היער האסור - פורום הארי פוטר

22/03/2020 - היי חברים! לצערי כרגע לא ניתן להתחבר, להירשם או לבצע פעולה כזו או אחרת בארכיון היער האסור. הבעיה תטופל בהקדם. בריאות איתנה לכולנו!

ברוכים הבאים לפורום היער האסור! הפורום כיום משמש לארכיון ומכיל את כל התוכן מאז הקמתו, אי-שם ב-01/09/2006! כל הפורומים נעולים למעט הפורום הזה(לחיץ)
לכל שאלה / בקשה / הערה ויצירת קשר יש לשלוח אימייל לכתובת הבאה: edenbuganim@walla.com
שלכם, מאז ומתמיד, עדן -
edenbuganimבסיליסק
הבסיליסק


הבסיליסק הוא נחש אימתני, באורך של 20 מטרים, בעל שיניים ארסיות וחדות, ובעל יכולות מיוחדות שעליהן נפרט בהמשך העמוד. הוא נוצר כשקרפד יושב על ביצה של תרנגולת, ומכיוון שזה מצב נדיר, אין הרבה בסיליסקים בעולם. העכבישים נרתעים ממנו, והבסיליסק עצמו מפחד רק מקרקורה של תרנגולת.
תפקידו של הבסיליסק שהוזכר בספר "הארי פוטר וחדר הסודות" היה לציית אך ורק ליורשו של סלאזר סלית'רין, שאיתו הבסיליסק אמור לטהר את הוגוורטס מתלמידים מוגלגים או "מעורבים". הבסיס לחדר הסודות שבו היה שמור הבסיליסק היה סכסוך בין סלזאר סלית'רין לשאר מקימי הוגוורטס (גודריק גריפינדור, הלגה הפלפאף, רוונה רייבנקלו). סלית'רין התעקש כי רק תלמידים טהורים יוכלו ללמוד בהוגוורטס, וכמובן הפסיד בוויכוח מול חבריו. הוא החליט לנטוש את הוגוורטס. אך לפני שעזב הקים חדר נסתר, שבו הוא שיחרר חיה מפלצתית (שהייתה הבסיליסק). הוא תכנן שכשיורשו יחזור להוגוורטס, הוא יפתח את חדר הסודות, ויהרוג את כל התלמידים הלא טהורים שלומדים בו. היורש היה לא אחר מן הלורד וולדמורט בכבודו ובעצמו. היו תקריות לא מעטות בשנת לימודיו שבאחת מהן הבסיליסק הרג ילדה. התקריות הושתקו, וכן הסיפור כולו. בשנתו השנייה של הארי, לוציוס מאלפוי החדיר לתיקה של ג'יני יומן, כששתי המשפחות וויזלי ומאלפוי נפגשו בחנות הספרים. ביומן כרוך כל אופיו של לורד וולדמורט. לורד וולדמורט כתב את היומן כשהיה ילד, והחדיר בו את כל אופיו. ג'יני, כאשר אינה מודעת למה שהיא עושה, פתחה את חדר הסודות כל פעם מחדש, ושיחררה את הבסיליסק למסע הרג נוסף, שלמרבה המזל השתבש, ואיש לא נפגע. הארי נאלץ להילחם בבסיליסק פנים מול פנים בקרב עוצר נשימה, שנספר עליו בהמשך הדף.


