היער האסור - פורום הארי פוטר

22/03/2020 - היי חברים! לצערי כרגע לא ניתן להתחבר, להירשם או לבצע פעולה כזו או אחרת בארכיון היער האסור. הבעיה תטופל בהקדם. בריאות איתנה לכולנו!

ברוכים הבאים לפורום היער האסור! הפורום כיום משמש לארכיון ומכיל את כל התוכן מאז הקמתו, אי-שם ב-01/09/2006! כל הפורומים נעולים למעט הפורום הזה(לחיץ)
לכל שאלה / בקשה / הערה ויצירת קשר יש לשלוח אימייל לכתובת הבאה: edenbuganim@walla.com
שלכם, מאז ומתמיד, עדן -
edenbuganimסוף 2009

גיליון מספר 6: סוף 2009, יצא בתאריך: 07/02/10


בגיליון זה צפו 1574 פעמים.
דבר העורכים
שלום לכם, קוראים יקרים.
הנה יוצא לאוויר גיליון נוסף של הנביא היומי. הושקעו מאמצים רבים כדי להביא לכם את הגיליון הזה, ולאחר עבודה מאומצת אתם רואים בעיניכם את הגיליון השישי של הנביא היומי.
מקווים שתהנו מהקריאה ומצוות הכתבים והבטאים המעולה שלנו, ותישארו איתנו לגיליון הבא של הנביא היומי.
ראובן ושירה, עורכי הנביא.


---------------------


על ימין ועל שמאל חדשות
כותב: מר דארסי.
בטאי: Brisingr.

שוברים את ההקפאה, זעקו שלטים בכל רחבי הארץ. עוצרים את נתניהו, מחזירים את הבניה בהתנחלויות. הפגנה. יום רביעי, לפני שבועיים.
ברגע שראיתי את השלטים והמודעות ידעתי: להפגנה הזאת אני מתכוננת ללכת. כבר כמה זמן הרגשתי שצריכה להיות הפגנה, וכשבאמת ארגנו אחת כזאת החלטתי שאני הולכת להפגנה ויהי מה.
הסעות. ההסעה של בני עקיבא, ההסעה של אולפנת נועם, ההסעה של ההפגנה. לכו תבחרו אוטובוס. מסתבר שהבחירה שלי לא הייתה כל כך טובה.
בחרתי בהסעה של ההפגנה. יחד עם ערימות של אריאלניקיות וישורונקיות הצטופפתי בבניין העירייה, מחכות לאוטובוס שיבוא. הגיעו שניים. על אחד עלו הבנים, על השני הבנות. סתם ככה; לא בכוונה. טבעיות של אריאלניקיות.
האוטובוס של הבנים נסע, הנהג שלנו החליט שהוא טעה והוריד אותנו מהאוטובוס. לא ידענו מה קורה, סיוט נוראי. כולן צלצלו למועצת יש"ע פעמיים בדקה, עד כדי כך שהם התקשרו כדי לומר שנפסיק להתקשר. אחרי שעתיים, בערך שעה לאחר תחילת ההפגנה, היינו סוף כל סוף על האוטובוס- אבל כמובן שכדי להגיע אליו היינו צריכות לחצות את הכביש. הרי אם משהו משתבש- הכל חייב להשתבש.
ירדנו בירושלים, רחוב ש"ץ, הלכנו לכיכר פריז. בדרך ראינו עשרות אנשים שצועדים בכיוון ההפוך, יוצאים מההפגנה. הלכנו נגד הזרם, מקוות שנשאר לנו עוד מה לראות. מהרמקולים בקעו קולות של נואם כלשהו, שציין את הסטוריית העם היהודי בארץ אבותיו. המשכנו לצעוד, עד שהגענו לכיכר עצמה. היה פקק עצום וכולם הסתובבו במעגלים סביב עצמם. כמובן שמייד איבדנו אחת את השניה, ונותרנו שתי בנות בודדות מתוך כל הארבעים. התקרבנו לבמת הנואמים, שם נאם בדיוק מיכאל בן-ארי - מסתבר שהוא אכן קיים. וגם אלי ישי, למרבה הצער. דווקא את אורי אורבך לא הספקנו לראות.
כל הרצפה הייתה זרועה ניירות עיתונים שהודיעו על המאבק בראש הממשלה, על ראשי הפקחים שהם במקרה מתנחלים בעצמם, ועל מנהיגות חדשה של הליכוד. אלה במיוחד עצבנו אותי, אני לא אוהבת את פייגלין. הוא שלח נציגים שיתווכחו עם האנשים בהפגנה ויסבירו להם למה צריך להצביע לפייגלין ואיך שהכל בגללם ובגלל ההצבעה שלהם לנתניהו ואיך, אם רק נצביע לפייגלין, הכל יהיה טוב יותר.
בין לבין הקהל הניף שלטים נגד ההקפאה, שגם הסתירו את הסרט שהוקרן על המסכים וגרמו מטרד לכל באי ההפגנה. השלטים נשאו כותרות נוקבות כמו "אובמה, שתוק!" ו"ביבי, פעם אחרונה שמאמינים לך!". היו גם כמה כותרות משעשעות, כמו "ביבי הפקות מציגים- עידן הקרח 4", וכמובן- את השלטים הרגילים, הייצוגיים, של "בישע ממשיכים ובונים".
הנאום הכי מעניין היה הנאום של מיכאל בן ארי. הוא נאם בבטחה, כמו מחזון, וצעק משפטים שאולי נראים הזויים אבל בעיני מי שהקשיב הם נשמעו הגיוניים לגמרי- כמו למשל "חושבים שאנחנו ילדים, מדברים איתו במושגים של מטבח! אי אפשר להקפיא אותנו, מה אנחנו, שניצל?!"
 

