היער האסור - פורום הארי פוטר

22/03/2020 - היי חברים! לצערי כרגע לא ניתן להתחבר, להירשם או לבצע פעולה כזו או אחרת בארכיון היער האסור. הבעיה תטופל בהקדם. בריאות איתנה לכולנו!

ברוכים הבאים לפורום היער האסור! הפורום כיום משמש לארכיון ומכיל את כל התוכן מאז הקמתו, אי-שם ב-01/09/2006! כל הפורומים נעולים למעט הפורום הזה(לחיץ)
לכל שאלה / בקשה / הערה ויצירת קשר יש לשלוח אימייל לכתובת הבאה: edenbuganim@walla.com
שלכם, מאז ומתמיד, עדן -
edenbuganimהילד בן שלושים!

גיליון מספר 30: הילד בן שלושים!, יצא בתאריך: 26/11/12


בגיליון זה צפו 874 פעמים.
דבר העורכים
מי היה מאמין, אז, בגיליון השני של הנביא היומי בו הצטרפתי לצוות הנביא היומי,
מי היה מאמין שנגיע לדבר מדהים שכזה?
מי היה מאמין שהנביא הקטן שלנו יגיע להישגים שכאלה?

הילד בן שלושים!


שלושים זה מטורף! זה פי שניים ממספר שנות החיים של חניכותיי! זה גיל הרווקות המאוחרת! זה גיל שבו את הופכת לחלוטין, סופית, מבחורה צעירה לאישה מזדקנת!
כפי שתיארתי בכישרון ובחן-רב באשכול הגשת כתבות:
גיל שלושים זה רווקות מאוחרת.
הגיל המבאס הזה שאת נתקעת לבד בלי בן זוג,
וקצת מבאס לך וכולם מנגסים לך שהגיע הזמן כבר שתמצאי מישהו,
וזה רק מוסיף על הבאסה המטורפת שאת נמצאת בה
כי למען השם החלפת קידומת לשלוש,
וגיל שלושים זה כל כך זקן!

שנזכה להגיע לגיל הזה רק בעוד הרבה-הרבה שנים.

היער האסור - פורום הארי פוטר


---------------------


והעולם ממשיך להסתובב חדשות ואקטואליה
כותב: MultiTasking [עדן].
בטאי: Brisingr [אופיר].
טוב, אני מגישה באיחור, אבל זה כיוון שמדובר בכתבת חדשות, ואם הייתי מגישה בתאריך שנקבע לי- לא הייתם יודעים שבת"א נשמעה אזעקה (טוב, הייתם יודעים, אבל לא ממני). בכלל, עמוד ענן, המבצע העכשווי של צה"ל, התחיל לפני כמה ימים (או שבועות, מכתיבת הכתבה הזו), בגלל חיסול ראש החמאס- אחמד ג'עברי- וזה אחרי הסלמה במתקפת הקאסמים על יישובי עוטף עזה. כמובן שאחרי החיסול, הירי הוחמר. שמעתי בדיחה טובה ב"סטטוסים מציציים" בנוגע לחיסול: "צה"ל הרג את המבוקש מספר אחד שלהם- אחמד ג'עברי- עכשיו מי שהיה מספר שתיים הופך לאחד, אני חושבת שעדיף להם להתחיל מהסוף ולחסוך זמן".
הדבר הטוב היחידי שיצא מההתקפה שהובילה לחיסול ג'עברי היה שצה"ל הצליח לפוצץ הרבה מחסני נשק, שהכילו בעיקר טילים ארוכי טווח (שיכולים להגיע עד ת"א), אבל כמובן שמה שהם הצליחו להרוס לא היה כל הנשק שבידי החמאס.
ואז אתמול, בסביבות שש, כי כבר חזרתי הביתה מהדואר וראיתי אחת שיודעת, אמא שלי נכנסת לחדר ואומרת בדרך אגב: "שמעתי בום מעומעם, עכשיו מסתבר שבאמת הייתה נפילה", מיד אני פותחת את הפייסבוק וערוץ שתיים, כולם בטוחים שסוף העולם הגיע, נשמעה אזעקה בת"א. הדבר הטוב ביותר שיצא מהאזעקה הזו - מה שעשרות תרגילים לא הצליחו לעשות, קרה ברגע אמת מדומה- כל גוש דן יודע היכן נמצא המרחב המוגן שלו, ותוך כמה זמן הוא צריך להגיע אליו.
זהו, בנוגע למבצע עמוד ענן; ואני אסביר: מהדרות החדשות עוסקות רק בזה, הם שוכחים שיש עוד עולם בחוץ; הם שכחו שבשלושה-עשר בנובמבר, הם דיברו על חזרתו של אהוד אולמרט לפוליטיקה, שאבו-מאזן מתכוון ללכת לאו"ם בבקשה למדינה חברה ללא משקיפה בעשרים ותשעה בנובמבר (כ"ט בנובמבר שלנו), שצה"ל הגיב בפעם הראשונה לטבח הדמים בסוריה ולירי הטועה לכיווננו, שאורי שגיב לא מועמד בעקבות פרשת ההטרדה המינית לפני ארבעים שנה. ואל תשכחו שגם דיברו על מסלול ה-VIP בנתב"ג, ועל Meatless Monday, אז אני פה בשביל לדבר על הדבר הקטן הזה שנקרא "עולם" ואולי להכניס אותנו לפרופורציות בנוגע למבצע עמוד ענן, אולי גם אני אגלוש, אתם יודעים, לדברים האחרים והחשובים שקורים בארץ, ואסיים בתחזית!

שלושים דברים שמתרחשים במקביל למבצע "עמוד ענן" ולא ידעתם כי התקשורת הישראלית מדברת רק עליו:
1. ראש הCIA התפטר בעקבות חשיפת רומן- דיוויד פטראוס, ראש סוכנות הביון האמריקאית ה-CIA התפטר לפני מספר שבועות בעקבות חשיפת רומן שלו עם כותבת הביוגרפיה שלו, פולה ברודוול. הפרשה נחשפה בעקבות איומים באי-מייל ששלחה המאהבת לאישה אחרת- ג'יל קלי, שכנראה היוותה עליה איום בלהיות המאהבת החדשה של ראש הסוכנות. הFBI ראה בהם כחשודות ועלה על הפרשה, כל הכבוד לFBI. אתם שואלים מדוע הוא התפטר? טוב, בארה"ב, שלא כמו בארץ, ברגע ששחיתויות נחשפות, אנשים פורשים גם אם אין עליהם את הלחץ. במקרה הזה, פטראוס פרש לפני שהעניין יגיע לסחיטות ויעמיד אותו במקום לא יאה. רק שהפרשה מסתעפת: מסתבר שגם לג'ון אלן, מפקד הכוחות האמריקאים באפגניסטן, היה רומן עם ג'יל קלי, מה שהוביל לפתיחת חקירה כנגדו, ומועמדתו כראש הפיקוד האירופי של צבא ארה"ב ומפקד כוחות נאט"ו באירופה הושעתה.
האמריקאים, תמיד אפשר לסמוך עליהם שיביאו אופרת סבון זולה כשמשעמם.
2. צרפת וארה"ב הכירו במתנגדי אסד כהנהגה הסורית - נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, הודיע בנאום לאומה ששודר ברשתות הטלוויזיה על המורדים כנציגות ראויה לסוריה, ובכך נתן לגיטימציה למורדים בסוריה להיות האופוזיציה בסוריה. שנה ושמונה חודשים לאחר התחלת המהומות בסוריה, מסתמן צעד ממשי להפלת ממשל אסד והחלפתו. לאחר הודעתו של הולנד, גם ארה"ב פרסמה תגובה שהיא רואה במורדים כ"נציגות ראויה" לסוריה בשיחות להפלת השלטון.
3. בירדן מוחים על העלאת מחירי הדלק- מאז פרוץ האביב הערבי, הממלכה המזרחית אינה שקטה. מלך ירדן, עבדאללה השני, החליט להעלות את מחיר הדלק (כיום אפס נקודה שבע דינר – ארבעה שקלים) בעשרה אחוזים, ובכך להפוך אותם ל0.77 דינר (ארבעה שקלים וחצי), על מנת לסגור את הגירעון המדיני. מאז הרחוב הירדני הומה וקורא לעבדאללה להתפטר. כתגובה, המלך הקפיא את תהליך ההעלאה. ארבעה וחצי שקלים; בארץ, ליטר דלק עולה שמונה שקלים, ועם המצב כרגע, הוא רק יעלה, אז אנחנו בטוחים שאנחנו רוצים את ביבי שוב?
4. ווינדוס שמונה הושקה – מייקרוסופט השיקה לפני כחודש את מערכת ההפעלה החדשה שלה ה"ווידנוס 8" שלא דומה כלל לווינדוס 7 ויש בה שלב אחד מעל אייקונים – "אריחים" – בנוסף, הם השיקו את מערכת המפות שלהם והודיעו כי ווינדוס 8 תהיה זמינה גם למכשירים סלולרים- כן, ווינדוס בטלפון החכם. ההשקה בישראל הייתה השנייה בעולם (אחרי ארה"ב), ובה הגיע מנכ"ל מייקרוסופט, סטיב באלמר להדגים את המערכת (אבא שלי היה שם, ומספר שהתלהב). רק שכעבור מספר ימים, נשיא מייקרוסופט והראש שמאחורי ווינדוס 8 - סטיבן סינופסקי- הודיע על התפטרותו וכעת מי שתהיה המנהלת החדשה היא ג'ולי לארסון-גרין.5. דמדומים 4: שחר מפציע חלק 2 הגיע למסכים – אין הרבה מה להגיד חוץ מ"תודה לאל" ו"שמעולם לא יצא לי לשמוע על שם סרט כל-כך ארוך שמציין כמה הוא גרוע".
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hpho...665368027_n.jpg
6. איראן מציגה שלוש מערכות הגנה נוספות – התרגילים בטהרן רק מתרבים עם הזמן, ומשתכללים עם הזמן. התרגילים הראוותנים של איראן החלו לאחר שהאיראנים ירו על מטוס אמריקאי בתחילת נובמבר.
7. איזון כלכלי בוועדה המארגנת של לונדון 2012 – אמנם המשחקים האולימפיים נגמרו לפני כחודשיים-שלושה, אבל רק לפני כמה ימים המשחקים נגמרו מבחינה כלכלית. התקציב של המשחקים היה 2.4 מיליארד לירות שטרלינג והמארגנים הודיעו כי הם קיבלו מהספונסרים וממכירת הכרטיסים את כל הכסף של התקציב ובכך הגיעו למאזן כלכלי מושלם. אגב, 319 אלף כרטיסים לא נמכרו, שזה המון, אבל הם מתוך אחד-עשר מיליון כרטיסים שהיו למשחקים.
8. ליקוי חמה מלא נצפה בצפון אוסטרליה – בארבעה-עשר בנובמבר תושבי היבשת קיבלו מחזה יפייפה של ליקוי חמה מלא. אחד היפים ביותר שיצא לי להיתקל בהם. הליקוי הבא באוסטרליה יהיה רק ב-2028 (אם נשרוד עד אז). הליקויים הבאים בלוח השנה: מרכז אפריקה בשלושה בנובמבר 2014, ובאמריקה הצפונית ב- 21 באוגוסט 2017 – הראשון מזה עשרים שנה בארה"ב. מי בא לסיבוב חובק עולם?


