היער האסור - פורום הארי פוטר

22/03/2020 - היי חברים! לצערי כרגע לא ניתן להתחבר, להירשם או לבצע פעולה כזו או אחרת בארכיון היער האסור. הבעיה תטופל בהקדם. בריאות איתנה לכולנו!

ברוכים הבאים לפורום היער האסור! הפורום כיום משמש לארכיון ומכיל את כל התוכן מאז הקמתו, אי-שם ב-01/09/2006! כל הפורומים נעולים למעט הפורום הזה(לחיץ)
לכל שאלה / בקשה / הערה ויצירת קשר יש לשלוח אימייל לכתובת הבאה: edenbuganim@walla.com
שלכם, מאז ומתמיד, עדן -
edenbuganimגיליון מההגדות

גיליון מספר 23: גיליון מההגדות, יצא בתאריך: 11/04/12


בגיליון זה צפו 1478 פעמים.
דבר העורכים


פסח שמח!  אני כל כך כל כך מתרגשת עד שאני פשוט לא יודעת איפה להתחיל.
אולי נתחיל בסקירה של מועדי יציאת הגיליונות הקודמים?
אולי נתחיל מהרגע המרגש שבו הגיליון המרשים הזה יוצא לאור?
אולי נתחיל מהנקודה בה הכתבים שלנו לקחו את עצמם בידיים בצורה נפלאה?
ואולי בעצם... פשוט נתחיל?

ובכן, גבירותיי ורבותיי, קבלו אותו-
הגיליון שחלמנו עליו כל כך הרבה,
הגיליון שרבים מאיתנו לא האמינו שיוכל להתקיים,
הגיליון שעבדנו עליו כל כך קשה,
הגיליון שהצלחנו לגמור תוך פחות משלושה שבועות,
הגיליון של פסח שיוצא בפסח ואפילו לא שנייה אחת מאוחר יותר!
קבלו אותו -

גיליון 23 של הנביא היומי - גיליון מההגדות!


הגיליון שלנו יעסוק בקרינת מיקרוגלים שמסוגלת להפוך אנשים לזומבים, בסיבה האמיתית והמתוחכמת לכך שגברים אוהבים לרוץ אחרי כדור, בשירי חג לא בדיוק חגיגיים, בספארי שעשוי מקוקה קולה, בהפקת דוגמנות משגעת של הג´ינסים של איוקי, באוכל [אבל של פסח - אז אל תפתחו ציפיות], באלים המצריים שלא בדיוק הצליחו לעצור אותנו מלצאת ממצרים ובעוד כתבות מגוונות ומשעשעות לכבוד החג שנכתבו באמצעות השקעה מטורפת של צוות הכתבים והבטאים המוכשרים שלנו.
ולפני שאאחל לכם חג שמח ואשלח אתכם להתפעם מהכישרונות הצעירים, אני רוצה לומר תודה לצוות שלנו, שהתעלה על עצמו, שהשקיע, שהגיש בזמן את הכתבות ושהתגייס כולו למשימה הגדולה שלקחנו על עצמנו - להוציא תוך פחות משלושה שבועות גיליון שלם. ובנוסף, אני רוצה לומר תודה ענקית לפרח [או עומר, או איך שבא לכם לקרוא לה] המדהימה שעבדה כל כך קשה על הגיליון, שהשקיעה את הנשמה למרות שהעבודה על הגיליון דורשת המון זמן וכוחות, ובקיצור: זו שבלעדיה הגיליון היה יוצא בחופש הגדול - או אולי מינימום בשבועות.

שתהיה לכם קריאה נעימה, המשך חג שמח, ותזכרו תמיד -

אם תרצו, אין זו הגדה!

אוהבת אתכם המון -
שירה, עורכת הנביא היומי.


---------------------


מה בין זומבים לאושר? חדשות ואקטואליה
כותב: flower [פרח].
בטאי: Benny [דיתה].
כבר גנבתי לא מעט מדורים, אתם יודעים את זה. המדור הזה רחוק מלהיות המדור הראשון שאני גונבת. מה שכן, זוהי לא גניבה רגילה, וזו אחת הגניבות היותר קשות שנאלצתי לעשות - היא משתווה רק לגניבת מדור ספורט. אוח, אתם זוכרים את הכתבה הזאת? זה היה נורא, נורא! - אתם יודעים למה? כי זה המדור הראשון שאני גונבת שהוא אשכרה רציני.
מצד שני, הכנסתי לתוכו את המילה "אשכרה" - זה בטוח מוריד קצת מהכבדות שלו, לא?
בכל אופן, מה היה לנו בזמן האחרון בעולם? זו שאלה טובה. מצד שני, אף תשובה עליה לא באמת יכולה להיות טובה. אני מתכוונת, בעולם יש כמה מיליארדים של אנשים, אם הייתי צריכה לתת תשובה מלאה, עם כל מה שקרה בעולם בזמן האחרון, זה היה לוקח לי שעות! מיליוני דפי וורד! מצד שני, ראובן בטח היה שמח. סוף-סוף הייתי עוברת את חמש מאות המילים הנדרשות.