מדהים כמה דוסים מסוגלים להיכנס למקום אחד; לא היית יכול לצעוד עשרה צעדים בלי לראות דתי מוכר. כך שהיה טבעי שראיתי שם מישהי מגילה, כמה בנות מהשכבה, את הקומונרית שלי לשעבר ועוד כהנה וכהנה. אפילו את אופיר ראיתי שם; אמנם אחרי שתי דקות הוא ברח, אבל הספקתי להבחין באינספור המדבקות של האיחוד הלאומי שהדביק על עצמו.
 

אני לא יודעת כמה אנשים הגיעו, מן הסתם מארגני ההפגנה טוענים שהיו רבבות בעוד התקשורת טוענת שהיו מאות. אבל מה זה חשוב? העיקר שנהנים.
---------------------


חנוכה עבר, מה עוד עומד לעבור? 2009! חדשות האתר
כותב: stranger.
בטאי: Brisingr.
שלום לכם גולשים וגולשות.
בחודש שעבר הצטרף אל צוות הניהול בעלים חדש- נדב.
נדב ראה את הפוטינציאל של האתר, את העבודה הקשה שהבעלים שלנו עושים. נדב
קנה חלק מהאתר והפך לבעלים. הוא רוצה להוסיף כמה שיותר לפורום ולפרסם את האתר.
נדב- אנחנו מאחלים לך בהצלחה!
http://www.hp-il.net/index.php?showtopic=46549&st=0

המירוץ לגלובאל נגמר והתחרות הסתיימה. לצוות הניהול הצטרפו שני גלובאלים חדשים: שירה (מר דארסי) וראובן (Artemis Fowl)!
מזל טוב על הזכייה, ואני מאחל לכם בהצלחה.
http://www.hp-il.net/index.php?showtopic=46605

תחרות מצא את הסביבונים הסתיימה,
בואו לצפות בזוכים!
http://www.hp-il.net/index.php?showtopic=47766

לסוף 2009 ככל הנראה לא הולך להיות משהו מיוחד, חוץ מכך שמתחילה שנת לימודים חדשה, מורים חדשים ושיעורים חדשים. למרות זאת, לפי דבריה של איילה (LUSH), יתקיים נשף. איילה ומתן (אדון לאבגוד) מתכננים את הנשף לסוף 2009 ועד כה לא נמסר המקום והזמן,
אבל סביר להניח שהנשף יתקיים למרות שלא בטוח שהוא יתרחש.