9. זעזוע בחברת חשמל- לאחר שהודיעה על חוב של 1.4 מיליארד שקל, סוף-סוף נעשה צדק וסמנכ"ל הכספים, הראל בלינדה, התפטר.
10. ועוד בנושא הכסף – בנק ישראל צפוי להנפיק בחודשים הקרובים שטרות חדשים, ועל השטרות- דיוקנאות חדשים. על השטר של 20 שקלים תופיע רחל המשוררת והצבע השליט בו יהיה אדום, שטר של 50 שקלים יהיה ירוק עם דיוקן של שאול טשרניחובסקי. על שטר של 100 שקלים, שיהיה כתום, תופיע לאה גולדברג ועל השטר של 200 שקלים, שיהיה כחול, יופיע נתן אלתרמן. כל הכבוד על היוזמה, אני כבר מחכה לדמי הכיס החדשים שלי.
11. הכינו את האדוויל ואטמי האוזנים – כוכבי וואן דירקשיין יופיעו בקרוב על המסך הגדול באוגוסט 2013. הסרט יהיה בתלת מימד- האם נצליח להשמיד את כל המשקפים עד אז? חברי להקת הבנים מצטרפים לטרנד הסרטים בו השתתפו כבר ג'סטין ביבר, קייטי פרי ומשתתפי גלי.
12. מכבי הפסידה למאלגה במשחק הראשון של היורוליג - דווקא במשחקם החשוב ביותר עד כה, שחקניו של בלאט הציגו יכולת התקפית חלשה מאוד ונכנעו לספרדים, שפתחו את המאבק על ראשות הבית. התוצאה הסופית הייתה 64:62 למלאגה.
13. נאס"א מאחוריכם- סטודנטים מהארווארד שילבו בין שתי אהבות של חייהם: מדע והמבורגרים, והטיסו את ההמבורגר ראשון לחלל – 90,000 רגל מעל פני הקרקע! נחמד לראות את התיעוד ההיסטורי הזה, עם כל התקלות שלו בדרך:


14. CNN מאחוריך – צרפת השיקה ערוץ חדשות עולמיות מזווית צרפתית שנקרא "צרפת 24" והוא אמור להתחרות באל-ג'זירה, CNN וה-BBC.
15. ועוד מסוריה- סוריה מפציצה סמוך לגבול טורקיה: הגבול של סוריה-טורקיה לא שקט מאז פרוץ המהומות בסוריה. על רקע הגבול יש מחזות מצמררים של נשים, ילדים ופליטים נוספים שמחפשים מזון ומקלט. על רקע זה תוסיפו מטוסי צבא סוריה שמפציצים את העיר ראס אל-עין (ראש העין הסורית?) הסמוכה, שנפלה לידי המורדים. דיווח בטורקיה: ארדואן הסמיך את הצבא להפיל מטוסי קרב שחודרים למרחב האווירי הטורקי.
16. הנסיך צ'רלס שובר מיתוסים – העיתון הבריטי "מירור" שובר המון מיתוסים שנוצרו סביב יורש העצר הבריטי, ביניהם: הוא לא אוכל שבע ביצים לארוחת הבוקר, הוא פעיל למען הסביבה והוא לא תומך בניסויים רפואיים מסוכנים. בנוסף, הוא לא שולל את האפשרות שאשתו קמילה תהפוך למלכה כאשר הוא יהפוך למלך.
17. קאדפי ממשיך לרדוף את מקורביו- שומרת הראש לשעבר של שליט המנוח של לוב, מועמר קאדפי, זהרה בת ה31, נמצאה מוטלת בתוך שלולית דם בדירתה. החשוד העיקרי: אחיה של המתה.
18. חוקי תאילנד- מלך תאילנד העניק חנינה לרוצח גרושתו, אלי כהן, לאחר שרצח וביתר את גופתה של גרושתו קרול אמסלם ב-2004 ונגזר עליו מאסר עולם. אבל אם הוא בדרך ישמיץ את מלך תאילנד או ישלח מסרים פוגעניים לבית המלוכה הוא יקבל עד עשרים שנות מאסר.
19. זה או רומני או שאני פורש- למעלה ממאה אלף תושבים בעשרים מדינות שונות בארה"ב קוראות למדינותיהם לפרוש מהברית בעקבות נצחונו של אובמה.
20. זוכרים – באחד עשרה בנובמבר, כששעון הביג בן הורה על השעה 11 בבוקר, בריטניה כולה הרכינה ראש לזכר החיילים שנפלו במלחמת העולם הראשונה ולאות כבוד לאלו שנלחמו ושרדו. בתאריך זה לפני תשעים וארבע שנים, נחתמו הסכמים שהובילו להפסקת האש במלחמת העולם הראשונה.
21. ולא רק יום זיכרון – באחד-עשר בנובמבר חגגו בסין את "יום הרווקים" התשובה האולטימטיבית של הרווקים ליום אהבה.
22. דרושים גאונים- שר הבריאות של מקדוניה מחפש יועצים חדשים. בין הדרישות: אייקיו של 140.
23. פתרון למצוקת החנייה בת"א – אחרי שנים של ניסיונות ומאבקים, סוף-כל-סוף יפתח משרד הביטחון את שערי בסיס הקריה בת"א לחניית 400 כלי רכב אזרחיים בשעות הערב ובסופי השבוע. בעתיד צפוי האזור, שהיה ברובו צבאי עד לפני שנים אחדות, להתפתח למוקד מרכזי בילוי ומגדלי מגורים. במקביל, מתקיימים דיונים ראשוניים להעברת הקריה לירושלים.
24. מטהרים זהב – החברה הישראלית P2W חתמה על הסכם עם חברת מכרות זהב שמחזיקה בבעלותה 17 מכרות ברחבי העולם. תפקידה של החברה הישראלית יהיה לטהר את המים המזוהמים שנוצרים בתהליך כריית הזהב.
25. מסך מגע ללא מגע – חברת ההייטק האמריקאית מיקרוצ'יפ טכנולוג'י, הודיע כי היא מפתחת בימים אלו תשתית שתאפשר למשתמש להשתמש בטלפונים ובמחשבים מבלי לגעת בהם.


26. אופנים גנובים? לא בסינגפור – אולי תל-אביב תוכל לאמץ את השיטה הסינגפורית ללוחמה בגניבת האופנים: משטרת סינגפור פותחת בשני קמפיינים חדשים- האחד: העמדת עמדות מיגון מאובטחות לאופנים ברחבי המדינה, ומצד שני: הנחיית הציבור לשימוש נכון ובטוח באופניים בשביל שאלו לא יגנבו.
27. להרוס את הפרימידות בגיזה? – אתר התיירות המזוהה ביותר במצרים נתון בסכנה. בכיר בתנועת הסלפים במצרים קורא להרוס את כל האלילים שמצרים התמלאה בהם, כפי שנעשה לפסלי הבודהה באפגניסטן. אני מקווה שהאו"ם יכריז על פלאי העולם האלו כאתר מורשת עולמית וכך הסלפים לא יוכלו לעשות דבר בנוגע אליהן.
28. דרכון אלקטרוני במקום ביקורת גבולות? – בזמן האחרון נערך בנתב"ג ניסוי חדשני בנוגע לביקורת הדרכונים המייגעת. המטרה היא קיצור התורים הארוכים בכניסה לישראל על-ידי עמדות בידוק אלקטרוניות יאפשרו לבעלי דרכונים אלקטרוניים מעבר חופשי לארץ.
29. קרם הגנה צבאי – כך מבזבזים בגרמניה את כספי המיסים. הצבא הגרמני השקיע 25 מיליון דולר בבניית מתקן לייצור מוצרי היגיינה וטיפוח עצמי - אף שניתן היה לרכוש מן המוכן במחיר זול הרבה יותר. תוצרת עצמית לא תמיד טובה יותר.
30. בחירות בארץ – אולמרט עושה סימני חזרה, אולם הוא לא הודיע על כך באופן רשמי. לבני החליטה אך מחכה לאולמרט, מופז יקבל את אולמרט בידיים פתוחת. במר"צ: זהבה גלאון יו"ר, גילאון שני והורוביץ שלישי. הבית היהודי: נפתלי בנט הוא היו"ר החדש.