   פסח שמח!אז, אני אתמקד בדברים המעניינים יותר, או יותר נכון, בדברים שקפצו לי לעיניים כשנכנסתי ל"וואלה! חדשות".
קודם כל, הידעתם שפורסמה רשימת המדינות המאושרות ביותר בעולם? האו"ם התכנס והציג מחקר מקיף בנושא מידת האושר בעולם. בדו"ח שהתפרסם, האו"ם דירג 155 מדינות שונות בהתאם למידת האושר בהן. כצפוי, התגלתה לא פעם חפיפה בין מיקום המדינה במדד האושר למיקומה במדד העושר, אך למרבה ההפתעה, לא מעט מדינות המצויות בראש הרשימה אינן בעלות מצב כלכלי טוב במיוחד. עושה רושם כי עושר אינו ערובה לאושר, ככלות הכל.
שמתם לב באיזו שפה גבוהה דיברתי הרגע? אני ממש גאה בעצמי! כלומר, בואו נמשיך. אהמ.
לא תופתעו לשמוע כי את הרשימה חותמות מדינות אפריקה. כ-33 מדינות מתוך 50 האחרונות הן מדינות אפריקה, כאשר המדינה האחרונה בהחלט הינה טוגו.
בראש הרשימה, לעומת זאת, נמצאות מדינות סקנדינביה, כאשר בראשן דנמרק. אחריה נמצאות פינלנד ונורבגיה, ואחר כך הולנד, קנדה ושוויץ. כן, שוויץ נמצאת במקום השישי בטבלה- כנראה ששוקולד באמת מביא אושר, אחרי הכל.
כן, אני חשבתי שההערה הזאת מאוד מצחיקה. בסדר, לא צריך, אל תצחקו. חצופים.
במקום העשירי ברשימה, למרות משבר כלכלי עמוק, עומדת אירלנד - ייתכן וזו הבירה. כך או כך, אני מעולם לא אהבתי אלכוהול. אפילו תירוש אני לא אוהבת- הוא מתוק במידה מבחילה.
והיכן ממוקמת ישראל, תהיתם? תאמינו או לא, ישראל נמצאת במקום ה-14 ברשימה - מקום מכובד בהחלט.
את הכתבה המלאה באתר "וואלה!" תוכלו למצוא כאן.
נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, אישר בשבוע שעבר כי ארצו מפתחת נשק פסיכוטרני. (הא, נראה אתכם נותנים לי הגדרה של המושג בלי להיעזר בגוגל! וקישור ישיר לויקיפדיה לא נחשב!). הנשק, לדבריו, ישבש את מערכת העצבים של האויב, ויאפשר החדרת הוראות למוחו. בעצם, זה יהיה מעין מתקן כזה להפיכת האמריקאים לזומבים - למרות שיש אנשים שאומרים שהם כבר כאלה.
הנשק יתבסס על קרינה אלקטרומגנטית מהסוג המשמש מכשירי מיקרוגל. תחשבו על זה טוב-טוב בפעם הבאה שתרצו לחמם בו פיצה - אולי תרצו לשקול לאכול אותה קרה, או לחכות קצת יותר זמן ולהכניסה לתנור.
אמת או בדיה? לא ברור. יש הסוברים כי זו פשוט בדיחת אחד-באפריל שגדלה לממדים עצומים. ומהי דעתכם?
אגב, את הכתבה המלאה- כולל תמונה מחמיאה ביותר של פוטין- תוכלו למצוא כאן.
ולידיעה האחרונה, והמעניינת ביותר: עקב חוסר ניסיון מיני, נכשל ניסיון זיווג של דובי פנדה בגן החיות בסקוטלנד. גור הפנדה אשר אמור היה להיווצר נועד להיות גור הפנדה הבריטי הראשון, אך, כמובן, הניסיון נכשל.
הו, מילא. אחרי קצת התנסות ביום שלישי (חמש פעמים) ועוד כמה פעמים ברביעי, אולי בזמן תקופת הייחום הבאה הזוג יהיה מוכן לספק לבריטים את הגור לו הם כל כך מחכים.
וכן, זו כתבה אמיתית. לא מאמינים לי? תראו כאן.---------------------


אז מה נשתנה? חדשות הקהילה
כותב: Mister P [פלג].
בטאי: אופיר [Brisingr].


המירוץ לגלובאל חוזר!

כן כן חברים, לא טעיתם, המירוץ לגלובאלי חוזר! הנהלת הפורום גאה להשיק פרויקט חדש שבו היער יעבור לשרת ירוק. המשתמשים ייצטרכו להשתמש במחשבים ירוקים, ובנוסף, נערוך תחרות הממחזר המצטיין. סתם, כולנו כבר יודעים שהכוונה היא למירוץ לגלובאל, המירוץ לדרגת הסוהרסן הנחשקת. אז אם אתם מרגישים שהשקעתם הרבה בקהילה, שיש לכם זמן ושבא לכם להצטרף לצוות הניהול, תחשבו על זה טוב. ואם תגיעו למסקנה שבאמת יש לכם זמן, רצון ויכולת לעמוד בזה, הגישו כבר עכשיו מועמדות, עם הטופס הרשמי באשכול הזה. בהצלחה לכל המתמודדים!

   חג אביב שמח!
חג אביב שמח!


שינויי דרגות

כמו כולם, גם אנחנו עשינו סדר פסח. רק שאנחנו לא קראנו המון ואכלנו, אלא סידרנו את הדרגות בפורום. במסגרת הסדר שנעשה, המשתמשת בבורי - ענבר - עלתה לצוות ה"פ, שרי הקסמים שתוקף פרסם פג הורדו מתפקידם, וכך גם כל המורים. בנוסף, ירדו מתפקידיהן הבעלים נועם (איוקי) ועדי, וכמו כן רוני וגלי, המנהלות הראשיות. בהצלחה בעתיד! ולא שכחנו לציין גם את אלעד ועדן, שעלו לתפקיד המנהלים הראשיים ואת רותם שעלתה לתפקיד המנהלת הגלובאלית. בהצלחה לכולם!


סמסטר חדש מגיע!

הסמסטר הקודם נסגר בנצחון שני ברציפות של בית רייבנקלו בגביע הבתים, שהשאיר לכולנו טעם של עוד. והנה זה מגיע, סמסטר חדש! במסגרת הסמסטר החדש, נערכים האירועים הבאים:
  • כל ראשי הבתים הורדו מתפקידם, ובחירת החדשים בעיצומה (גריפינדור, סלית'רין, רייבנקלו והפלפאף).
  • נקודות הבתים אופסו.
  • המורים הורדו מתפקידם, ומורים חדשים נבחנים במקומם (בואו להציע עצמכם!).
שיהיה סמסטר מוצלח לכולנו!
פסח בפתח!

בעצם כבר לא, אבל מה זה משנה. פעילויות פסח רבות נמצאות עכשיו בפורום ספיישל פסח. בין שאר הפעילויות נערכו ונגמרו פעילות של "המחסל" ותחרות עיצובים, אך משחק הסמוי עדיין פועל ואיתו המון משחקי פורום והגרלות. כמו כן, ב12/4 ייערך לילה לבן מדהים בהובלת צוות הפאי וטל, שבמסגרתו תיערך גם מכירת אנשים. למה אתם מחכים? עופו לפורום ספיישל פסח!


