני אומרת מה היא חושבת על האבן:
ציטוט: (הארי פוטר ואוצרות המוות, פרק 21 [מעשה בשלושה אחים] עמוד 380)
"אני מניח שאין עוד המון סיפורים על אבן שיכולה להחיות את המתים נכון?" הוא שאל את הרמיוני.
"לא," היא השיבה בעצב "לא נראה לי שמישהו מלבד אדון לאבגוד יכול להשלות את עצמו שדבר כזה אפשרי. בידל בטח לקח את הרעיון מאבן החכמים. במקום אבן שתעשה אותך לבן-אלמוות, אבן שיכולה לבטל את המוות."
לאחר שאדון לאבגוד מגיר אותם והם מצליחים לברוח מאוכלי המוות, ומגיעים למחבוא החדש שלהם, הם שוב דנים בפרשה, הרמיוני ממשיכה להתכחש לאוצרות, והארי נזכר שהוא ראה בהגיגית הזיכרון עם דמבלדור את ואנדרולו גונט, ושהוא אמר שהוא צאצא של הפברלים.
ציטוט: (הארי פוטר ואוצרות המוות, פרק 22 [אוצרות המוות] עמוד 391)
"ואנדרולו גונט! סבא של אתם-יודעים-מי! בהגיגית! עם דמבלדור! ואנדרולו גונט אמר שהוא צאצא של הפברלים!"
לאחר שיחה קלה על ואנדרולו, שוב עולה הנושא על על אבן האוב:
ציטוט: (הארי פוטר ואוצרות המוות, פרק 22 [אוצרות המוות] עמודים 391-391)
"נו, למה לא? למה לא?" אמר הארי וזרק את הזהירות לכל הרוחות. "הטבעת הרי משובצת אבן, לא?" הוא חיפש תמיכה בפניו של רון. "מה אם האבן היא אבן האוב?"
פיו של רון נפער לרווחה. "בחיי! השאלה אם היא תפעל אחרי שדמבלדור שבר -"
"תפעל? תפעל? רון, היא אף פעם לא פעלה! אין כזה דבר אבן האוב!" הרמיוני קפצה על רגליה, מתוסכלת וכועסת.

האמת על האוצרות
בסוף התברר כי האוצרות בהחלט קיימים. כשהארי הלך ביער בשביל להקריב את עצמו למען שהמלחמה תפסק, הוא שלף את הסניץ' מהנרתיק שלו, הצמיד אותו לפיו ואמר "אני עומד למות" הסניץ' נפתח וחשף את האבן שהייתה עליה את הטבעת. האיזור שעל השרביט היה סדוק, היה ניתן לראות עוד את המשולש והעיגול (עכשיו, שימו לב לפרשנות שלי. אני חושב שדמבלדור בחר לשרוט את הפס של השרביט, כי הוא אמר שהוא חושב שזה האוצר הכי נחות. ובקלות הוא יכל לחתוך את האבן בצד אחר. אני בטוח שהוא בחר בכוונה לחתוך את האבן באיזור הזה). אז הוא גלגל את האבן 3 פעמים על כף ידו ובאו אליו סריוס, לופין, אימו ואביו. הם דיברו אותו, והלכו איתו עד לוולדמורט. שם האבן עפה לא מהיד והוא הגיע לתחנת קינגס קרוס, ודיבר עם דמבלדור, בסופו של דבר השיחה הגיע לאוצרות, ודמבלדור אמר את כל מה שהוא חושב עליהם ואיך גרינדלוולד השפיע עליו.

האוצרות האבודים
האוצרות נשארו אבודים, ואיש חי לא יידע עליהם מלבד הארי, רון והרמיוני (ניתן להגיד גם שקסנופיליוס לאבגוד יודע)
האבן נשארה במערת העכבישים, איפה שהיא נפלה להארי.
הארי רוצה לשים את השרביט בחזרה בקבר של דמבלדור, וככה אחרי שהוא ימות מוות טבעי, השרביט כבר לא יהיה רב עוצמה, אלה שרביט רגיל.
ואת הגלימה הוא מעוניין להשאיר לעצמו.

ביבליוגרפיה:

  • מידע שאני זוכר בע"פ
  • הארי פוטר והנסיך חצוי הדם
  • הארי פוטר ואוצרות המוות


נלקח מפורום ספריית הקוסמים ונכתב ע"י T_K


// המערכת נבנתה ע"י בועז ברמן הידוע כKiller B
נקודות הבתים תיעוד עריכת הנקודות
גריפינדור
8846
הפלפאף
1207
רייבנקלו
8609
סלית'רין
6963
כל הזכויות שמורות לקהילת הארי פוטר מופעל על מערכת IP.Board בגירסא 1.4
עוצב, תוכנת, אובטח ומקודם על ידי Sipo · KilBee · edenbuganim
היער האסור - פורום הארי פוטר © 2006-2013
היער האסור בפייסבוק הפוך את היער האסור לדף הבית שלך הוסף למועדפים את היער האסור משתמשים מחוברים הפורום עומד בתקן XHTML
דירוג הפורום בגוגל סטטיסטיקות