ראיתם ערוץ 2/10 ? לא כזה קשה למצוא נושאים לדבר עליהם חוץ ממבצע עמוד ענן.
מקווה שנהנתם, נתראה בגיליון הבא.
נ.ב. הבטחתי תחזית ושכחתי, אז: מזג אוויר הפכפך, מעונן חלקית עם סיכוי לגשמים קלים. במהלך השבוע - נעים עם רוחות חזקות.---------------------


לכן אני ת'יער נורא נורא אוהב(ת) חדשות הקהילה
כותב: MultiTasking [עדן].
בטאי: White Rose [דיתה].
אז חזרתי למדור הזה אך ורק בתור ממלאת מקום זמני לדיתה שחווה קשיים טכנים בצפון הארץ, שזה הזוי לחלוטין כי הרי בצפון אמור להיות שיא השקט עכשיו. ובכל זאת, מסכנה, רק עומרפרח מספיק משוגעת על הנביא לסמס שתי כתבות לשירה ולאופוריה, ואני מתכוונת לחסוך את זה מדיתה. חוץ מזה, זה הולך להיות ממש קל, היו המון דברים לאחרונה ביער!

הערת הבטאית: תנסו אתם לכתוב כתבה כשיש לכם 5 דקות אינטרנט פעם בשעה! אבל כן, שקט כאן. חוץ מהתרגיל שעשו לנו ביום ראשון כדי שחס וחלילה (כץ וגרג'ובה!) אם יהיו גם כאן טילים, נדע מה לעשות.

אתם שואלים מה היה? אני מנסה להיזכר מהגיליון האחרון.
וואו! היא דיברה בסה"כ על המון דברים מעורפלים מאלעד, הפאי לפני השינוי, המשימה הראשונה (כן, משימה שנייה בקרוב, קצת קשה אחרי כמעט ארבעה סמסטרים בתפקיד), ושיעור ראשון למורים.

טוב אז מה היה לנו החודש?
הפיכה בסמטת דיאגון
אז אנוכי והנזכרת לעיל, דיתה, החלטנו שלא כל-כך נעים לראות פורום מוזנח ורקמנו תוכנית חדשה לחלוטין לסמטת דיאגון. סמטת דיאגון הייתה עד לשינוי מקום של הגרלות מפוקפקות שפשוט לא הצליחו, וזה הכי לא סמטת דיאגון בסרטים ששוקקת חיים. אז שאלנו את עצמנו, מה יש בסמטת דיאגון המקורית? חנויות! כמובן! חנויות! אז נכון, לקנות צפרדע אמתית לא תוכלו מאיתנו, וצפרדע וירטואלית יש כבר בסמטת דיאגון של היער. אז התלבטנו, ולבסוף הצלחנו לעלות על רעיון, בו כל אחד שטוב במשהו, יציע את כישוריו במחיר מסויים, וכמובן שיהיה מס קנייה, כי אנחנו, המנהלים, קפיטליסטים מסריחים שכל מה שאנחנו רוצים לצעוק לכם זה "תעבדו בשבילנו או תמותו", שזה, טוב, בלתי אפשרי אז מס, שני אחוז מכל עסקה מועבר לקופת היער האסור, אך אל תטעו! הכסף מהמסים ילך הישר אל התחרויות ומי יודע? אולי בסוף תקבלו את כספכם בחזרה ואף יותר! אבל חוץ מהחנויות, הרגיש לנו שיהיה קצת ריק, ושהמהפכה תדרוש משהו גרנדיוזי יותר, אז הקמנו פרויקט ראשוני מסוגו ביער- "מונופול היער האסור" שכבר נמצא במהלך הסבב הראשון שלו לאחר שנבחרו משתתפים מתוך רשימה ארוכה ממה שציפינו. המשחק יחייב ויאפשר לכל משתמשי היער להשתתף בו, שכן המשתתפים תלויים באשכולות שתפרסמו ברחבי היער. לפרטים נוספים על ההפיכה:
http://www.hp-il.net/index.php?showtopic=136386


'היער


צוותים זה הכי אחי
צוות פרסום אופס - פרט לדניאל מגריפינדור, כל חברי הצוות ירדו, אבל צוות הפאי התחדש לו בחברים חדשים בנוסף לישנים, המשתמשות החדשות הן ליס מסלית'רין, הדס מהפלפאף, אורפז ושחר מגריפינדור והן מצטרפות לנוה מסלית'רין, מאיה ושני מרייבנקלו ודריה מגריפינדור. מה שגם פורסמו שעות פעילות חדשות ומעודכנות שנמצאות באשכול הזה: http://www.hp-il.net/index.php?showtopic=137003
חוץ ממזל-טוב לחברות צוות הפאי, יש להגיד מזל טוב לצוות הארי-פוטר האחראים לחדשות הארי פוטר, לקטגוריה ולפורטל. המשתמשים החדשים הם שחר, טל ודניאל שמצטרפים למאיה מרייבנקלו, שיהיה להם בהצלחה וכל הכבוד!
נציין גם צוות חדש וחמוד מאין כמוהו שנוסף לחבילה, צוות הויקיפוטר, או שכמו שירה החליטה לקרוא לו "בודקי הערכים", והוא כולל את דניאל מגריפינדור, נוה ולי מסלית'רין, ליזי וטל מרייבנקלו, בהצלחה.
אם כבר אז כבר, אז נזכיר שיש גם מורים, שהם טל מרייבנקלו (לחשים), נוה מסלית'רין (התגוננות מפני כוחות האופל), איתי מרייבנקלו (קווידיץ'), ושני מרייבנקלו (שיקויים). השיעור השני כבר פורסם ואנחנו כנראה בעיצומו של השיעור השלישי. אגב, תברכו את פרח שהצטרפה כאחראית משנה על המורים.

'היער


קווידיץ' ומה שקורה בו
כן, סליחה חברים, משחק הקווידיץ' בין גריפינדור לסלית'רין לא התקיים במועד שנקבע לו בגלל שפרח המסכנה נתקעה בלי מחשב, אנא נסו להבין. ידיעות נוספות בדבר יובאו בסוף השבוע הקרוב (או שזה כבר סוף שבוע שהיה ואז כבר אתם יודעים).
המשחק בין רייבנקלו להפלפאף, אם אפשר לקרוא למה שזה היה משחק היה הפסד לשתי הקבוצות, אף אחת מהן לא הגיעה, אבל לפחות הפלפאף הודיעו על כך.

כבוד למגזר
משתמשי אוקטובר נבחרו והם אופיר (אופוריה/Brisinger) מהנביא שלנו וירדן (Hurts Like Heaven) מסלית'רין.
בנוסף, ניפרד לשלום מסער כש"ק ונברך אותה במעמדה החדש כמוגל, שתהיה לך השתלבות קלה!
ונזכרתי להוסיף ברגע האחרון - ניפרד מרותם הגלובאלית שירדה מתפקידה בניהול.

פורומים, פורומים בכל מקום

כן, אנחנו גם לא זונחים את הפורומים היקרים שלנו!
בפורום השערות ותאוריות המוזנח שנמצא בתוך קטגורית הארי פוטר שמוזנחת הרבה יותר, יש ניצני תקווה! ליזי מרייבנקלו הפעילה ביותר (המשיכי כך!) הגתה והוציאה לפועל תחרות חדשה בפורום השערות ותאוריות, כל אחד יכול להשתתף בתנאי שהוא לא ספאמר (כמעט כולנו עונים על כך, לא?). על מה התחרות?
תחרות "ההשערה בגדולה בתבל" היא תחרות שבסופה יוכרז המשתמש שעלה על השערה/תאוריה בכל נושאי "הארי פוטר" שהיא הטובה ביותר מבין כולם:
"התחרות נפתחה מכיוון שראיתי בפורום "השערות ותאוריות" ובעוד פורומים ישנם משתמשים שפירסמו השערות כ"כ יפות על ספרי הארי פוטר שזה פשוט מדהים שהם הגיעו לזה!" (נלקח מאשכול ההסבר). הפרסים ממש שווים - אוניות ונקודות בתים. היכן נרשמים? בדיוק באשכול הזה - http://www.hp-il.net/index.php?showtopic=137030

ולא נשכח גם את פורום הרולינגים הצעירים שקיבל מנהלת חדשה - טלי הסלית'רנית שעושה עד כה עבודה מעולה. ובנוסף, פרסמה תחרות ישנה-חדשה "סוף שנה של פיקצרים", התחרות לנובים צעירים כמוני החלה ב-2010 והתהליך נמשך במשך שבע שבועות עד סוף השנה, כל שבוע מתפרסם ז'אנר אחר, וכל אחד יכול לפרסם באשכול השבועי את הפיקצר שלו שעונה על הז'אנר, בכל שבוע ייבחר מנצח, בתום התחרות ייבחר מנצח כוללני, ניתן לנצח פעמיים בתחרות השבועית. גם למנצח השבועי וגם למנצח הכללי יש פרסים ממש שווים, ובלי קשר, כתיבה זה כיף! שיהיה לכם ולי (אני גם מתכוונת להתחרות בחלק מהז'אנרים) בהצלחה - http://www.hp-il.net/index.php?showtopic=137144

ומה מצפה לנו החודש?
טוב אני מקווה שהחודש תחרות הקווידיץ' תימשך ופרח תחזור, המונופול יתחיל ויסיים את הסבב הראשון, משימת הבתים השנייה תפורסם (אמן!), ואולי מהפכה במורים ובשיעורי הבית (סודי ביותר!).