מפגשים

כמו בכל חג עם חופש מספיק ארוך בשביל זה, גם בפסח נערכו מפגשים. למעשה, שניים, אחד ב8/3 ואחד ב10/3. המפגשים נערכו בקניון עזריאלי ונכחו בהם משתמשים רבים מהקהילה, ביניהם מנהלים, שרי קסמים, ומשתמשים רגילים אך חשובים לא פחות. אני מנצל את ההזדמנות ומזמין את כל משתמשי הקהילה להגיע למפגשים העתידיים, כי אין דבר מגבש, מהנה ומצחיק יותר מלנסות לנחש עם מי אתה מדבר, ולגלות כמה שטעית כשדמיינת את חברך או את הקול שלו. אה, גם שאר המפגש כיף, אבל זה החלק האהוב עליי. נתראה במפגשי הקיץ!חופש שמח!---------------------


Let it free מוזיקה
כותב: Broken [עדן].
בטאי: HadaRingo [הדר].
חשיבה מהירה: אסוציאציות שקשורות לפסח.
תקנו אותי אם אני טועה, אבל סביר להניח שהדברים הראשונים שיעברו לכם בראש יהיו, בין היתר: ליל הסדר, מצות, אפיקומן, הרבה רעש, אבל יותר מכל- חופשה.
לא סתם חג פסח נקרא גם חג החירות, הרי חג הפסח הוא חג שסימן ההיכר המרכזי שלו, אפילו יותר מביצה קשה טבולה במי מלח או מצה מרוחה בחרוסת, הוא המעבר מעבדות לחירות; מה הקשר בין זה למוזיקה, אתם שואלים? הרבה יותר מסתם "עבדים היינו."

היער האסור - פורום הארי פוטר

Free or die

Live free or let me die הוא אחד משישה טראקים מיוחדים שנוספו לאלבום Comatose, שהוא האלבום השביעי של להקת הרוק סקילט.
ידע כללי על הלהקה:
להקת סקילט הוקמה לפני כשש עשרה שנה, בשנת 1996. כעשרה אנשים נכחו והתחלפו בה במהלך שש עשרה שנות פעילותה, אך כיום קיימים בהרכב ארבעה בלבד: ג'ון קופר, קורי קופר, ג'ן לדג'ר וסת' מוריסון. המצטרף הטרי ביותר הוא סת' מוריסון, הנמצא בלהקה משנת 2011 בלבד, והוותיק ביותר הוא ג'ון קופר, הנמצא בה מראשיתה והיה אחד ממייסדיה.
Comatose הוכתר כאלבום זהב על ידי הRIAA, תעשיית ההקלטה של אמריקה.
בנוסף, אלבום זה גם היה האלבום האחרון, לאחר ארבעה אלבומים, בו שימשה לורי פטרס כמתופפת בלהקת סקילט.

אחת הדרכים לפענוח השיר "live free or let me die" הוא דיבור על ניצוץ של תקווה שנשאר במלחמה חסרת משמעות, מלחמה על החופש, כשמשפט המפתח כאן הוא, כמובן, "live free or let me die". כלומר, אם החיים הם לא חופשיים, הם לא באמת שווים את זה. עדיף למות ולא לחיות בחסות מישהו שמגביל את החופש שלך- דבר שיכול להתפרש בצורות שונות וסותרות, משהו שאני מעדיפה להשאיר בצד בפעם זו.

לשמיעת השיר:

האזנה נעימה.

חופש אפריקני

השיר "Freedom" הוא שיר הנושא של אלבום הסטודיו השלישי - הקרוי באותו השם וכולל שלושה-עשר שירים - של זמר ההיפ-הופ השחור אקון.
האלבום זכה בתואר של אלבום פלטינה בקנדה ובבריטניה, באלבום פלטינה כפול בGCC והוכתר כאלבום זהב באוסטרליה. במקור, האלבום היה אמור להיקרא Acquitted, אך שמו שונה לפני שיצא לאור בדצמבר 2008.
לשיר פורסמו לא מעט סרטוני וידאו ששימשו כקליפים לא רשמיים של השיר, קליפים שהוכנו על ידי מעריצים שונים; בסוף שנת 2008 פורסם ביוטיוב קליפ נוסף לשיר freedom. השיר, שהוכן על ידי מעריץ, זכה להמוני פרסומים וצבר לא פחות (והאמת היא שיותר) מחמישה מיליון צפיות. הקליפ הורכב מקטעי וידאו שונים בהם מככב לא אחר מאשר אקון עצמו.
למעבר לסרטון המדובר לחצו כאן.


בשיר של אקון מדובר על חוסר ייאוש למרות כל מה שקורה- בין אם זה עלייה לארץ, השפלה, חוסר אונים או כניסה לכלא. הוא מתייחס בעיקרו לשחורים ולחופש שקיבלו השחורים, דבר שנובע מהמילים הראשוניות בבית הראשון- " From Senegal West Africa".
התקווה של הדובר מתחזקת ומתבטאת בעוצמה רבה יותר במילים "and we ain't gonna stop now until we get it"- בתרגום חופשי: אנחנו לא עומדים לעצור עד שנקבל את זה"- כשה"it" מסמנת את החופש המיוחל.

אני מציעה לכם, בחום רב, לקחת לכם כמה דקות כדי לשמוע את השיר ולהאזין למילים. נסו להקשיב למשמעות שלהן ולמה שהן מתכוונות להגיד.♪ שיהיה חג שמח, חופשי ומוזיקלי. ♫---------------------


אזהרת מגפה מחשבים וטכנולוגיה
כותב: Mister P [פלג].
בטאי: Broken [עדן].
מי לא מכיר את זה שנכנסים לפייסבוק, למסנג'ר או למייל ומקבלים הודעות משונות שמפתות אותנו ללחוץ לייק או סתם להיכנס לקישור מסוים שאין לנו מושג מהו? רוב האנשים שגם לחצו על אלו מצאו את עצמם "מודבקים בוירוס" שמפיץ את הקישור, ואפילו שנפרץ להם המחשב. היום נלמד איך זה קורה ואיך מונעים את זה.

איך זה קורה?
וירוס של מחשב דומה מאוד לווירוס אמתי: הוא מעצבן, מתיש, מתפשט בחשיפה אליו ונעלם רק כשלוקחים תרופה. במקרה שלנו, הווירוס הזה מתפשט כשאנחנו פותחים קישור המוריד אותו באופן אוטומטי למחשב שלנו. ברגע שזה קורה, הווירוס שולט במחשב שלנו ומהרגע שנפתח את התוכנה או האתר שהוא תוכנת לעבוד אתו, הוא יתחיל לפרסם הודעות שטותיות ולפתות משתמשים אחרים. כמו כן, מפיץ הווירוס עלול לקבל גישה חופשית למחשב שלנו, שמכיל לרוב מידע הכולל סיסמאות ופרטים אישיים, שבעידן הדיגיטלי עלולים להיות מסוכנים ביותר.

