היער האסור - פורום הארי פוטר

22/03/2020 - היי חברים! לצערי כרגע לא ניתן להתחבר, להירשם או לבצע פעולה כזו או אחרת בארכיון היער האסור. הבעיה תטופל בהקדם. בריאות איתנה לכולנו!

ברוכים הבאים לפורום היער האסור! הפורום כיום משמש לארכיון ומכיל את כל התוכן מאז הקמתו, אי-שם ב-01/09/2006! כל הפורומים נעולים למעט הפורום הזה(לחיץ)
לכל שאלה / בקשה / הערה ויצירת קשר יש לשלוח אימייל לכתובת הבאה: edenbuganim@walla.com
שלכם, מאז ומתמיד, עדן -
edenbuganimהמערה על חוף הים

   המערה על חוף הים


המערה על החוף [נקראת גם: מערת ההורקרוקס, מערת הקמע] מופיעה בספרי הארי פוטר בשם "המערה". היא מופיעה לראשונה בספר השישי, כאשר הארי רואה בזכרונו את מנהלת בית היתומים שמדברת על המערה בה התעלל וולדמורט- אז טום רידל- בחבריו לבית היתומים. במערה זו הארי ואלבוס דמבלדור מבקרים כשהם מחפשים אחר ההורקרוקסים של וולדמורט, ושם גם ביקר קריצ'ר, יחד עם רגולוס בלק, אחיו של סיריוס, שאת סיפורם מגלים רק בספר השביעי.

המערה בילדותו של וולדמורט


                    טום רידל הצעיר בסרט הארי פוטר והנסיך חצוי הדם.

וולדמורט, אז טום רידל, אהב מצעירותו להכאיב לאנשים, להפחיד אותם ולהתעלל בהם. כבר כשהיה ילד בבית היתומים, אף על פי שלא היה נער גדול, חזק או מפחיד, הוא מצא דרך להציק לשאר הילדים- על ידי כוחות קסמים. בזכות היותו קוסם מוכשר ביותר, הוא הצליח בתור ילד קטן להבין שיש לו כוחות מיוחדים ואף לשלוט בהם, למרות שבדרך כלל ילדים פולטים קסמים בלתי רצוניים ולא מצליחים לשלוט על כוחותיהם. לא רק שהוא הצליח לשלוט בקסמיו, אלא אפילו הצליח להפעיל אותם על שאר הילדים, לגנוב מהם חפצים, להפחיד אותם ולגרום להם כאב, כפי שאמר בעצמו לדמבלדור, "אני יכול להזיז דברים בלי לגעת בהם... אני יכול להכאיב לאנשים שרעים אליי". האחראים בבית היתומים הבחינו בכך שהילדים פוחדים ממנו, ושמו לב לכל מיני מקרים – לדוגמא, תליית ארנב מהתקרה – שנגרמו לדעתם על ידי טום, אף על פי שבלתי אפשרי שילד קטן יצליח לגרום לדברים כאלה. באחד הטיולים שערך בית היתומים, טום לקח איתו שני ילדים למערה על יד חוף הים ושם הפחיד אותם בקסמיו, אך הם לא הסכימו לספר לאף אחד מה בדיוק קרה שם.

המערה כמקום מחבוא להורקרוקס


אלבוס דמבלדור מרחיק את החיז"לים מהאי באמצעות אש.

מאוחר יותר, כאדם בוגר, הגשים וולדמורט את שאיפתו העיקרית- הפיכה לבן- אלמוות. הוא חזר למערה בה התעלל בשני הילדים, ובחוף הצמוד לה הטמין את אחד הדברים החשובים לו מכל- הורקרוקס אחד, מוצפן בתוך הקמע של סלית'רין. את הקמע הניח בתוך קערה מלאה בנוזל ירוק שאי אפשר להוציאו מהקערה אלא על ידי שתייה, ומי ששותה מהנוזל נתקף בהזיות ולא מוכן להמשיך לשתות את השיקוי. וולדמורט הוסיף מכשולים נוספים בדרך להורקרוקס- גם אם מישהו שרד את שתיית השיקוי, הוא מוכרח לשתות מים, שניתנים להשגה רק ממי הים, בגלל כישוף נוסף של וולדמורט; אך בתוך המים הכניס וולדמורט מאות חיז"לים, שברגע שמישהו מכניס את ידו למים הם מתעוררים ומתחילים לתקוף אותו. בכניסה למערה הציב וולדמורט סלע שמחייב הקרבת מנת דם בכדי להיכנס, ואי אפשר להתעתק בכל שטח האי. מלבד כל זאת המערה מוקפת בצוקים גבוהים ובלתי אפשרי להגיע אליה שלא בעזרת קסמים.
לאחר שהטמין את ההורקרוקס באי ליד החוף, הביא לשם וולדמורט את קריצ'ר, גמדון הבית של אחד מאוכלי המוות הנאמנים לו ביותר- רגולוס בלק- והשקה אותו בכל השיקוי, על מנת לראות מה יקרה למי שיצליח להגיע עד לקמע וישתה מהשיקוי. לאחר שהחליט שהשיקוי פועל טוב, נטש וולדמורט את קריצ'ר באי והסתלק משם בעזרת הסירה היחידה שהוא הציב באגם. קריצ'ר התעתק משם, משום שעל גמדוני בית לא פועלים כישופים כמו שהם פועלים על בני אדם, וסיפר לאדונו, רגולוס, את כל מה שקרה באי. רגולוס חזר עם קריצ'ר לאי, שתה את השיקוי ונגרר על ידי החיז"לים לתוך המים, לאחר שציווה על קריצ'ר להחליף את הקמע בקמע מזויף, לברוח מהאי ולהשמיד את הקמע האמיתי.