זהו, סיימתי 800 מילים (המילה השמונה-מאות היא 'אמן', כמה נפלא), להתראות במילוי המקום הבא!---------------------


זומבילנד מוזיקה
כותב: Let me be myself [עדן].
בטאי: White Rose [דיתה].
אם ניכנס למכונת זמן, ניסע בדיוק שלושים שנה אחורה ונגיע לנובמבר 1982, סביר להניח שאחד הנושאים המדוברים ביותר – לפחות בהתייחס לתחום המוזיקה והתרבות – יהיה צאתו של אלבום בשם "Thriller".
'היער

מאז שמייקל ג'קסון היה צעיר הוא חלם להקליט את האלבום הנמכר ביותר בכל הזמנים. הוא זכה להגשים את חלומו כאשר הוציא לאור את אלבום האולפן השישי שלו - Thriller (בעברית: "מותחן").
על האלבום, שיצא בשנת 1982, עבד יחד עם קווינסי ג'ונס כמפיק ועם טום טמפרטון, שכתב שלושה מהשירים באלבום, כולל את שיר הנושא - "Thriller".
האלבום זכה בשמונה פרסי גראמי בשנת 1984 וצבר 37 שבועות לא רצופים במקום הראשון במצעד 200 השירים של הבילבורד. "Thriller" מכר למעלה מ-120 מיליון עותקים ברחבי העולם (!!!!), כשבממוצע בכל שבוע נמכרו מיליון עותקים. אלבום זה היה ועודנו האלבום הנמכר והמצליח ביותר בהיסטוריה, והוא בעצם זה שהגשים את חלומו של מלך הפופ.
הקליפ של שיר הנושא של האלבום פותח עם אדם בשם מייקל, שנוסע עם חברתו ולאחר שהם יורדים מהמכונית - מציע לה נישואים. היא נענית להצעה ועונדת את הטבעת, ואז הוא מתחיל לספר לה על כך שהוא שונה ולא כמו כולם. היא, שלא מבינה באיזה שוני מדובר, מהנהנת ואומרת שאם לא היה שונה לא הייתה אוהבת אותו, עד שמה שדיבר עליו מתברר כשגופו של מייקל מתחיל להתעוות ולהשתנות, והוא הופך ליצור ספק זומבי ספק אדם-זאב (טוב נו, רק בהתחלה הוא נראה כמו זומבי). אדם הזאב מתחיל לרדוף אחר חברתו, שבורחת בצרחות מפחד, שם הסצנה נקטעת ומייקל נראה יושב באולם קולנוע וצופה בסרט המצמרר יחד עם חברתו, שבשלב מסוים אומרת שהיא לא מסוגלת להמשיך לצפות בו ויוצאת מאולם הקולנוע. מייקל יוצא אחריה (בחלק הזה רואים את שם הסרט, שנקרא במפתיע "Thriller", והמנגינה של השיר מתחילה להתנגן ברקע) ולאחר שיחה קצרה בפתח בית הקולנוע הם מתחילים להתרחק משם. הם עוברים בדרך מעורפלת וחולפים על פני בית קברות, שם זומבים וגופות יוצאים מקבריהם ומתקרבים אל השניים ומקיפים אותם, עד שלפתע גם מייקל בעצמו הופך זומבי. חבורת הזומבים, כשמייקל בראשם, מבצעים קטע ריקוד לשיר ולאחר מכן חוזרים לרדוף אחר חברתו של מייקל, שבורחת במטרה למצוא מחסה בבית נטוש. צבא הזומבים מצליח לפרוץ לבית וכמעט ותופס אותה, עד שהיא מתעוררת בבהלה ובצרחות ומגלה שכל זה היה רק חלום. הקליפ מסתיים בכך שמייקל מקים אותה מהספה עליה ישנה ומציע לקחת אותה הביתה, ולבסוף מסתכל למצלמה בחיוך זדוני ועיני זומבי צהובות.הקליפ, שאורכו 13 דקות וארבעים ושלוש שניות (כן, בדיוק!), הפך לצורת אמנות ככלי קידום מכירות באמצעות קווי סיפור מורכבים, ריקודים ואפקטים מיוחדים (כדוגמת האפקטים הקוליים שהשתמשו בהם הרבה בשביל המחשות דלת חורקת, רעמים ורוחות). כאשר הוא פורסם נאלצו MTV לשדר אותו פעמיים בשעה על מנת לענות על הביקוש הרב ועל דרישת הקהל, שהשתוקקו לראות שוב ושוב את יצירת המופת של מייקל ג'קסון.
בדצמבר 2009 פורסם כי הוידאו-קליפ לשיר זכה לשימור עולמי ונכנס לארכיון האמריקאי הלאומי לסרטים, קלטות ותוכניות טלוויזיה של ספריית הקונגרס בארצות הברית, ובכך היה לקליפ המוזיקלי הראשון בעולם שזכה להיבחר לשימור בארכיון הסרטים האמריקאי.


'היער

אולי (לא) תתפלאו לשמוע, אבל שיר הנושא של האלבום לא היה השיר המצליח היחיד בו. דוגמה לשיר נוסף שנחל הצלחה הוא השיר "The girl is mine", ששר ג'קסון בשיתוף עם כוכב הביטלס - פול מקרטני. השיר הוא בלדה, ויש טענה לפיה הוא אחת מהסיבות העיקריות שהאלבום הפך כה מצליח.
השיר נכתב על ידי מייקל ג'קסון והיה לדואט הראשון שהשניים שרו יחד, כשאחריו הגיעו השירים "Say say say" ו-"The man", שנכנסו לאלבומו של פול מקרטני בשנת 1983.
למרות העובדה שהשיר זכה להצלחה רבה בקרב הקהל ואף נכנס למצעד 100 השירים בבילבורד כמקום השמיני, מייקל ג'קסון מעולם לא שר את השיר באחת מהופעותיו החיות.

בעקבות ההצלחה העצומה של האלבום בכלל ושל שיר הנושא שלו - "Thriller"- בפרט, הוחלט להסב אותה למופע מוזיקלי שלם. המחזמר הרשמי הקרוי על שם האלבום (Thriller - live) החל לייצר מופעים כבר בשנת 2006, לפני כשש שנים, אך מאז מותו של מלך הפופ בשנת 2009, העלה הילוך והפך למופע מחווה שידוע כחוויה מוזיקלית מיוחדת במינה. המופע נחל הצלחה בעקבות העובדה שהוא נותן תחליף למופעי הקאמבק של ג'קסון, שהיו אמורים להתקיים בלונדון בשנת 2010.המופע המוזיקלי כולל מעל שעתיים של להיטים נון-סטופ כדוגמת "I want you back", "ABC", "Can you feel it", "Off the wall", "The way you make me feel", "Smooth criminal", "Beat it", "Billie Jean", "Dirty Diana", "They don't care about us" וכמובן- "Thriller".
בתקציר המחזמר נכתב: "יש רק אדם אחד שהוא טוב מספיק כדי לרפא את העולם, והאדם הזה הוא מייקל ג'קסון... כולנו שמענו את הסיפורים על האדם שבידר מיליונים ברחבי העולם, עשה הליכת ירח על המים וייצר גן עדן מושלם ב'נברלנד', תוך שהוא מפנה מזמנו לעזור למי שבורך פחות ממנו. אבל רק אם אתה מאמין באמת בכוח, תמצא אותו."
מבחינת הביקורות על המחזמר - חלקן משבחות את הקאסט המוכשר ואת המופע הבידורי המיוחד, חלקן קוטלות את המחזמר וטוענים לבזבוז גמור של זמן ושל כסף, אבל בדבר אחד שני הצדדים מסכימים - על המופעים המקוריים של מייקל ג'קסון בלתי אפשרי להתעלות.---------------------