איך נמנעים מהווירוס?
מקדימים תרופה למכה. נתקין אנטי ווירוס מכל סוג שנבחר- אני אישית ממליץ על NOD של חברת Eset (חה חה, קוראים לזה נוד). ברגע שהאנטי ווירוס פועל, כשנכנס לאתר שהאנטי ווירוס זיהה כמהווה סיכון עלינו, אנחנו נחסם. כמו כן, כל קובץ שנוריד או שיורד למחשב ייבדק, ואם יזוהה כבעל סיכון הוא יימחק או שחלק מסוים ממנו יימחק. כל זה במידה והאנטי ווירוס שלכם אכן חזק וטוב, ולא חינמי (פרוץ יהיה מצוין, העיקר לא חינמי). כמו כן, לא נכנס לקישורים מאתרים שאנחנו לא מכירים כאמינים ובמיוחד לא לפרסומות מוזרות שהן לא של גוגל, במיוחד לא באתרים פיראטיים כמו אתרי הורדות לטורנט, שמוצפים בפרסומות לווירוסים. והכי חשוב, פעם בשבוע נריץ בדיקת ווירוסים למחשב, ככה נדע במאה אחוז שאין בעיה.

ומה עושים אם כבר "נדבקתי"?
אם כבר נדבקתם, צריך לעבוד ביעילות ובמהירות; קודם כל, סוגרים את החיבור לאינטרנט וכך מוודאים שלא יוכלו להתחבר אל המחשב שלנו מרחוק. מריצים סריקת ווירוסים, ורק לאחר שנמצא ונמחק הגורם המזיק, חוזרים לשגרה. אם הוא לא נמצא, וזה יכול לקרות, בודקים את כל ההורדות שלנו מהזמן האחרון ומחפשים משהו חריג. לא מצאנו? מוחקים את כל ההורדות ומסירים מהמחשב את הקבצים שלהן, ליתר ביטחון. אם עדיין לא נפתרה הבעיה, פנו לטכנאי מחשבים.

ולעצלנים שבינינו, כמה טיפים שיסכמו את הכול:
  • לעולם לא נכנסים לקישור מאתר לא אמין או מוכר, או שנראה מפתה מדי.
  • אם ראינו קישור שמפורסם שוב ושוב בפייסבוק, נשאל את המפרסם שלו אם זה מכוון. אם לא, לא נכנס, ונדווח על הווירוס.
  • נשתמש תמיד באנטי ווירוס אמין ולא חינמי, ונריץ בדיקת ווירוסים פעם בשבוע.
  • כש"נדבקים", מנתקים את האינטרנט ולא מחברים עד שבטוחים במאה אחוז שנפתרה הבעיה.
  • נזהרים. היגיון בריא יכול לפתור בעיה של הרס של כל המחשב. כמו שלא תיקחו ממתק מאדם זר ומוזר, לא תיכנסו לקישור מאתר זר ומוזר.---------------------


אילו הוציאנו ממצרים ספרים
כותב: Brisingr [אופיר].
בטאי: Benny [דיתה].
פסח כבר כאן, ועל כן אני מניח שלא תתקשו למצוא קשר בין הכתבה הנ"ל לנושא החג.

משפחת קיין והאלים המצריים

סדרה חמודה ומקסימה, פנטזיה לנוער, על שני אחים אומללים שיוצאים להציל את העולם בשלושה עד חמישה ימים, כמה מקורי. אני חושב שהסדרות האחרות של ריק ריירדן יותר טובות, אבל גם זו נחמדה. מה שמייחד אותה זה הסגנון - הספר מסופר כמעין כהקלטה של שני האחים, ועל כן הוא מסופר בגוף ראשון של שני אנשים שונים, מלווה בהערות כגון "קרטר בדיוק צבט אותי, אבל זה נכון!".

הפירמידה האדומה

מאת: ריק ריירדן.
הוצאה: גרף.
מספר עמודים: 520, כולל נספחים.

הכל מתחיל בחג המולד; קרטר קיין ואביו, איימוס, מגיעים אל לונדון לבקר את אחותו של קרטר, סיידי. הסידור הזה קיים מאז שאמם של קרטר וסיידי נפטרה - קרטר מטייל בעולם יחד עם אביו הארכיאולוג, והם מבקרים את סיידי - שחייה עם הוריה של אמם בלונדון – פעמיים בשנה.
מלבד האדם המסתורי שחיכה מחוץ לביתם, הפעם הזאת לא התחילה שונה מכל ביקור - הם נגררו אחרי אביהם אל המוזיאון הבריטי, אל המחלקה המצרית ואל אבן הרוזטה. ומשם הכל התחיל להשתבש- זה התחיל בפיצוץ החדר, דרך אורות משונים וקולות, וכלה בשני אנשים בבגדים מוזרים המאיימים עליהם במקלות דקים. עד שאותו אדם מסתורי משך אותם משם, והשאיר את אביהם מאחור.
משם העניינים מתגלגלים מהר וכופים על קרטר וסיידי, שמתברר להם שהם זוג חרטומים עוצמתיים, להציל את העולם מהאל המצרי המרושע סת', וכהרגלו הקדוש של ריק ריירדן, לעשות את זה בפחות משבוע. וכמובן שכדי להגיע אליו עליהם לעבור דרך מפלצות, אלים מצריים מרושעים (או סתם עוינים), חרטומים מרושעים (או סתם עוינים), שדים, קסם, והאויב הגדול מכולם- בורותם שלהם עצמם.

כס האש

מספר עמודים: 460, כולל נספחים.
אחרי שחילצו (יחד עם המתלמדים המצטיינים שלהם, וולט וג'אז) את ספר רע מהמוזיאון בברוקלין והציתו את כל העיר באש, יוצאים קרטר וסיידי למסע ברחבי העולם והעולם שמעבר כדי להציל את זיה האמיתית, הנשלטת בידי נפתיס; למצוא את שלוש מגילות רע, להיכנס לחלק העמוק ביותר בדואת – העולם הבא – כדי להציל את רע, וכל זה לפני יום שוויון האביב, היום בו אפופיס יתעורר.
כדי לעבור את זה הם נעזרים בבס, אל הגמדים וידידה של חתולתם/האלה השומרת שלהם, בסתת.

צילו של הנחש

הספר טרם תורגם לעברית ולא מצאתי הזדמנות לקרוא אותו בשפה אחרת, ועל כן אין לי הרבה מה לכתוב עליו. הוא אמור לצאת בשבוע הספר, השנה.