אז סוף שנה שמח, ושיהיה לכולם יום טוב.---------------------


ספר חדש, מ-2010 ספרים
כותב: Brisingr.
בטאי: Alice.
שם הספר: פרסי ג'קסון ותקוות האולימפוס.
כריכת הספר:
היער האסור - קהילת הארי פוטר הגדולה בארץ
שם הסופר: ריק ריירדן.
שנת יציאה לאור: תש"ע / 2010.
הוצאה: גרף הצעיר.
סוגה (ז'אנר): פנטזיה.
מספר עמודים: 405.
דירוג: PG.
הערות: זהו הספר האחרון בסדרה של חמישה ספרים, והוא כתוב מגוף ראשון.

הטיטאנים ממשיכים להתחזק. קרונוס שיחרר את היצור הנורא מכל, והאלים עסוקים בהסחת דעתו. פוסידון נלחם מלחמה משלו בטיטאן אוקיינוס, על השליטה בארמונו. צבא המפלצות גדל מיום ליום, ומפלצות שלא נודעו ממשיכות להצטרף אל הטיטאן הנורא.
פרסי ורייצ'ל יושבים יחד במכוניתו של פיל בלופיס מול הים, צופים יחד בגלים. על המכונית נוחת בלאקג'ק, הפגסוס השחור, עליו יושב צ'ארלס בקנדורף, ראש ביתן הפייסטוס. הם מנסים לצאת למשימה המטורפת, ולפוצץ את הנסיכה אנדרומדה. אבל משהו משתבש- מסתבר שיש מרגל מתוך המחנה, שדיווח לקרונוס ופמלייתו על התכסיס, והם הצליחו לתפוס את בקנדורף. הוא מצליח להשתחרר מספיק זמן רק כדי ללחוץ על הכפתור שמפעיל את המלכודות שהוא הספיק להשתיל בחדר מנועים; בגלל זה הוא מת, ורק פרסי מצליח לברוח ולפגוש שם את אביו, שעסוק בקרב לחיים ולמוות על הממלכה שלו. לאחר מכן, כשהוא מגיע למחנה, הוא מוצא את ביתן ארס וביתן אפולו במריבה טיפשית, ומגלה דברים נוראים נוספים. אבל הדבר הנורא מכל - הנבואה הגדולה שנאמרה עליו, הנבואה שכירון מנסה להסתיר ממנו מאז הצטרפותו למחנה, נבואה שנאמרה לפני 70 שנה, ושתקבע את גורל האולימפוס.

כשפרסי מוציא את גברת אולירי לטיול, הוא מבין עוד שני דברים נוראים - גרובר, אדון הפרא החדש, עדיין בגדר נעדר, ושתוכניתו המסוכנת של ניקו זו הדרך היחידה לנצח את קרונוס.
פרסי וניקו יוצאים לכמה מסעות קטנים, הרי גורל, ויוצאים מהם בחיים בדרך נס. לאחר מכן, פרסי הולך לבד למנהטן, ועושה את הדבר היחיד שנותר לו לעשות כדי לעצור את קרונוס – להזעיק את כל החצויים אל האמפייר סטייטס ולהגן על האולימפוס בקרב הקובע. שם הם מתכננים הכל, ושם מתחיל (לאחר שמגיעות לשם המפלצות), הקרב הפורמלי על האולימפוס. זו תהיה מלחמת הטיטאנים השניה. רק שבקרב הזה, כל הטיטאנים, וגם רוב האלים הזוטרים (חוץ מהאולימפית האחרונה – הסטיה, והנשים והבעלים של האלים האחרים) ילחמו באולימפוס. בקרב הזה האלים לא ישתתפו. הקרב הזה כמעט חסר תקווה, אבל לא לגמרי. הקרב יקבע את גורל האנושות- וכמובן, בספר הזה יש את כל מה שהוא (והיא עצמה) מגלה על רייצ'ל, על עברו של ניקו ועל עברו של לוק...