רבי מכר ספרים
כותב: Brisingr [אופיר].
בטאי: MultiTasking [עדן].
שלושים. בשם הקקטוס, השניצל ורוח הקודש, איך כבר אפשר לשלב "שלושים" עם כתבת ספרים?
המחשבה הזאת רצה בראשי כמה וכמה פעמים בשבועיים האחרונים. בסופו של דבר, החלטתי לעשות על 30 הספרים הנמכרים ביותר.
30 הספרים הראשונים מתוך רשימת 100 הספרים הנמכרים בבריטניה (כי לא מצאתי רשימה של הספרים הנמכרים ביותר בעולם שנראתה לי מספיק אמינה, דהיינו, לפחות הארי פוטר אחד בעשרת הראשונים) שמצאתי באתר של הגארדיאן:
1. צופן דה וינצ'י (דן בראון): הספר המוערך ביותר של הסופר האמריקאי דן בראון. בקצרה- שלושים מילים – רוברט לנגדון מגיע ללובר שבצרפת, שם הוא מגלה שהופלל על ידי רוצח מסתורי. הוא נמלט מהמקום בעזרת אשת המשטרה החשאית הצרפתית, ויחד הם מסיירים בפריז ולונדון בחיפוש אחר סוד אפל.
(בדיוק 30 מילה! אני גאה בעצמי!)
לא הצלחתי להבין מה כל המהומה סביב הספר הזה. הסוף שלו היה די צפוי (לפחות, אני צפיתי אותו בשלב די מוקדם), כל "עובדה" שכתובה בספר מוטלת בספק כבד, ושאר הספרים של דן בראון היו הרבה יותר טובים (מלבד הסמל האבוד). אל תבינו לא נכון- זה היה ספר חביב למדי. אבל לא עד כדי כך. 2. הארי פוטר ואוצרות המוות (רולינג): כן, אני יודע, מפתיע כמה זמן לקח להארי פוטר להופיע (ואני לא צוחק, הוא אמור להיות מקום ראשון [לא מבחינתי; אך יש המרבים
'היער
לטעון שהוא הספר השלישי במכירות בעולם, אחרי התנ"ך וגינס]. אבל, שוב, הרשימה של הגארדיאן, לא שלי). אף פעם לא הצלחתי לדרג לעצמי באופן חד משמעי את הארי פוטר לפי סדר, אז אין לי ממש מה להגיד על זה.
3. הארי פוטר ואבן החכמים: אכן, ספר גאוני בהחלט. לא יצא לי לקרוא אותו כמו אנשים אחרים בפורום הזה, ובכל זאת קראתי אותו יותר מכל ספר אחר (יחד עם חדר הסודות, האסיר מאזקבאן וגביע האש), ככל הנראה.
4. הארי פוטר ומסדר עוף החול: אני די משוכנע שחלק גדול ממעריצי הארי פוטר לא שמים את הספר הזה בראש הרשימה שלהם. הוא נורא ארוך, ולרולינג לוקח יותר מדי זמן להגיע לעניין. למרות זאת, לדעתי הסוף שווה את ההמתנה.
5. חמישים גוונים של אפור (אי. אל. ג'יימס): הטרילוגיה שכבשה את העולם. הסדרה האפלה שהוגדרה על ידי לא מעט אנשים כמחוץ לתחום. אמנם לא קראתי אותו, אבל לדעתי, ספר שחציו מבוסס על דמדומים וחציו מבוסס על קטעים הדורשים צנזור, פשוט לא יכול להיות טוב או מעניין, בשום אופן שאני יכול לחשוב עליו.
6. הארי פוטר וגביע האש: אה, עלייתו של וולדמורט לשלטון. דם, אש ותמרות עשן. הגופה הראשונה של הסדרה האפית (אלא אם כן מחשיבים זיכרונות או את קווירל). איזה ספר מלבב.
7. הארי פוטר וחדר הסודות: הופעתם הראשונה של גמדוני בית בכלל, ודובי בפרט – היצור ששינה את חייו של הארי באופן משמעותי (רציתי לכתוב "מקצה לקצה", אבל זה קצת מוגזם), ושרצה למנוע ממנו, בעצם, להיוודע לאיש הקר והמנוכר שרצח את הוריו.
8. הארי פוטר והאסיר מאזקבאן: סיריוס נכנס לחייו של הארי, רק כדי שיוכל למות שנתיים לאחר מכן. ליתר דיוק- ליפול דרך וילון. ובנוסף, האמת על מות הוריו של הארי. כשחושבים על זה לעומק, זה ספר קצת טראגי. אולי זו הסיבה שרולינג המציאה את הפטרונוס.
9. מלאכים ושדים (דן בראון): אוה, סוף סוף. המגנום אופוס של דן בראון, ספר כל כך נהדר- מותח, לא צפוי, מגניב בכל מובן.
10. הארי פוטר והנסיך חצוי הדם- הוצאה לילדים: משום מה, הספר הזה (הרגיל, לאו דווקא ההוצאה לילדים) תמיד מעורר אצלי אסוציאציה של ירוק...
11. חמישים גוונים של אופל: ניתן לנחש שזה ההמשך של חמישים גוונים של אפור. כאמור, לא קראתי, לא מתכוון לקרוא. הערה: יצא עכשיו בעברית.
12. דמדומים (סטפני מאייר): הייתי יכול לכתוב 800 מילים רק על זה, אבל אני באמת מרחם על הבטאית (הערת הכותבת המעורדפת: תודה רבה). אומר רק את זה- ערפדים לא מנצנצים בשמש! (המשך ההערה: ואני לא יכולתי להסכים איתך יותר).
13. נערה עם קעקוע דרקון (סטיג לרסון): בשלושים מילים; העיתונאי מיכאל בלומקוויסט פורש זמנית מתפקידו, לאחר שדחפו אותו בכוח לפינה. כדי להעביר את זמנו, הוא נשכר כדי לפתור פשע שבהחלט התיישן. מצטרפת אליו תחקירנית מבריקה, אך בעלת אספרגר בולט.
14. חמישים גוונים חופשיים: אני לא אחזור על עצמי.
15. הסמל האבוד (דן בראון): אם הייתי צריך להגדיר נפילה ספרותית, זה כנראה יהיה הספר הזה. נדוש, לא כל כך מעניין, ארוך מדי... פשוט, פחות טוב..
16. ירח חדש (סטפני מאייר): גרוע ומשעמם לא פחות מקודמו, רק עם אנשי זאב במקום ערפדים. בחיי, לכמה יצורים מתכוונת מאייר להיטפל?

17. נקודת ההונאה (דן בראון): ספר נחמד. קצת הזוי, מלא בדברים מוזרים שאיכשהו דמויות תמיד מצליחות לרתום לטובתם (כמו רובי שלג ופיצוצים בלב האוקיינוס), אבל סך הכל ספר מעולה. במיוחד כשאני לא מחשיב את ה"מוזר" כחיסרון.
18. ליקוי חמה: הבנתם את העיקרון.
19. העצמות המקסימות (אליס סיבולד): לא שמעתי על זה עד שנתקלתי ברשימה הזאת. אבל אולי אחפש את זה, ביום מן הימים.
20. המקרה המוזר של הכלב בשעת לילה (מארק האדון): הספר והאגדה. הסיפור המהמם על הילד האוטיסט, החי בעולם משלו, שמצא את הכלב של השכנים מת, משופד על קלשון, והחליט לחקור את נסיבות מותו בסגנון שרלוק הולמס, עד שהוא מוצא את הפתרון (שוב, בשלושים מילים).
21. מבצר דיגיטלי (דן בראון): אני יודע שהרבה מעריצי דן בראון יינטו לחלוק עליי, אבל זה ספר גאוני. שלוש, צפנים, ריצות בספרד...
22. היסטוריה הקצרה של כמעט הכל (ביל ברייסון): חיפוש קצר בגוגל מראה שזה כנראה ספר על התפתחויות ציוויליזציות של המדע. אני, אישית, לא שמעתי עליו מעולם.
23. הנערה ששחקה באש: לרסון ממשיך לשחק עם הדמויות שלו במשחקים מסוכנים וקטלניים. הפעם הם מנסים לגלות (אינדיבידואלית) מי הפליל את ליסבת' ורצח את אותם אנשים מסכנים.
24. שחר מפציע (סטפני מאייר): למען האמת, את הספר הזה עוד לא קראתי. אני אקרא אותו, רק כי קראתי את הקודמים (ואותם קראתי כדי להיות בעניינים).
25. הזחל הרעב (אריק קרל): מעניין. לא הייתי מצפה מספר ילדים להגיע לראש רשימת רבי המכר, אבל העולם מלא בדברים מוזרים.
26. טרופותי (ג'וליה דונלדסון): על הספר הזה לפחות שמעתי. אפילו שקלתי לקרוא אותו בחנות. בסוף לא עשיתי את זה...
27. ארוחה בשלושים דקות (ג'יימי אוליבר): שוב 30. משעשע למדי. היה יכול להתאים לכתבה של פרח. אבל אם נתעלם מזה לרגע, אתם צוחקים עליי? לבריטים אין מה לעשות חוץ מלקרוא ספרי בישול?
28. רודף העפיפונים (חאלד חוסייני): אודה ואתוודה, למרות שהרבה אנשים מדברים על הספר, לא קראתי אותו, עדיין. שמעתי שהוא מאוד טראגי.
29. ליום אחד (דיוויד ניקולס): גם עליו לא שמעתי. נראה כמו רומן לכל דבר.
30. אלף שמשות זוהרות (חאלד חוסייני): גם עליו לא שמעתי, למרות שטרם קראתי.