ולקינוח, ספר אחר הקשור במצרים, אך לשם שינוי אינו בז'אנר פנטזיה.

מוות על הנילוס


מאת: אגתה כריסטי.
הוצאה: מ. מזרחי.
הרקול פוארו, הגיבור הראשי והנשנה של אגתה כריסטי (ביחד עם מיס מארפל), נקלע להפלגת תענוגות על הנילוס.
ביחד איתו נמצאים על ההפלגה חבורה עשירה של אנשים. ביניהם היה זוג צעיר, סימון ואשתו העשירה לינט. לינט נראתה מאוד מאושרת מההפלגה, עד שהצטרפה אליה ז'קלין, האישה שמטרידה בקביעות ונחישות אותה ואת בעלה, כיוון שהייתה אמורה להינשא אל סימון, אך הוא נטש אותה לטובת אשתו הנוכחית. מלבדם היו על ההפלגה סוציאליסט שונא-אצילים, אֵם שתויה ובתה הממורמרת, אחות (רפואית) ועוד מספר אנשים שאני לא זוכר, אך אין זה אומר שהם לא חשובים בעליל.
העניינים מתחילים להתחמם אחרי ניסיון התנקשות בלינט, דהיינו, אחרי שכמעט נמחצה מסלע ענק שברור שלא נפל ממפולת. העניינים מתחילים להתחמם אפילו יותר בלילה בו ז'קלין משתכרת, מתעצבנת ויורה ברגלו של סימון, וזמן קצר אחר כך לינט נמצאת מתה בחדרה.
הרקול פוארו פותח בעוד אחת מחקירות הרצח הידועות שלו.---------------------


לא רק קניידעלאך טלוויזיה וקולנוע
כותב: Scott Pilgrim [איתי].
בטאי: Broken [עדן].
לכבוד חג הפסח כדאי לסקר סרט שמתאים לרוח החג עצמו, סרט שבמסרים שלו אפשר לראות דברים דומים; לכבוד זה החלטתי לסקר את הסרט "חומות של תקווה".

חומות של תקווה


''חומות של תקווה'' הוא אחד מהסרטים המוערכים ביותר מאז ומעולם. הוא נמצא במקום הראשון ברשימת 250 הסרטים של האתר המפורסם IMDB והרבה מאוד אנשים מצטטים משפטים ממנו גם היום, 18 שנים לאחר שיצא בבתי הקולנוע. בנוסף, הוא היה מועמד לשבעה פרסי אוסקר.

הסרט מספר על אנדי דופריין, בנקאי צעיר ומוכשר בעל עתיד גדול, אשר מואשם ברצח. לאחר משפט הוא נשלח לשני מאסרי עולם בכלא שושנק. מאחר ואנדי לא מורגל למציאות הקשה והכואבת של הכלא ולאכזריותם של אסיריו, הוא מתקשה להסתדר שם. הסרט מתאר את התמודדתו של אנדי עם התהפכות העולם כפי שהוא מכיר אותו ואת דרך חייו. בניגוד למצופה, הסרט ברובו לא מנקודת מבטו של אנדי אלא מנקודת מבטו של רד, אסיר שמרצה בכלא מאסר עולם, אשר מתחבר עם אנדי. אנחנו רואים גם את הדברים הבסיסיים ביותר בחייו של אנדי בכלא: המקלחות, מעבר העבודות והעיסוקים בכלא, השיחות עם האסירים האחרים ואפילו עיצוב התא בכלא.

''חומות של תקווה'' הוא סרט מדהים.
הוא גורם לך להתחבר עם דמות שבתחילת הסרט נראית כמו רוצח, להזדהות עם הדמות ולרצות בטובתה. המסר של הסרט הוא שתמיד צריך לשאוף לחופש, כי להיות כלוא זה לכלוא את הרוח בנוסף להיבט הפיזי. הנושא מתקשר לפסח- יציאת מצרים מסמלת את החופשיות של בני ישראל. הרבה אנשים חושבים שסרט ארוך הוא סרט שקשה להיות קשובים כל אורכו, ובמקרה הזה הם טועים. הוא קצבי ומעניין בכל 142 הדקות שלו, לא משעמם לרגע; כל סצנה וסצנה חשובה בסרט ולוקחת אותו למקום נוסף בו לא היינו. הסרט מרגש, מעניין, מצחיק לעתים, לא צפוי ולא קלישאתי- כלומר, הוא זה שהתחיל את הקלישאות של היום שלא היו פעם. טים רובינס (אנדי) משחק מעולה, הוא סוחף ואפשר לראות מה הוא מרגיש לכל אורך הסרט, ומורגן פרימן (רד) מדהים גם הוא ומתחברים אליו בקלות. המשחק בסרט הוא מושקע ומתוכנן. המוזיקה היא המוזיקה של כל הסרטים בסגנון, כיום היא מייצגת את הגבורה, החברות והנאמנות בין האנשים והיא לא מיוחדת במינה. הצילום יציב ומראה בצורה טובה את ההתרחשויות, הוא לא מקוטע או תזזיתי. משמע מצלמה, העריכה גם מובנית בצורה טובה.
לסיכום, ''חומות של תקווה'' הוא סרט שחובה לראות.

ז'אנר: דרמה
במאי: פרנק דרבונט
תסריט: פרנק דרבונט, סטיבן קינג (הספר עליו מבוסס הסרט)
הופק ע''י: ניקי מרווין
מוזיקה: תומאס ניומן
צילום: רוג'ר דיקינס
נערך ע''י: ריצ'ארד פרנסיס - ברוס
שחקנים ראשיים: טים רובינס, מורגן פרימן, מארק רולסטון, קלנסי בראון, בוב גנטון, גיל בלוז
שפה: אנגלית
שנת יציאה: 1994
אורך: 142 דקות
תקציב: 25 מיליון דולר

קבלת הסרט בציבור:
בחינה כלכלית: תחילה הסרט לא היה אמור להצליח בגדול, פרויקט קטן של פרנק דרבונט (הבמאי והתסריטאי). בהפצתו הראשונה והמוגבלת השיג 727 מיליון דולר על 33 מסכים בסוף השבוע הראשון; לאחר מכן שוחרר להפצה רחבה. תוצאתו הסופית של הסרט הייתה 28.3 מיליון דולר.