דעה אישית: זה ספר מהמם, שכתוב בכתיבתה הנפלאה של ריק ריירדן. הוא שנון, נחמד, והכי מצחיק בסדרה (אם אפשר להגדיר את זה ככה), לדעתי, אבל לא הייתי מגדיר אותו כטוב ביותר; הוא די צפוי, ומאוד חוזר על עצמו, למרות שיש בו כמה דברים מפתיעים; וכמובן, זה הוסיף שסוף סוף פוגשים בו את כל האלים הראשיים.---------------------


ערפדים נגד זאבים טלוויזיה וקולנוע
כותב: מריאנלה אבוט.
בטאי: Be Happy.
דמדומים 2- ירח חדש.

שנה ומיקום: ארה"ב, 2009
אורך: כ- 130 דקות.
ז'אנר: דרמה, מדע בדיוני, מתח, פנטסיה, רומנטיקה.
שחקנים: קריסטן סטיוארט , ניקי ריד , בילי בורק , רוברט פטינסון.

תקציר הסרט:
לאחר שבלה מחלימה ממתקפת הערפדים בסיום הסרט הראשון, מקווה בלה שעכשיו תוכל להמשיך את סיפור אהבתה עם אדוארד ולהיות מיודדת עם בני משפחתו. אך אלו מחליטים לעזוב את העיירה השקטה כדי שבלה תוכל לחזור ולחיות בשלווה. כאשר מיואשת היא, מחזקת בלה את ידידותה עם חבר הילדות, ג'ייקוב בלק, האינדיאני הצעיר המתגלה כאיש זאב.

היער האסור - קהילת הארי פוטר הגדולה בארץ

טרם תחילת חופשת החנוכה יצא סרטו השני של דמדומים, או בשמו : "מולד הירח".
לאחר שראיתי את סרטו הראשון של דמדומים, הייתי בטוחה אשר אני הולכת לראות את סרט ההמשך.
הלכתי בבכורתו, ולפי מה שראיתי, הופתעתי ביותר .

לפני שהכל התחיל
אני לא קראתי את מולד הירח, אז לא ידעתי למה לצפות, חוץ מכמה ספויילרים.
אך מה שידעתי- אנו חייבים לראות סרט זה בבכורה, ולכן חברות שלי שהיו בקניון קנו כרטיסים יום לפני.
הלכנו שמונה חברים לצפות בסרט, האולם היה מלא עד אפס מקום, והייתה התרגשות מאוד גדולה, ישבנו עם פופקורן ושתייה ולאחר מכן התחיל סרטו השני של "דמדומים" .

לאן נעלמת ?
לאחר התקרית המצערת שקרתה ביום הולדתה של בלה, אדוארד מחליט לנתק את הקשר.
מאז המקרה, במשך חצי מהסרט לא רואים אותו, הקהל לא יודע איפה הוא.
מהרגע שבו הוא נעלם מראים את בלה בלי אדוארד, איך היא מנסה למצוא דרכים כדי לראותו שוב, ביניהם קפיצה מצוק, את הסיוטים שהיא חולמת עליהם בלילה, את הגעגועים שלה אליו.
לפי דעתי זה היה מעט מרגיז.

אם אין ערפד, אז יש...
בעקבות געגועיה של בלה לאדוארד, מחליטה בלה למצוא חבר אחר, והיא מוצאת את ג'ייקוב, הילד שקטן ממנה בשנתיים, איתו מבלה היא רוב הסרט.
היה זה כמו לצפות בטלנובלה אשר בה שני אנשים מתחילים להכיר אחד את השני, זה היה נחמד, עד שג'ייקוב נעלם באופן מסתורי ובלה, אחרי כל שיחות הטלפון לג'ייקוב שלא עונה לה, מחליטה לגשת אליו הביתה.
בסוף מסתבר שג'ייקוב הוא אדם זאב, האויב המושבע של הערפדים.