וכאן מגיעה לקיצה רשימת 30 הספרים הנמכרים ביותר בבריטניה, לפי הגארדיאן. מוזר- אין כאן אף ספר של טולקין, למרות שעברתי על כמה רשימות של בסט-סלרס כשניסיתי למצוא בסיס לכתבה, והוא הופיע במקום הראשון בחלק לא מבוטל מהם.
ומי ייתן והסיכויים יהיו תמיד לטובתכם!
נ.ב.: למקרה שמישהו תהה למה יש ספרים שלא כתבתי לידם את שם הסופרת, זה בגלל שמשתמע משמם שהם מאותה סדרה כמו ספר שהופיעה לפניהם, ושלידו יש את שם הסופרת.---------------------


30 דברים שלא עושים בקולנוע טלוויזיה וקולנוע
כותב: Dont Break My Heart [ליה].
בטאי: נוקם מצוברח [שירהדארסי].
שלום לכולם! מה נשמע?
וואו, זה ממש מרגש לכתוב לנביא! אני ליה, הכתבת שלכם לטו"ק, נעים להכיר.
לכבוד השלושים לנביא החלטתי לכתוב טור מיוחד- 30 דברים שלא עושים בקולנוע. חשוב לזכור שכל ההמלצות ניתנות על ידי שפחתכם הנאמנה, שעם כל הכבוד עוד לא עשתה תואר בקולנוע - ולכן כל אחד מוזמן לקחת את ההמלצות שמתאימות לו...
תיהנו!

1. אף פעם אל תלכו לסרט רק כי בא לכם. הולכים לסרט כי יש בקולנוע סרט טוב.

   'היער   
2. תבררו על הסרט לפני שאתם נוסעים לקולנוע.
3. אל תקנו כרטיסים לפני שהחברים מגיעים - לכו תדעו מתי הם יחזירו לכם את הכסף.
4. תשדלו לבוא ביחד עם החברים שלכם, לא נעים להסתובב בקולנוע לבד.
5.אל תכנסו בזמן - יש לפחות חמש דקות של פרסומות! 6. אבל גם אל תגיעו בשנייה האחרונה! חבל להיתקע שעה וחצי במקום דפוק.
7. אל תראו את הסרט לפני כן בצפייה ישירה - גם אם חיכיתם לו המון זמן! אתם סתם תתבאסו.
8. אם כבר ראיתם אותו קודם, אל תעדכנו את החברים שלכם מה הולך לקרות - זו עלולה להיות הפעם האחרונה שתלכו איתם לסרט.
9. אל תשבו ליד בנות שצורחות כל הזמן, זה יהרוס לכם את הסרט.
10. אל תהיו הבנות האלה.
11. תבדקו לפני הסרט לאיזה אולם צריך להיכנס, שלא תמצאו את עצמכם עם כל ילדי גן רותי.
12. אל תשימו את הרגליים על הכיסא שלפניכם כשהסדרנים בסביבה, משום מה הם לא אוהבים את זה!
13. אל תלכו עם ההורים שלכם לסרט שיגרום לכם להיות נבוכים לידם.
14. אל תלכו עם אבא שלכן/החבר שלכן לסרט קיטשי אם אתן יודעות שהנחירות שלו חזקות מידי.
15. כשמגיעה הנשיקה המיוחלת בסרט, תזרמו עם ה"אוווו....", זה רק יוסיף הנאה לעניין!
16. אל תצחקו בקול רם.
17. אל תלכו עם חברים שצוחקים בקול רם.
18.תביאו אטמי אוזניים, הרמקולים לפעמים שוכחים שיש בני אדם.
19. אם אתם הולכים לסרט עם החבר/ה שלכם, תרחמו על הרווקים בקהל ותשתדלו להימנע מלהתנשק ומלהסתיר את הסרט (גם אם אתם חושבים שהסרט שאתם חיים בו יותר מעניין).
20. אל תבעטו בזה שיושב לפניכם, אלא אם כן אתם מכירים אותו ואז ההחלטה היא שלכם!
21. אל תתלבשו יפה (אלא אם כן זה דייט). אף אחד לא רואה אתכם גם ככה.
22. אל תקחו את המשקפיים התלת-ממדיים הביתה, ברוב הפעמים הם רוצים אותם בחזרה!
23. אל תבואו בלי סוודר. ליתר ביטחון.
24. אל תבזבזו כרטיסי VIP על סרט מעפן. חכו שיגיע סרט טוב!
25. אל תצאו ותכנסו לשורה שלכם בלי סוף. יש גבול למספר הפעמים בהן אנשים יכולים לחייך בנימוס.
26. תעשו הכל כדי לא לשבת לי אדם זר, זה מביך.
27. אל תקנו פופקורן קטן, במיוחד עם לחברים שלכם אין בכלל.
28. אל תכנסו לסרט (במיוחד אם יכול להיות שהוא מצחיק) כשאתם צריכים פיפי. זה לא יגמר בטוב.
29. אל תכנסו לסרט מפחיד בשעה מאוחרת, אחרת תעשו פיפי באוטובוס הביתה.
30. אל תחשבו שאתם יודעים איך לצאת מהאולם ותלכו ראשונים, אתם עלולים למצוא את עצמכם בשירותים של המנקים של הקניון.---------------------


מציצים לאיוקי טור
כותב: Loki [איוקי].
בטאי: White Rose [דיתה].
וחזרנו לטור המלנכולי מציצים לאיוקי, אותו אף אדם לא קורא והשם שלו לא מצדיק את כמות הבדיחות הגסות כאן, השואפות לאפס.
לגיליון שלושים, הנה משהו שכולנו אוהבים - רשימות מכולת.
שלושים דברים שאת או אתה צריכים לעשות כדי להיות חברים אמיתיים ביער האסור:

1. להציק לעדן בוגנים בהודעה פרטית.
2. להשתתף בטריוויה צ'אט.
3. לראות משחק קווידיץ' לפחות פעם אחת.
4. לנסות נורא לזכות בספיישל, אף על פי שהפרס עלוב.
5. לכתוב הודעה נובית במשוב שלא מבינה כלום מהחיים שלה/ מתלוננת על משהו טיפשי.
6. לקרוא למישהו נוב.

7. להגיב בנו"ד.
8. כשאומרים 'נוד' בחיים האמיתיים לחשוב על נושא דיבורים ולא על נפיחה.
9. לשרשר.
10. להתאהב במישהו שמעולם לא פגשת.
11. לבוא למפגש.
12. לבכות בגלל משהו שקרה בפורום.
13. להשתתף במירוץ לגלובאלי.
14. לעשות הקדשה גדולה ומושקעת.
15. להצטרף למשפחה.
16. להתחתן ואז להתגרש ואז להתחתן ואז להתגרש שוב ושוב ושוב, בתוך הפורום.
17. לאהוב הארי פוטר.
18. להציץ לפורום מנהלים.
19. שמישהו יכתוב עליך בפיקפורום.
20. לקבל אזהרה.
21. להתמכר למילה בגלל מישהו מהפורום. רצוי מילה גסה כמו '*אפשר לדבר יותר יפה*'.
22. לשקול לחזור בתשובה.
23. לעשות וידוי גדול ומרגש על משהו טיפשי.
24. להכריז על פרישה ולחזור אחרי יומיים.
25. לקבל באן.
26. לצאת נגד ההנהלה.
27. לפתוח פורום מתחרה.
28. להבין בדיחות פרטיות.
29. להרגיש חלק מהקהילה.
30. להיקשר חזק ולסרב להרפות, ממש עד הסוף. וכשהאצבעות מדממות מהאחיזה, רק אז להתחיל לשחרר.
וזה הכל.
אוהבת, תמיד,
איוקי.---------------------


ימית- לא רק כינוי לים, ולא פארק מים! ארץ ישראל
כותב: לאבגוד לונה [ליזי].
בטאי: Brisingr [אופיר].
                  
קודם כל: היי, כולם! קוראים לי ליזי, ואני כנראה (עד להודעה חדשה) כתבת ארץ ישראל בנביא היומי.
משמח לכתוב פה, ועוד בספיישל מסוים (30 זה כבר לא צחוק; זהו גיל מאוד בעייתי).
בואו נתחיל.
לכבוד ספיישל 30, ובעצת עדן, החלטתי לכתוב על העיר ימית.
ימית הייתה עיר ישראלית בפתחת רפיח, שהוקמה בשנת 1973. העיר הייתה מרכזו של אזור התיישבותי שזכה לשם "חבל ימית". ימית הייתה מתוכננת להיות עיר גדולה, הכוללת נמל עמוק-מים,
רק שלפני 30 שנה, בשנת 1982 (אפריל), במסגרת השלום בין ישראל ומצרים, פונתה העיר ונהרסה.
לא נחזור 30 שנה אחורה ונאשים. גם אם נפיל את האשמה על אנשים, זה לא יפתור דבר- ולכן, 30 שנה אחרי הפינוי, נותר לנו רק להיזכר.

" אפריל 1982 (+- 30 אחרי). תושבי ימית מתבוננים בהלם ובדמעות בדחפורים ההורסים את בתיהם. הגרון חנוק מדמעות ומקשה על הדיבור. כולם חשים באובדן. "מי שלא נמצא פה - מריח וחש - לא יבין לעולם", הם אומרים."

     
30 שנה לפינוי 625 משפחות.
30 שנה למאבק האלים ביותר בתולדות מדינת ישראל בין מתנגדי הפינוי לכוחות הביטחון.
30 שנה להשקעת מיליארדים.
ולבסוף, 30 שנה ל'זריקתם' לערבים.
30 שנה לדברי אותו רבי:

" נתנו את הכל תמורת לא כלום, מצרים תפר את כל ההסכמים."