כמה שנים מאוחר יותר, הגיעו לאותו המקום הארי פוטר ואלבוס דמבלדור. דמבלדור שתה את השיקוי בעזרתו של הארי, וניצל מהחיז"לים באמצעות אש. לאחר ששבו להוגוורטס ודמבלדור מת, הארי גילה שהקמיע שלקחו מהקערה היה מזויף.

חשיבותה של המערה לוולדמורט


הקמע של סלית'רין, בו שכן ההורקרוקס של וולדמורט.

המערה סימלה בשביל וולדמורט את הדברים שהוא הכי אוהב- להיות חזק, להשתמש בכוחות הקסם שלו ולהתעלל באנשים חפים מפשע. ההתעללות שלו בילדים הקטנים הייתה מאוד משמעותית עבורו, ובגלל זה הוא טרח לחזור למערה ולהטמין דווקא שם את ההורקרוקס שלו. משמעותה של המערה לובשת פן נוסף כשמתגלה שההורקרוקס שהטמין הוא הקמע של סלית'רין- חפץ שעבר במשפחתו לאורך הדורות ומצביע על ייחוסו לסלזאר סלית'רין, שבו הוא נוהג להתגאות, בעיקר בגלל האגדה המפורסמת על יורשו של סלית'רין והאימה שהיא מפילה על הקוסמים, וגם בגלל שסמלו של סלית'רין הוא נחש- היצור האהוב עליו- ושהוא יודע לדבר בשפתו- לחשננית. מכיוון שכך, הקמע של סלית'רין הוא ההורקרוקס היקר לו ביותר אחרי נגיני - הנחשית הגדולה - ועצם כך שהוא בוחר להניח את הקמע דווקא במערה מצביע על המשמעות הגדולה שיש למערה בעיניו. בנוסף, במערה הוא התעלל בשני ילדים מוגלגים, ובמשך חייו המשיך באותה אג'נדה - שנאת מוגלגים ובוצדמים והשמדתם – ובכך המערה סימלה עבורו את טוהר הדם, כפי שהקמע של סלית'רין מסמל את טוהר הדם, שהוא תנאי הקבלה להוגוורטס לדעתו של סלזאר סלית'רין. במערה וולדמורט התחיל את מה שבחייו תמיד חלם לסיים- השלטת טרור ואלימות, השמדה והתעללות במוגלגים חפים מפשע והנחלת שלטון של טהורי דם בעולם. מסיבות אלה וולדמורט החליט שאת הקמע מתאים להחביא דווקא במערה הזו.


נלקח מפורום ספריית הקוסמים. נכתב ונערך ע"י הילדה הכי יפה בגן.


// המערכת נבנתה ע"י בועז ברמן הידוע כKiller B
נקודות הבתים תיעוד עריכת הנקודות
גריפינדור
8846
הפלפאף
1207
רייבנקלו
8609
סלית'רין
6963
כל הזכויות שמורות לקהילת הארי פוטר מופעל על מערכת IP.Board בגירסא 1.4
עוצב, תוכנת, אובטח ומקודם על ידי Sipo · KilBee · edenbuganim
היער האסור - פורום הארי פוטר © 2006-2013
היער האסור בפייסבוק הפוך את היער האסור לדף הבית שלך הוסף למועדפים את היער האסור משתמשים מחוברים הפורום עומד בתקן XHTML
דירוג הפורום בגוגל סטטיסטיקות