קבלת הסרט אצל הקהל הרחב והמבקרים: הסרט היה מועמד לשבעה פרסי אוסקר, המבקרים היללו אותו ונתנו לו את התואר של אחד מהסרטים הטובים ביותר אי פעם. למרות זאת, הם אמרו שקשה להתחבר לטים רובינס (אנדי) וזה גורע מהסרט, ושיש יותר מדי יחסי טוב-רע שטחיים בסרט. אצל הקהל הוא התקבל בברכה גם כן וגם בקרבו נחשב לקלאסיקה אמתית.---------------------


אביונים יש גם בפסח כתבת ספיישל
כותב: ★Hipster★ [עדן].
בטאי: Come To The Woof Side [נוה].
אביונים יש גם בפסח

פסח חג ארוך ומייגע מלימודים בעיקר, אבל אם יש לכם שנייה לנשום, ונמאס לכם מים/בריכה/קניון.
אני מציעה לכם אפשרות אחרת. ומגניבה הרבה יותר. היא גם עולה כלום.

אז בהקשר כתבת הספיישל של הגיליון הקודם אני מציגה לכם את ספארי המחזור הגדול בחירייה. הספארי, יוזמה של קוקה קולה וכפי שקוקה קולה יודעים לעשות- המיזם הזה ענק!
כל הספארי (והנה ההקשר לאקולוגיה) בנוי מפחיות ובקבוקים של - איך לא - קוקה קולה לסוגיה. כמו בפרסומת יהיו שם פילים ועוד חיות ספארי שאנחנו מכירים (בעיקר בזכות הספארי ברמת גן).בספארי יהיו חיות בגודל אמיתי ובתפאורה טבעית לחיות, כאשר כמעט כל חומרי הגלם היו בעבר לשימוש קוקה קולה כמו פלסטיק, פח, נייר, קרטון וזכוכית. בכל נקודה יציגו את תהליך המחזור של חומר הגלם.
בספארי, כמו בספארי רגיל, יהיו תחומים שונים.
בין התחומים: סוואנה, חיות ארץ ישראליות וחיות ים- אקווריום ענק!

CocaCola saffari Hp-Il.Net

חוץ מתערוכה מגניבה של חיות ממוחזרות עם תפאורה טבעית, במתחם יהיו גם סדנאות יצירה ועוד מלא דברים שווים כמו הכנת כריות, דלגיות או קופסאות אחסון. אם תרצו להשתתף באחת מהפעילויות ולא רק לראות את התערוכה, תצטרכו להירשם מראש באתר קוקה קולה - www.cocacola.co.il - ואולי תזכו ליצר חיה בעצמכם.

היער האסור - פורום הארי פוטר

אז קבענו? 8.4-12.4 בפארק מחזור חירייה מעשר בבוקר עד שבע בערב. אה וכמובן מחיר - בקבוק/פחית של קוקה קולה שתמוחזר במקום. לפרטים נוספים- cocacola.co.il.

CocaCola saffari Hp-Il.Net
---------------------


חסה, קניידעלאך וחרוסת נכנסו לבר. בישול
כותב: flower [עומר].
בטאי: Brisingr [אופיר].
חסה, קניידלך וחרוסת נכנסו לבר.
טוב, מתכונים לפסח. אני מניחה שזה פוסל את רעיון הפיצה- את זה אני אשמור לגיליון הבא. במקום זה בואו נמצא מתכונים ל... ל... אוח, אני לא יודעת, מה כבר אוכלים בפסח- חסה וקניידלעך?
טוב, חיפוש מעמיק (שערך דקה וחצי) בגוגל, בספרי הבישול שבארון מעל המיקרוגל ובקופסאת המתכונים השחורה של אמא, העלה שלושה מתכונים. סקרנים? גם אני.
ראשית כל (הו, איזה צירוף קישור מקסים! המורה להבעה מכיתה ז' הייתה גאה בי), להלן מתכון למרק אביבי:

'היער

מצרכים:
*250 גרם אפונה.
*250 גרם פול ירוק.
*1 ראש חסה (חה, אמרתי לכם שאוכלים חסה בפסח!).
*1 בצל בינוני.
*שמן זית.
*מלח.
*פלפל.
אופן ההכנה (לא שאני יודעת למה למישהו לנסות להכין את זה, כבר מהמצרכים זה נשמע מגעיל. סלט לארנבים. כולם יודעים שמרק עוף הרבה יותר טעים ממרק חסה):
קצצו (הו, איך התגעגעתי ללשון הציווי הזאת! אתם צריכים לנסות את זה פעם, זה נורא כיף) דק את הבצל והחסה, והניחו בצד.
חממו שלוש כפות שמן זית בסיר בינוני. הוסיפו את הבצל הקצוץ, וטגנוהו (וואו, אני ממש שפיצית בכל הנושא הזה של לשון היום! אני על הגל!) עד לכדי שקיפות. הוסיפו הפול וערבבו. המליחו ופלפלו (אתם מוזמנים גם לפפרק ולכרכם) לפי הטעם והוסיפו חצי ליטר מים רותחים (או יותר. יכול להיות שסתם תצא לכם עיסה ירוקה מגעילה). בשלו כעשר דקות והוסיפו האפונים.
כעבור חמש דקות נוספות של בישול, הוסיפו את החסה הקצוצה. בשלו תוך ערבוב עד שהחסה תתרכך.
אם המעטתם בתיבול ויצא לכם דוחה ותפל, זה הזמן להוסיף עוד מלח ופלפל. אם הפרזתם, טוב... די נדפקתם. נו, מילא- זה לא נשמע טעים במיוחד מלכתחילה.
הו, כן- כותב המתכון מדגיש: "לא שוכחים לטפטף על הכל בנדיבות שמן זית". אהא.

אוקיי, בהנחה ושרדתם את המתכון הראשון, הגענו למתכון השני: איך לא? קניידלך!

'היער

ובכן, מצרכים:
*1 כוס קמח מצה + 2 כפות קמח מצה (איכס קמח מצה. קמח מצה תמיד נראה כמו חצץ גרוס).
*5 ביצים.
*1/3 כוס שמן (תמיד טענתי שקניידלך טוב לגזרה).
*קורט אבקת אפייה (במילים אחרות, קחו קצת עם האצבע ותעשו כאילו אתם שמים).
*3 כפות מרק עוף (אם מסיבה מוזרה כלשהי החלטתם להכין ארוחה חלבית, תרגישו חופשי להשתמש בפרווה).
*1/2 כוס מים פושרים.
אופן הכנה (אני מאשרת לכם לנסות את המתכון הזה, אני חושבת. אולי אני אנסה אותו. תמיד רציתי להכין קניידלך):
שברו את הביצים לקערה וצקו מעליהם את יתר החומרים. ערבבו נמרצות (שמעתם? נמרצות! תראו חיוניים!) עד לכדי עיסה אחידה.
במידה והעיסה נוקשה מדי, ניתן להוסיף מים מהברז- אך לא יותר מכמות של כוס אחת סך הכל.
כסו העיסה במגבת והשאירו על השיש לכחצי שעה. לאחר ההמתנה, הרטיבו הידיים וצרו כדורים בגודל הרצוי.
את הקניידלך יש לבשל במים רותחים ומומלחים במחזורים, אך אל לכם להוציאם בחופזה- אף אם הם צפים על פני המים.
הניחו לקניידלך להתבשל כעשר דקות לאחר הציפה.
כן, גם אותי המתכון השאיר מעט מבולבלת. או שאולי רק אותי. הממ.