אז מה נותר מימית? מה נותר אחרי 30 שנה? שלושה עשורים? 18,750 ימים? ועוד פירושים אחרים, המתאימים רק לחלק מהאנשים.
לזכר העיר הוקמו אנדרטה ומוזיאון, ונערכים כנסים ציוניים בהם העיר היא הנושא הכללי. הריסות העיר נשארו עד היום כמות שהן באזור עליו עמדה פעם העיר. ההגעה לאזור הריסות ימית מלווה בקשיים רבים שמערימים השלטונות במצרים- ולמרות זאת, 30 שנה אחרי, גם לנו מגיע להגיע! ישיבת ההסדר ימית, פונתה מהעיר והוקמה מחדש ביישוב נוה דקלים בגוש קטיף תחת שם חדש: ישיבת ההסדר נוה דקלים.

" מדינת ישראל כמעט ולא מזכירה את יישובי סיני שהוחרבו. כמעט 30 שנה אחרי החורבן, נחנך בחבל אשכול שבנגב המערבי, מוזיאון לזכר חבל ימית. בחנוכת המוזיאון השתתף השר סילבן שלום שדיבר על זכרון הטראומה של חבל ימית, והבטיח להירתם כדי שקבוצות תלמידים יגיעו לבקר במקום."

ובכל זאת, למרות שאת ימית מציינים - גם 30 שנה אחרי, ישראל לא ציינה בשום מקום באופן רשמי את העיר ימית!
יודעים מה? אותי זה לא מפתיע!
לסיכומו של דבר:
30 שנה... ותאמינו או לא, זה קרה.

    
מליארדים של דולרים, אלפי בני אדם, אלפי סיפורים אישיים הכוללים סיפורי טרגדיות של "היום והשנים שאחרי", מי ששלח יד בנפשו, מי שפשוט דעך בבדידות קשה ובחוסר כל, מי שחלה ומת, מי שנפטר בעיתו או לא בעיתו, מי שאיבד משפחה, מי שאיבד בן או בת זוג בקרע משפחתי, מי שאיבד את הונו וכבודו ונותר חסר כל.
האם שר הביטחון דאז - אריאל שרון - אשם, בהסכם שגרם לפני יותר מ30 שנה לכך שהשנה מציינים 30 שנה לפינוי העיר ימית?
אולי, ואולי לא. אבל מה שבטוח הוא שתושבי ימית, ובעזרת ה' כל ישראל- יזכרו את אותה עיר עם חזון לעיר ענקית, אחת מ"הגדולות של המדינה" שהושקעו בה מיליונים והכל למטרה אחת, מטרה ש"התפגרה" לה.
30 שנה לפינוי העיר ימית.
לסיום- דברי תושב ימית דאז:

" יש בי משהו שנעצר שם... לא עצוב, לא פתטי, לא תקוע, אבל שם!
בתוך מעגל החיים, שם נקבעה ונתקבעה זהותי. מודה לבורא עולם על זכות וחוויה נצחית.
נתברכתי.
אמי ילדה אותי בבילינסון ב 1963
אבל נולדתי בימית 1975.
"
    


מקווה שתיהנו בכל זאת מהכתבה הראשונה שלי – היה לי קשה לכתוב 30 פעמים את המילה 30, אבל אני מקווה שה30 שאני רושמת כאן בסוף כתבת ארץ ישראל בספיישל 30 יחפו על ה30 שלא רשמתי בכתבה. ואם לא, תנו לי להוסיף עוד דבר שקשור לכתבת ארץ ישראל בנושא ספיישל 30:
30 שנה למלחמת לבנון הראשונה. וזה אומר כל כך הרבה, שאפילו כל ה30 בעולם לא יצליחו להביע!

סקר קטן לכבוד הגיליון הראשון שלי וגיליון 30:

שאלת הסקר:
"מה זה להיות ישראלי בשבילך?"

MultiMerlin (עדן)- להיות ישראלי בשבילי זה לדעת את ההמנון בלי להתבלבל, לדעת מי ראש הממשלה שלך והנשיא שלך. להיות ישראלי זה לא לחלום את החלום האמריקאי ולהקים משפחה בחו"ל, אלא לפעול בארץ שלך בשביל שלך יהיה נוח וטוב להקים פה משפחה.

Loki (איוקי)- להיות ישראלי בשבילי זה להילחם תמיד.


---------------------


אפילו פרח לפעמים שוכחת כותרת. בישול
כותב: flower [פרח].
בטאי: Let me be myself [עדן].
טוב, כאן עדיין אנוכי, עומרפרח הגרובית במיוחד שכרגע יושבת על מין מדרגת אבן קרה שדי מנצחת בקרב עם ישבני האומלל. אבל אני בטוחה שעם כמה שהנושא מרתק, אולי תעדיפו שאקפוץ במהרה לסוגיה שלשמה התכנסנו- כתבת מתכונים!
אגב, מעריציי המושבעים, במקרה שתהיתם, אני עדיין כותבת מהפלאפון. לא השגתי מחשב נייד (כן, בטור המוגבל השתמשתי במילה "לפטופ" כדי לחסוך במילים, אני מודה! להגביל את עצמי למאה מילים בלבד זה קשה!) מאז כתיבת הטור המוגבל. לצערי. על כן גם את כתבה זו אני אסמס לפואמה, הרי היא עורכתנו עטורת השבחים!
תסמכו עליי, לא קל לכתוב באסמסים כתבה שאורכה התאורטי (תאורטי, כי שמונים אחוז שאתייאש בחמש מאות בערך) שמונה מאות מילים, במיוחד כי אני די ממציאה את הכתבה תוך כדי. כן, לכתוב את מתכונים קודם כל על דף ורק אז לשעתק לפלאפון יכול להיות חכם יותר, אבל מה הכיף בזה?
אז, שלושים. חשבתי וחשבתי, בעודי יושבת בגשם ומחכה שתיפתח כבר הספרייה ואוכל לשאול ספר סוף סוף (אבל זה נושא הכתבה של אופוריה. אני לא אגנוב לו את המדור, עם כמה שהתלהבתי מהספרים שלקחתי בסוף), והגעתי למסקנה שאין מצב שאכתוב לכם שלושים מתכונים. זה טיפה יותר מדי, במיוחד בהתחשב בעובדה שאין לי גוגל ושאני נוטה לעצלנות. אני דוגלת ב"לא-בא-לי-איזם". אני ממש כוהנת הדת הראשית. בכל אופן, שלושים מתכונים זה מעייף, גם לי וגם לכם, ועם כמה שיהיה גרובי לספק מתכון לגבינה בת שלושה עשורים או את מתכון יום ההולדת השלושים של איזה איש בגיל העמידה, בהיעדר גוגל זה יהיה טיפונת מסובך. על כן, אני אברבר על שלושים עובדות מצוצות מהאצבע על בישול. זורם? זורם. בואו נתחיל.
1. גלידה זה טעים, אבל סורבה כל כך לוקח בקרב מול גלידות שוקולד- לא משנה כמה תכחישו.
2. גם פאי תפוחים עולה בהרבה על סופלה שוקולד. באמת, תבטחו בי.
3. להכין פתיתים בקבוצה זה מסובך. לכל אחד יש דרך אחרת- צריבה קלה בתחילה, צריבה עמוקה, עם ערבובים, בלי ערבובים, עם פלפל, עם פפריקה, עם ציפורן, עם השד יודע מה.
4. מאסטר שף זו תכנית גרובית. ריאליטי שמיאליטי, זה מעניין. שוש, מצטדקים!
5. מיץ תפוזים זה חיובי, וזהו זה. שתו מיץ תפוזים.
6. תנור זה דבר לא אחיד. החום והזמן לעולם לא יהיו קבועים.
7. להכין חביתה זה יותר קשה מהצפוי. לביצים יש נטייה לאהוב את המחבת- הן מסרבות לעזבה.
8. בירה שחורה זה פשוט לא טעים. תעברו למיץ תפוזים.
9. (הערת האיש ששכתב את הכתבה מהפלאפון שלו- כאן היה טקסט חסר, אז נאלצתי לאלתר ולנחש קצת) אופוריה מעתיק את הכתבה מהפלאפון שלו לכאן, במקום פואמה. תודה, אופוריה!
10. אמא לא זוכרת מה הדבר הראשון שבישלה.
11. יש לנו בבית קופסה שחורה מתפרקת, מלאה במתכונים שאמא אספה.
היער האסור - פורום הארי פוטר

12. ועדיין, אף פעם לא כתבתי לכם מתכון מתוך הקופסה הזאת.
13. מסתבר שסופלה, מאפין וקאפקייק זה לא אותו הדבר.
14. למים בטעם ענבים יש טעם של מים שנמזגו לכוס שבדיוק שתו בה ויטמינצ'יק פטל.
15. כשהייתי קטנה היה לי מין מטבח צעצוע. לא גרובי כמו שזה נשמע, אבל גרובי ביותר.
16. לאוכל של כלבים יש ריח ממש לא מפתה.
17. יש לי חברה עם עגילים שממש מזכירים תחתיות כאלה שמניחים עליהן כלים חמים.
18. שוקו אפשר להכין רק עם הכמות המדויקת של שוקולית.
19. יוגורט זה לא טעים.
20. גם חלבה לא.
21. לקוויאר יש שם מצחיק.
22. תמיד רציתי להביור כזה, כמו זה שמכינים איתו קרם ברולה.
23. פיתה עם שוקולד זה לא רק ליסודי.
24. ישנו פרי, אי שם, שכשחותכים אותו הוא נראה כמו כוכב (הערתו של זה המכונה אופוריה: קוראים לזה קרמבולה. באמת!).
25. פעם שרפתי צ'יפס בתנור. עם אש והכול. וניסיתי לכבות אותו עם חלב.
26. לימונדה ורודה זה ממש משעשע.
27. סלט פרות זה אדיר, הרבה יותר מסלט ירקות.
28. גם "קרב סכינים" אהבתי. עודדתי את סטפן.
29. בשבילי, טעם של בית זה בשר עגל של אמא, בסיר לחץ.
30. בישול משמין- ראו הוזהרתם.
אז זהו, אלו שלושים עובדות שנכתבו תוך כדי צפייה במאסטר שף בזמן שתחילת הכתבה המתינה בטיוטות. תהיו חזקים, והכי חשוב- אל תפסיקו לבשל. עם קצת מזל, תשמינו ממש ואני ארגיש טוב עם עצמי. עם כל אהבתי, רות סוף.