ערפדים או זאבים ?
בסופו של דבר אדוארד מצלצל לבלה אחרי שאליס נמצאת אצלה בגלל החיזיון שבו שבלה קופצת מצוק, הטלפון מפריע לנשיקה את ג'ייקוב ובלה, וגורם לאדוארד לרצות להתאבד עקב עניית ג'ייקוב לטלפון, אליס מודיעה לבלה שאדוארד הולך להתאבד ורק היא יכולה להציל אותו, כאשר ג'ייקוב מנסה שבלה תישאר איתו. בלה בוחרת באדוארד והולכת להציל את הערפד.

הייתה כבר הפסקה
הסוף של הסרט היה מהנה, אך הפסיק הסרט אחרי השאלה של אדוארד לבלה : "בלה, התינשאי לי?".
בשלב זה המסך נהפך שחור, כמו שהוא נהיה כשיש הפסקה, ואף אחד לא הבין שהסרט נגמר עד שהופיעו הכתוביות של סיום הסרט.
היה זה באמת מפתיע כי אף אחד לא ציפה לזה.

לסיכום
הסרט היה מהנה וקליל, ללא הרבה אקשן, שהיה בסרט הראשון.
היו רגעים מרגיזים יותר ומרגיזים פחות, ורגעים קיטשיים יותר ופחות.
אני מדברת מנקודת מבט של מישהי שלא קראה את הספר, חברים שלי שכן קראו אמרו ששינו מספר דברים, לפעמים לטובה ולפעמים לא.
אהבתי ונהנתי מאוד מהסרט, כדאי לראות !

דירוג: היער האסור - קהילת הארי פוטר הגדולה בארץ היער האסור - קהילת הארי פוטר הגדולה בארץ היער האסור - קהילת הארי פוטר הגדולה בארץ
(שלושה כוכבים מתוך חמש)
כתוצאה מהרגעים שלא נהנתי מהם.---------------------


שנה ספורטיבית ספורט
כותב: בעלה של אלירז.
בטאי: מר דארסי.
אז זהו זה, נגמרה שנת 2009- שנה גדולה של ספורט, בה- בין השאר- המונדיאל נפתח. נסכם את כל הפרטים שקרו בשנה זו ובשנה הקרובה בתחום הספורט.

בכדורגלן השנה באירופה ובעולם זכה ליונל מסי. מסי נלחם עם רונאלדו ועם עוד רבים וטובים על התואר, אך לבסוף זכה בו בכבוד.
נבחר שחקן נוסף לייצג את ישראל בNBA- ליגת הכדורסל הטובה בעולם- והוא כספי. כספי משחק עכשיו עם שחקנים דגולים כמו קובי בראיינט, לברון ג'יימס, דוויט האוורד ועוד, ועד עתה הוא מייצג אותנו בכבוד; הוא אף נבחר לרוקי במקום החמישי.
ביוני השנה הולך להיערך אירוע הכדורגל הגדול בעולם- המונדיאל. המונדיאל יתקיים בדרום אפריקה- בפעם הראשונה בה מדינה כלשהי באפריקה מארחת את המונדיאל. כמובן, כמו בארבעים השנה האחרונות, נבחרת ישראל שוב לא הצליחה להגיע למונדיאל- למרות שקיבלה בית קל במיוחד. היא הייתה מסוגלת בקלות לעלות לשלב הבא, אך גם את ההזדמנות הנדירה הזו הנבחרת לא הצליחה לנצל.
בינתיים, הפועל תל אביב ממשיכה להביא לנו כבוד בליגה האירופאית, בשלב 32 הגדולות, והמשחקים הבאים שלה הם מול רובין קאזאן, שהיא אלופת רוסיה.

