היער האסור - פורום הארי פוטר

22/03/2020 - היי חברים! לצערי כרגע לא ניתן להתחבר, להירשם או לבצע פעולה כזו או אחרת בארכיון היער האסור. הבעיה תטופל בהקדם. בריאות איתנה לכולנו!

ברוכים הבאים לפורום היער האסור! הפורום כיום משמש לארכיון ומכיל את כל התוכן מאז הקמתו, אי-שם ב-01/09/2006! כל הפורומים נעולים למעט הפורום הזה(לחיץ)
לכל שאלה / בקשה / הערה ויצירת קשר יש לשלוח אימייל לכתובת הבאה: edenbuganim@walla.com
שלכם, מאז ומתמיד, עדן -
edenbuganimקריצ'ר
קריצ'ר
קריצ'ר הוא גמדון בית ששירת את משפחת בלק ואת הארי. ראשי אבותיו של קריצ'ר תלויים על הקיר, משום שדודה אלאדורה פתחה במסורת המשפחתית של כריתת ראשים של גמדוני בית כשהם זקנים מדי כדי לסחוב מגש עם אוכל. הוא מופיע בכל הספרים מהחמישי לשביעי (כולל). מפני ששירת את משפחת בלק הוא מסור לטוהר הדם, ועוד יותר לרכוש המשפחתי, שכן בספר החמישי המפקדה של מסדר עוף החול שכנה בבית משפחת בלק בכיכר גרימולד מספר 12, ותמיד ניסה להבריח חפצים לחדרו. 10 לפני שהוקמה המפקדה אמו של סריוס נפתרה, וקריצ'ר היה מסור אליה במיוחד, וציית לפקודות מהדיוקן שלה. כך קרה שהוא דיבר אל עצמו, והטיח קללות ופגע בעוברים ובשבים. בסביבות חג המולד סיריוס נתן הוראה לקריצ'ר "הסתלק מכאן" וקריצ'ר פירש זאת כלעזוב את הבית, והוא הלך לאחוזת מאלפוי, ומסר את כל המידע שהיה זקוק לוולדמורט, והוא שהאדם היקר ביותר לסריוס בלק הוא הארי פוטר, ושהארי הוא מסוג האנשים שירוצו מייד לעזרתו של קריצ'ר. כך שוולדמורט הצליח לפתות את הארי ללכת לקחת את הנבואה, אחרי שהזין אותו בזכרון שקרי, ובו האיר רואה את סריוס מתענה על ידי וולדמורט. אחרי שהארי הרים את הנבואה, ואחרי המאבק במשרד הקסמים סריוס מצא את מותו. הארי ראה בקריצ'ר אשם בכך, משום שכאשר דיבר איתו באח שיקר לו, ואמר שסריוס לא בבית, ושסריוס הלך למחלקת המסתורין.

הירושה
בספר השישי, לפני שהארי עזב את הדרסלים דמבלדור קרא בפני הארי את צוואתו של סריוס, ובה היה כתוב שסריוס מוריש להארי את ביתו בכיכר גרימולד מספר 12, וגם את קריצ'ר (במקור סריוס הוריש לו את כל רכושו). הארי כמובן הסכים שהמפקדה תמשיך להתקיים בכיכר גרימולד, משום שחשב שהמקום יהיה רדוף בזכרונו של סריוס, שכה רצה לצאת משם, ולכן לא רצה את הבית. אחרי שעניין הבית סודר, דמבלדור זימן את קריצ'ר, שסירב בכל תוקף לשרת את הארי, אבל הארי היה מוכרח לקחת אותו, משום שהוא שכן במפקדת מסדר עוף החול בשנה שלפני כן, ואם הארי לא היה לוקח אותו, הוא היה הולך לבלטריקס לסטריינג', שהיא צאצאית למשפחת בלק, ומלבד זאת גם אוכלת מוות.

מעקב גמדי
בהמשך הספר השישי הארי ביקש מקריצ'ר ודובי לעקוב אחרי מאלפוי כי הוא רצה לדעת מה הוא עושה, קריצ'ר ניסה למצוא פירצות במשימה שהוטלה עליו, משום שמאלפוי קרוב למשפחת בלק, שאליה היה מסור. וגם שהגישו את הדיווחים שלהם, קריצ'ר נתן דיווחים חסרי חשיבות ואמר איפנה הוא יושן ואוכל וכל מיני שטויות.

תהפוכת נפש
בספר השביעי קריצ'ר מספר להארי, רון והרמיוני על איך וולדמורט ניצל אותו ואיך רגולוס עינה את עצמו ואז הקריב את עצמו לחייזלים, הארי רון והרמיוני התחילו להיות נחמדים אליו, והארי ציווה עליו לא להשתמש במילים "בוצדם" או "בוגד-דם" וככה קריצ'ר נעשה נחמד יותר. אחרי שנתנו לו את הקמיע המזוייף שרגולוס הכין בשביל להחליף את ההורקרוקס, ושלחו אותו לתפוס את מנדנגוס פלצ'ר, שגנב את הקמיע האמיתי, והבטיחו לו שיישמרו על הקמיע וזה יהיה העיסוק החשוב ביותר שלהם, וכשחזר נהפך להיות גמדון נאמן ומסור להארי, ונחמד כלפי רון ואפילו כלפי הרמיוני.

תמונת המחשה של קריצ'ר, על פי הסרט 

נלקח מפורום ספריית הקוסמים ונכתב ע"י T_K


// המערכת נבנתה ע"י בועז ברמן הידוע כKiller B
נקודות הבתים תיעוד עריכת הנקודות
גריפינדור
8846
הפלפאף
1207
רייבנקלו
8609
סלית'רין
6963
כל הזכויות שמורות לקהילת הארי פוטר מופעל על מערכת IP.Board בגירסא 1.4
עוצב, תוכנת, אובטח ומקודם על ידי Sipo · KilBee · edenbuganim
היער האסור - פורום הארי פוטר © 2006-2013
היער האסור בפייסבוק הפוך את היער האסור לדף הבית שלך הוסף למועדפים את היער האסור משתמשים מחוברים הפורום עומד בתקן XHTML
דירוג הפורום בגוגל סטטיסטיקות