המתכון השלישי והאחרון שלנו להערב הוא לחרוסת. כן, חרוסת; אותה עיסה חומה מגעילה שמשום מה כולם טוענים שהיא מתוקה וטעימה.

'היער

על כן, מצרכים:
*1 מיכל נוטלה כשר לפסח, כמובן (אתם תמיד יכולים להשתמש בשוקולד השחר, אבל אתם יודעים בדיוק כמוני שהוא לא באמת טעים).
אופן הכנה:
שפכו את השוקולד לקערית זכוכית יפה.
תסמכו עליי, מעולם לא אכלתם חרוסת כל כך טעימה.

בהנחה שהייתם חכמים מספיק כדי להבין שהמתכונים שהובאו לכם לא משהו, ועדיין אתם רוצים להכין הפתעה טעימה למשפחה, אתם יותר ממוזמנים להכנס לקישור הזה, שם תמצאו מתכון לעוגת שוקוזים מעולה ולסירופ שוקולד ביתי, מאת לא אחרת מאשר נועם איוקי.
בהצלחה לכם, ידידיי. ליל הסדר הוא אולי ערב ארוך ומייאש, אבל אל לכם לשכוח- הארוחה שבסופו לא באמת כזו נוראה; גם אם חרוסת לא באמת משתווה לנוטלה, ופיתה כל כך מנצחת מצה.---------------------


יצאנו ממצרים? ספורט
כותב: Fight For You [אלעד].
בטאי: Broken [עדן].
אז חג פסח הגיע; לחג הזה יש כל כך הרבה שמות: חג המצות, חג הניקיון והכי חשוב- חג החירות .
זה מה שבאתי לדבר אתכם עליו היום, על החירות. כולם מכירים את הסיפור על יציאת מצריים (וככל שמספרים עליו יותר הרי הוא משובח, כן?).
בהגדת פסח אותה אנו קוראים מספרים תמיד על איך יצאנו מעבדות לחירות, על איך שאנחנו עכשיו בני אדם חופשיים. ואני שואל אתכם עכשיו, אנחנו באמת כאלה?
אנחנו, שמשועבדים ללוחות זמנים, לשיעורי בית, ללימודים, לעבודה (אני יכול להמשיך, אבל הבנתם את כוונתי)- באמת חופשיים.
וכאן נושא הכתבה נכנס- מתי בפעם האחרונה יצאנו החוצה? מתי עשינו איזו ריצה טובה, אולי איזה אימון?
אז הנה כמה הצעות שישחררו אותך מעבדות ועל הדרך יורידו כמה קילוגרמים (בכל זאת, מצות):

'היער

ריצה- אתחיל בהגדרה של ויקיפדיה: "ריצה היא צורת התנועה המהירה ביותר של בעלי רגליים. לפי ההגדרה הספורטיבית, ההבדל בין ריצה להליכה הוא שבריצה יש נקודת זמן בה אף רגל אינה נוגעת בקרקע, בעוד שבהליכה נוגעת לפחות רגל אחת בקרקע בכל רגע נתון."
ועכשיו, אחרי ששמענו את ההגדרה של ויקיפדיה לנושא, בואו נשמע את ההגדרה היותר מעניינת (שלי, אם תהיתם). ריצה היא צורת תנועה מהירה ובלה בלה.
אבל, בינינו, את מי זה מעניין? אז בואו ואני אגיד לכם מה זה באמת ריצה. ריצה זו דרך שבה אתה מוציא הרגשה טובה. אתם מכירים את ההרגשה הנעימה הזאת שיש כשאתם שומעים מוזיקה, ההרגשה שממש מתמכרים אליה? את אותה ההרגשה אנחנו מקבלים בריצה. אבל לא רק בשביל זה אנחנו יוצאים לריצה; הרי בשביל מה יש את האייפוד?
למה שלא נצא לריצה, לא רק בשביל ההרגשה הנעימה, אלא גם בשביל האפשרות להגיד לחיים "עצרו! אנחנו רוצים ליהנות. אנחנו כבר לא משועבדים אליכם יותר"? במילים אחרות:
ריצה היא דרך לומר לחיים שגם לכם מגיע חופש!

כדורגל- בא לי לעשות מזה מסורת ולהביא עוד הגדרה מויקיפדיה, אז הנה: "כדורגל (הלחם של כדור ורגל) הוא ענף ספורט קבוצתי פופולרי הנפוץ ברחבי העולם.
במשחק משתתפות שתי קבוצות, שמטרת כל אחת היא להכניס את כדור המשחק לתוך שערה של השנייה. כל קבוצה מונה אחד עשר שחקנים, אם כי ישנן גרסאות בנות מספר נמוך יותר של משתתפים ובין מקורות המשחק גם גרסאות המוניות. הכדורגל נחשב לספורט הפופולרי ביותר בעולם."
אבל כידוע, הגדרות של ויקיפדיה לא מזיזות לי את הזרת. אז מה זה בשבילי כדורגל? ההגדרה שלי לכדורגל מתחלקת לשניים.
האחד, של אנשים שאשכרה רצים אחרי כדור כמו מטורפים, ומהצד זה נראה ממש מטומטם. תחשבו על זה, אתם לא מכירים את המשחק ופתאום אתם רואים המון אנשים רצים אחרי כדור קטן; מוזר, לא?
אבל יש בזה מעבר לכך- אנשים שנלחמים על מה שהם מאמינים בו, אנשים שאוהבים את מה שהם עושים ואשכרה הפכו את זה למקצוע, אנשים שמתנתקים ממרוץ החיים המעצבן הזה ולוקחים לעצמם חופש כדי לעשות משהו שהם אוהבים.
החלק השני של הספורט בעיני הוא של אנשים פדלאות, אנשים שבגללם הגיעה האמרה הפמיניסטית "גבר לא מסוגל לעשות שני דברים בו זמנית, ולא, לפצח גרעינים ולראות כדורגל זה לא נחשב!"
החלק הזה הוא החלק היותר גרוע בעיניי. אנשים שיושבים לראות כדורגל מול הטלוויזיה ובקושי עושים משהו בחיי היום-יום שלהם אבל כן צורחים על השחקנים כמה הם פדלאות.
אם אתם כ"כ מעוניינים לדעת, זו הסיבה שאני שונא לראות כדורגל (במיוחד במגרשים, אחד הדברים המפחידים).
מגיע הרגע בו אתם יכולים להחליט האם להיות משועבדים לטלוויזיה ולצרוח על השחקנים כמה הם פדלאות או ללכת ולשחק כדורגל בעצמכם- להגיד לטלוויזיה "אני אתך גמרתי!"
הרגע בו אתם יכולים לצאת לחופשי מאחיזת החנק של הטלוויזיה ועל הדרך לפגוש כמה חברים ולשפר את סיבולת לב-הריאה.