היער האסור - פורום הארי פוטר

יכולות:
רוב יכולותיו של הבסיליסק קטלניות. הקטלנית ביותר שבהן היא מבט עיניו. כעיקרון, כל אדם שמסתכל בעיניו מת מיד. בהחלט, הרבה היו יכולים לומר כי יכולת זו היא יכולת שהופכת את הבסיליסק לבלתי מנוצח, אך מסתבר כי אין זה נכון, משום שהאדם צריך להסתכל ישירות בעיני הבסיליסק על מנת למות. במקרה וזה לא קורה, האדם קופא מייד, לדוגמא: כשהרמיוני הייתה בספריה (וחקרה על הבסיליסק), היא הסתכלה בעיני הבסיליסק דרך זכוכית מגדלת, מה ששיבש את תהליך המוות שמבטו של הבסיליסק אמור לעשות. הרמיוני קפאה, אך לא מתה. דוגמא נוספת היא לרוח הרפאים של בית גריפינדור, ניק-כמעט-ללא-ראש. הוא אמנם הסתכל בעיני הבסיליסק ישירות, אך מכיוון שהוא כבר רוח רפאים (אדם מת), הוא רק קפא. יכולת זו מייחדת את הבסיליסק, והופכת אותו לחיה קטלנית.
קרב הארי פוטר נגד יורשו של סלאזר סלית'רין:
כשהארי פוטר נכנס לחדר הסודות, הוא פגש שם את טום רידל (הלורד וולדמורט) בדמות ילד מתבגר, ואת ג'יני מעולפת. טום רידל סיפר כמעט לפרטים את כל סיפור חדר הסודות. הוא גם סיפר כיצד ג'יני עשתה כדבריו ושירתה את צרכיו, מי יורשו המסתורי של סלית'רין, שהיה הוא בכבודו ובעצמו, ועל פרטי היומן שלו. למעשה, הוא אמר שכאשר ג'יני תמות, טום רידל (לורד וולדמורט), יחזור בשנית לחיים כילד, ויגדל בשנית כשכוחו גדול ועצום כשהיה. הארי היה מבועת, ומבועת עוד יותר כשטום רידל קרא לבסיליסק לחסל את הארי. להארי לא היה שום כלי נשק חוץ משרביטו, וכמובן שידע בסיסי בקסמים של ילד בן 12 לא יכול להביס את החיה האגדית. אך באמצעו של קרב, הגיע פוקס, עוף החול הנאמן של דמבלדור, ואיתו מצנפת המיון. פוקס הצליח בקושי לנקר את עיניו של הבסיליסק, כדי שיכולת ההריגה שלו לא תשפיע על הארי. מתוך המצנפת הארי הוציא את חרבו של גודריק גריפינדור, אחד ממייסדי הוגוורטס וגם מייסד הבית של הארי, מה שהיה נשק שימושי ביותר. הקרב המשיך כשהארי נלחם בעוז, ובסופו של דבר, תקע את חרבו של גודריק גריפינדור בגרונו של הבסיליסק המופתע. הבסיליסק מת, וכך גם התפוגג המיתוס העתיק יומין של חדר הסודות. הבסיליסק של הוגוורטס הושמד, והפעם לתמיד.
ציטוטים מן הספר על הבסיליסק:
"כמעט היה מסוגל לראות את הנחש הענק גולש מתוך פיו של סלית'רין..."
"הנחש הענקי, ירוק כמו רעל, עבה כמו גזע של עץ אלון זקן, הרים עצמו באוויר וראשו השטוח הגדול התנופף לכל עבר בין העמודים..."
"פוקס ריחף סביב ראשו, והבסיליסק התאמץ להכיש אותו בניבים ארוכים ודקים כחרבות..."
מנקר מפעם לפעם בכיוון האף עטוי הקשקשים של הבסיליסק..."
"את הניבים הארוכים כמו חרבות, דקים, ארסים..."


// המערכת נבנתה ע"י בועז ברמן הידוע כKiller B
נקודות הבתים תיעוד עריכת הנקודות
גריפינדור
8846
הפלפאף
1207
רייבנקלו
8609
סלית'רין
6963
כל הזכויות שמורות לקהילת הארי פוטר מופעל על מערכת IP.Board בגירסא 1.4
עוצב, תוכנת, אובטח ומקודם על ידי Sipo · KilBee · edenbuganim
היער האסור - פורום הארי פוטר © 2006-2013
היער האסור בפייסבוק הפוך את היער האסור לדף הבית שלך הוסף למועדפים את היער האסור משתמשים מחוברים הפורום עומד בתקן XHTML
דירוג הפורום בגוגל סטטיסטיקות