היער האסור - פורום הארי פוטר---------------------


21 פריטים שחייבים להיות לכל אחת ואחד בארון, כי אם אני אנסה להגיע ל-30 אופנה
כותב: White Rose [דיתה].
בטאי: Let me be myself [עדן].
לכל אחד ואחת חייבים להיות 20 פריטי לבוש בארון שהם חובה, מאסט, שכמעט לא תוכלו לחיות בלעדיהם. זו סתם הגזמה. אפילו ששירה ביקשה שלושים. זה יותר מידי! לשלושים אני אגיע רק אם אני אוסיף תחתונים וטייטסים, אבל זה משהו שיש תמיד ושלדעתי לא צריך להיות ברשימה במספר נפרד. אז שלושים לא יהיו פה, אבל אתם מוזמנים להוסיף עוד באשכול תגובות לגיליון ה-30.
להלן רשימת שלושים ה... אופס, עשרים ואחד הפריטים שחייבים להיות בארון של כל אחד ואחת (הרוב לבנות אבל יש דברים שהם גם וגם):

1. ג'ינס ארוך כחול כהה – לפי דברי המורה שלי לפיזיקה – נו, זה ברור לא? בגזרה שמתאימה, לא גבוהה ולא נמוכה, סקיני, ישר או מתרחב, מה שמתאים.
2. שמלה שחורה – (Little Black Dress) LBD – רק לבנות כמובן. קצרה אבל לא מיני, חלקה בלי הרבה קשקושים שאפשר להוסיף לה חגורה דקה או עליונית נחמדה.
3. נעלי עקב/נעליים אלגנטיות שאין לי שם אליהן, בצבע שחור- גם אם לא לובשים כל הזמן, פשוט שיהיה לאירועים.
4. חולצה מכופתרת מחויטת- לבנה, גם לבנים וגם לבנות, כל אחד בגזרה שמתאימה לו.
5. חגורה- שחס וחלילה לא יפלו לכם המכנסיים!
6. סריג/ קרדיגן דקים- זה נורא מגניב לדעתי, לימים שטיפה קריר אבל לא מספיק בשביל ז'קט.
7. סיכות לשיער- יש כאלה שלא שמות (אהמאניאהמ), ולבנים ששמים כיפות... זה תמיד שעשע אותי שאבא שלי ביקש סיכה להדק את כיפתו.
8. מכנסיים מחויטים- פחות לבני נוער, אבל לפעמים צריך. חברה שלי הייתה צריכה לטקס יום השואה העירוני ולא היה לה...
9. חולצות חלקות בשחור ולבן- משלים כל פריט אחר צבעוני ומעולה כשאין משהו מיוחד ללבוש.
10. נעליים שטוחות שאינן סניקרס/ ריצה/ הליכה/ דברים כאלה. נעלי בובה או מוקסין.
11. גרביונים- ללבוש מתחת לחצאית או לשמלה כשכבר לא חם כל כך. ואפילו מתחת לשורט. בצבע גוף או עם הדפס נקודות/ מעוינים/ פסים דקים.
12. חצאית ארוכה- לחסודות שבינינו וגם לאלה שלא, לא מתאים לכל אחת אבל שיהיה, אולי פתאום יתחשק לכן להתחסד.
13. גופיות בסיס- ברוב הצבעים אם לא בכולם, פשוטות או עם כתפיות דקות... מה שנוח. הולך מתחת לחולצה אם היא שקופה מדי או סתם עם ג'ינס.
14. תיק- חום או שחור, מומלץ אחד שאפשר לסדר לו את הרצועה שיהיה תיק יד או צד, לא קטן- את הסלולרי אפשר להכניס גם בכיס, לא צריך תיק בשביל זה, ולא גדול- את לא סוחבת את כל הבית אתך, נכון?
15. מעיל- לימי גשם וקור, שפחות קיימים בישראל אבל עדיין יש כאלה, או אם תגיעו לחו"ל בזמן הקרוב, או אפילו לחרמון. מעיל לדעתי צריך להגיע עד אמצע הירך. יש מעילים שמגיעים עד המותניים אבל הם יותר דומים לז'קטים מאשר למעילים.
16. פיג'מה- זה נורא כיף לישון עם פיג'מה ולקום איתה ולהיראות זוועה, וגם אם ישנים עם טי-שרט ומכנס קצר- שיהיה למסיבת פיג'מות או למקרה שכל חולצות הבית ומכנסי הבית נעלמו להם בכביסה.
17. תיק איפור- אולי לא בארון אבל על המדף, עם מה שאתן צריכות.
18. מחליק/ מתלתל/ פן. כדי שתהרסו קצת את השיער ותשרפו אותו מידי פעם בלי ללכת לספר. אם מתחשק משהו שונה זה נחמד, אבל לא כל יום.
19. שרשרת זהב- עם שם או תליון קטן, גם לבנים וגם לבנות, לא פרחי ולא ערסי מדי. משהו עדין ולא בולט מידי.
20. לסיום- בגדים תחתונים. אני לא אפרט.
.
.
.
.
.
30. משהו שמיוחד לכם ואין לאף אחד אחר.

ברור שאפשר להחסיר פריט אחד או שניים, זה הכול טעם אישי ואפשרויות שונות, אבל שוב- אתם מוזמנים להגיע לבד לשלושים או לשנות חלק בעצמכם, אני לא אתן לכם (30) סטירות, כי בכל זאת צריך להזכיר הרבה את העובדה שזהו גיליון 30 ושהנביא שלנו כבר צריך להתחתן אחרת הוא יישאר רווק עד גיל 40.

בגלל המצב הביטחוני כרגע, שבטח תקראו עליו גם בכתבת החדשות ותראו המון בטלוויזיה, אני רוצה להגיד לתושבי הדרום והמרכז שיהיו חזקים, שלא יצאו החוצה כי יש טילים שם בחוץ, שגם אם נופלים 30 טילים בחצי שעה (ראיתם איך דחפתי 30 באלגנטיות?), שלא יעשו כמוני כשב-2006 יצאתי החוצה לנסוע בכרמלית רק כי נסיעה הייתה בחינם.

עד הפעם הבאה,
אוהבת, דיתה.---------------------


ב-100 מילים
כותב: flower [פרח].
בטאי: MultiTasking [עדן].
כאן עומרפרח, כותבת לכם ממעמקי המרכז הגשום. לא, לא לקחתי איתי את הלפטופ ומצאתי ווי.פי, אני מסמסת את טורי המוגבל לעורכת המקסימה שלנו דרך הטלפון הטיפשי שלי. למה? כי הלפטופ מת. מת. זה מתאים למזל שלי - בדיוק כשעליתי לראשי ועליי להוכיח את עצמי, כל דרך להתחבר נחסמה בפניי. כמה תינוקות רצחתי בגלגול הקודם, שקארמתי בעלת כזה ביש מזל.
טוב, אני מניחה שבכל זאת עליי לעשות קישור לשלושים, אחרי הכל, לא כל יום הנביא שלנו חוגג שלושים. חוץ מזה, לדעתי זה עשור מגיליון הצטרפותי. התחלתי מגיליון הנוסטלגיה, לא?
על כן, שלושים זה מספר השנים שאקבל בכלא אחרי שאשתגע וארצח מישהו.---------------------


החידה השבועית
כותב: נוקם מצוברח [שירהדארסי].
בטאי: -.
ובכן, לתדהמתי גיליתי שאף אחד לא ענה על החידה!
אז לא, אני לא אעניק לכם חידה נוספת עד שתפתרו את זאת. ולהזכירכם, תשובות יש לשלוח לכאן- אני קישור.
בהצלחה!

עירוב של שונים ומשונים
אלימות רק לחסרי נימוסים
סכנה שלי אורבת מתגלה כישועה
ובסוף עוד יתגלה מה שהיה.
מי אני?מזל טוב לנביא היומי!

---------------------


// המערכת נבנתה ע"י בועז ברמן הידוע כKiller B
נקודות הבתים תיעוד עריכת הנקודות
גריפינדור
8846
הפלפאף
1207
רייבנקלו
8609
סלית'רין
6963
כל הזכויות שמורות לקהילת הארי פוטר מופעל על מערכת IP.Board בגירסא 1.4
עוצב, תוכנת, אובטח ומקודם על ידי Sipo · KilBee · edenbuganim
היער האסור - פורום הארי פוטר © 2006-2013
היער האסור בפייסבוק הפוך את היער האסור לדף הבית שלך הוסף למועדפים את היער האסור משתמשים מחוברים הפורום עומד בתקן XHTML
דירוג הפורום בגוגל סטטיסטיקות