אני יכול להמשיך ולחפור על ענפי ספורט שונים, אבל אני לא רואה סיבה לכך.
השורה התחתונה- עזבו עכשיו את כל מה שאתם עושים, עזבו את החיים האלה, תגידו להם "עד כאן!" וצאו החוצה לחופשי, ליהנות קצת.
בכל זאת, חיים רק פעם אחת וחשוב ליהנות מכל רגע ורגע.---------------------


ב-100 מילים
כותב: flower [עומר].
בטאי: Brisingr [אופיר].
100.   

הזמן רץ כשבגרויות.

וואו, הגענו לפסח, איך שהזמן רץ- רק אתמול כאבה לי הבטן מהסופגנייה המטופשת שאכלתי בבית הספר.
אף פעם לא אהבתי יותר מדי את פסח הזה. הוא נראה לי כל כך תקוע, ובנוסף- מלא באוכל מגעיל. מה יש לאהוב בו? גם החופש לא באמת כזה ארוך, כשחושבים על זה.
אבל, רעיונית... זה אולי החג הכי אדיר שיש לנו. חג שלם של הזדהות, של קושי, של תקווה, של אחווה... של חופש. הדברים שעומדים מאחורי הטקס הזה שתמיד שנאתי כל כך, ליל הסדר.
אז למרות האורך המייגע והחברה ה... פחות ממרנינה, אשמור על שפיות, ואזמזם את live free or let me die בראש.---------------------


דרישות שלום
כותב: -.
בטאי: -.
אני מוסר ד"ש לג'קי צאן ולמאיה
ומוסר לכל בית רייבן בהצלחה בסמסטר הקרוב, ושננצח כמו בסמסטר הקודם :I
(הפרב)

"לא, אל תישבע בלבנה, הלבנה הקנאית, המשנה את פניה מדי חודש, אחרת גם אהבתך תצא הפכפכה כמותה."
(HPrincess)

לעדנלנד על היומולדת. מזלטוב!!!
לדריה הממזילה הראשית שלי
אבינ' כפרעליו שפרש
אור בעלתי ואהבת חיי!!!!!!!!!!! ♥♥♥♥♥
שלושת הלים-לי, ליס ולין, המדהימות אחת אחת!
לרותמ המפקדת מספר 1-אוהבת תמיד! 3>
לנשואים האהובים שלי-נוה האני וטלי. אוהבת 3>
לכל שאר האנשים שאין לי מילים להוסיף עליהם כי הם פשוט מדהימים אחד אחד-מאיה, סיוון, טל, אלעד, אורח', דסדס, לונ'לונ' ואורפז. אוהבת תמיד! 3>
מדנדי :) (Pretty Woman)

ואני רוצה להקדיש למשה (moshe56) ולאנונימי (Animorphs) על זה שהם משחקים איתי בשירשור הכי טוב בעולם ותכתבו להם שהשירשור שלנו עבר לדף ה-2 :(
אוי נכון שכחתי למאיה (dreams about love)!! שאני סוגד לה והיא יודעת שאני משוגע!!!
ולאור (always) שהיא ואני מדברים בנו"ד פסח
ולדניאל (לאקי) כי דרסה את בועז בטטה מעופפת (ואתם כותבים את זה!!)
(פיניאס החתיך)

לכל מי שלא שלח לי ד"ש.
(dreams about love)

אני רוצה לשלוח ד"ש ל..
דניאלי,
מאיה,
שחר,
יובל,
נעמי
וזהוXDX
(Teletubbies Po)

לדניאלייי אישתי ♥
לאלעד המאהב שלי ^_^
לרביעיית לי: לי, ליס, לין וליה D:
למאיה הפופיסטית :]
לרותם מלכת סלית'רין לשעבר 3>
לנוה, הדארלינג של חיי !
ולכל בית סלית'רין האהוב שלי ♥
אור. (=
(Homunculus)

ד"ש לדיתה ויובל רקסי :]
איילה.
(Lush)

ד"ש לטלי ואשירה D:
(GoogleBott)---------------------


החידה השבועית
כותב: Sipo [שירה].
בטאי: -.
אף אחד לא פתר נכונה את החידה הקודמת. הפתרון היה, כמובן, היער האסור, המקום הנפלא בעולם. אם תקראו את החידה בעיון, תראו את דו-המשמעות המגניבה שלה. כן, אני שנונה!
ולהפעם:

ורוד, סגול, ירוק או שחור,
מה שתרצו; צריך רק לבחור.
חיצוניות היא לא הכל, הגיל לא חשוב,
גם מלחמה לא תפריד אוהב ואהוב.

על מי מדברת החידה?---------------------


// המערכת נבנתה ע"י בועז ברמן הידוע כKiller B
נקודות הבתים תיעוד עריכת הנקודות
גריפינדור
8846
הפלפאף
1207
רייבנקלו
8609
סלית'רין
6963
כל הזכויות שמורות לקהילת הארי פוטר מופעל על מערכת IP.Board בגירסא 1.4
עוצב, תוכנת, אובטח ומקודם על ידי Sipo · KilBee · edenbuganim
היער האסור - פורום הארי פוטר © 2006-2013
היער האסור בפייסבוק הפוך את היער האסור לדף הבית שלך הוסף למועדפים את היער האסור משתמשים מחוברים הפורום עומד בתקן XHTML
דירוג הפורום בגוגל סטטיסטיקות