אליפויות העולם
באליפות ישראל זכתה מכבי חיפה, אחרי עונה מצוינת ועלייה לליגת האלופות. למרות זאת היא הביאה בושה גדולה לעצמה ולישראל, לאחר ששברה שיא שלילי במפעל וסיימה אותו עם שישה מתוך שישה הפסדים, וללא הבקעות שערים כלל.
באליפות אנגליה זכתה מנצ'סטר יונייטד, שבינתיים התדרדרה קצת ולא מצליחה להגיע להשגים גבוהים, בעיקר בגלל עזיבתו של רונאלדו לריאל מדריד.
באליפות ספרד זכתה ברצלונה שהשיגה טרבל ענק (זכייה גם באליפות, גם בגביע המדינה וגם בליגת האלופות) לאחר עונה מדהימה.
באליפויות אחרות זכו- אינטר באיטליה, וולבסבורג בגרמניה, בורדו בצרפת ועוד ועוד.
בNBA זכו הלייקרס באליפות, אחרי שניצחו את אורלנדו מג'יק בסדרת הגמר 4-1.

בתחום הטניס ישראל הגיעה עד לחצי הגמר של גביע הדיוויס- אחד מהמפעלים החשובים בענף- אך שם נתקלה בנבחרת ספרד החזקה, שמנעה ממנה לעלות קדימה אל הגמר.
לסיכום אני מקווה שתהיה לנו עוד שנה נפלאה של ספורט משובח, אירועים טובים ובלי כשלונות.

לעוד מידע על אירועי ודיווחי ספורט ניתן לפנות אליי.---------------------


ראיון עם גילי בר הלל ראיונות
כותב: Artemis Fowl.
בטאי: מר דארסי.

למה בחרת להיות מתרגמת ?
לא כל כך בחרתי להיות מתרגמת- העבודה הזאת בחרה אותי. אני דו-לשונית מגיל צעיר מאוד, התחלתי לקבל הצעות לעבודה בתרגום כשעוד הייתי נערה. אחר כך זו נראתה לי דרך קלה ויחסית מהנה להרוויח כסף. התמזל מזלי ונקלעתי לסיפור הצלחה כמו הארי פוטר, עכשיו אני נמצאת בעמדה שבה אני יכולה באמת לבחור לי לתרגם רק ספרים שאני אוהבת, וזה פשוט כיף.

מי הציע לך לתרגם את ספרי הארי פוטר ?
הציע לי לתרגם את הספרים המו"ל הישראלי יהודה מלצר, בעל ההוצאה "ספרים בעליית הגג", שהכיר אותי עוד מילדות כתולעת ספרים רצינית.

האם לדעתך המאמץ שהשקעת בתרגום שווה את ההנאה שבכך ?
אין בכלל ספק שהמאמץ שהשקעתי בתרגום היה שווה כל רגע.

האם לדעתך סדרת הארי פוטר שונה מסדרות אחרות, אם כן במה ?
ברור שסדרת הארי פוטר שונה מסדרות אחרות; כל הסדרות הטובות שונות זו מזו בדברים מסויימים. עם זאת, רולינג השתמשה בהרבה חומרים מסורתיים שהיו קיימים בספרות עוד לפני הארי פוטר- שזה בסדר גמור, כי ככה גדלה ומתפתחת הספרות- ורולינג עשתה את זה היטב ובכבוד. כמה מאפיינים של הסדרה שראויים לתשומת לב (אפילו אם רולינג לא המציאה אותם): 1. מדובר בסדרה שבה מאוד משנה באיזה סדר קוראים את הספרים, כי מלבד העלילות הנפרדות של כל ספר, הולכת ומתפתחת עלילת-על של הסדרה כולה. 2. לא כל הספרים בסדרה הם באותה הרמה, ולמעשה הם הולכים ומתפתחים יחד עם הארי שמתבגר מספר לספר, ומן הסתם גם הקוראים שמתבגרים עם הקריאה; מספר לספר נעשים הספרים קודרים יותר, מורכבים יותר ובוגרים יותר.

מה הספר האהוב עלייך ?
אני מאוד ממליצה על ספריה של הסופרת דיאנה ווין ג'ונס, ובפרט "הבריון של ארצ'ר", "הטירה הנעה", "חיי קסם"... בעצם כל ספריה טובים.

איזה מבין השינויים בתרגום הכי מפריע לך ?
מלבד הקשיים בהם נתקל כל מתרגם של יצירה ספרותית, יש קשיים שהם מיוחדים לתרגום ספרי "הארי פוטר". למעשה אני מתרגמת יצירה שעוד לא הושלמה, והיא עדיין בהתהוות: לפעמים אני צריכה לנחש מה יהיה בספרים הבאים בסדרה, ולעתים זה גורם לי בעיות. יש ריבוי של מושגים מומצאים (כמו thestral) ומושגים נדירים (כמו kappa) שאני נאלצת לאתר ולפרש בכוחות עצמי, כי בזמן שאני עובדת על התרגום עדיין לא קיים מקור עיוני מרוכז בו ניתן לקרוא את כל המשמעויות וההשערות הקשורות לפשר מושגים. ולבסוף, ישנן בעיות שנובעות ממידת הפופולאריות של הספרים: לחץ זמנים אדיר, דרישות משפטיות תמוהות ותגובות קיצוניות של קוראים.
בעיה שבה אני נתקלת שוב ושוב, היא בעית המשמעויות הגלויות והנסתרות בשמות הדמויות ובמושגים. לפעמים אני מזהה משמעות נסתרת, אבל לא ברור לי שנכון לתרגם אותה: לדוגמה, בשם "רמוס לופין" יש שתי אסוציאציות זאביות, אבל לדעתי תהיה זאת תהיה טעות לתרגם את השם כ"זאב זאבי", כי זה יפגע בהנאה בהמשך קריאת הספר. לפעמים יש משמעות גלויה שבעיניי ניתן לוותר עליה, כמו בשם "הוגוורטס": אמנם נכון שפשר השם הוא "יבלות החזיר", אבל לשיקול דעתי המשמעות הזאת אינה קריטית להבנת הנקרא ולהפקת הנאה מקריאת הספר. לעומת זאת, שמות כמו "ארסניוס ג'יגר" או "גברת סקאוור" מאבדים את כל הטעם הקומי, אם לא מעבירים גם את המשמעות לעברית ("ארסניוס מיליליטר" ו"גברת קרצף"). פעם אחר פעם אני נאלצת להפעיל שיקול דעת, ולהחליט להקריב משהו מהמשמעות המקורית; משהו תמיד הולך לאיבוד, אבל למעשה אין ברירה. מתרגם אחר אולי היה מוותר על דברים אחרים, שונים מהדברים שאני וויתרתי עליהם, אבל בלי וויתורים בכלל אי אפשר לתרגם.

בראיון גם נשאלת לגבי העדפתך בין עברית לאנגלית, באיזו שפה את מעדיפה כיום לקרוא את הארי פוטר ?
אני לא ממש חוזרת וקוראת את ספרי הארי פוטר - אני עם הפנים קדימה. אבל סביר להניח שאעדיף לקרוא באנגלית, כי אני יכולה!

 
---------------------


החידה השבועית
כותב: מר דארסי.
בטאי: -.
אף אחד לא פתר את החידה הקודמת, התשובה היתה כמובן: ריטה סקיטר.

החידה החדשה-
חשיבות עצמית ושקדנות
הן תכונתי הבולטות
אז מה אם טוב-לב
אני אמור להיות?

מי אני?---------------------


// המערכת נבנתה ע"י בועז ברמן הידוע כKiller B
נקודות הבתים תיעוד עריכת הנקודות
גריפינדור
8846
הפלפאף
1207
רייבנקלו
8609
סלית'רין
6963
כל הזכויות שמורות לקהילת הארי פוטר מופעל על מערכת IP.Board בגירסא 1.4
עוצב, תוכנת, אובטח ומקודם על ידי Sipo · KilBee · edenbuganim
היער האסור - פורום הארי פוטר © 2006-2013
היער האסור בפייסבוק הפוך את היער האסור לדף הבית שלך הוסף למועדפים את היער האסור משתמשים מחוברים הפורום עומד בתקן XHTML
דירוג הפורום בגוגל סטטיסטיקות