היער האסור - פורום הארי פוטר

22/03/2020 - היי חברים! לצערי כרגע לא ניתן להתחבר, להירשם או לבצע פעולה כזו או אחרת בארכיון היער האסור. הבעיה תטופל בהקדם. בריאות איתנה לכולנו!

ברוכים הבאים לפורום היער האסור! הפורום כיום משמש לארכיון ומכיל את כל התוכן מאז הקמתו, אי-שם ב-01/09/2006! כל הפורומים נעולים למעט הפורום הזה(לחיץ)
לכל שאלה / בקשה / הערה ויצירת קשר יש לשלוח אימייל לכתובת הבאה: edenbuganim@walla.com
שלכם, מאז ומתמיד, עדן -
edenbuganimחנוכה - חג יפה כל כך

גיליון מספר 16: חנוכה - חג יפה כל כך, יצא בתאריך: 11/12/10


בגיליון זה צפו 3221 פעמים.
דבר העורכים
שלום לכל הקוראים.
לאחר חג חנוכה מלא בהנאות, טיולים וקלוריות הנביא היומי חוזר - ובגדול - לגיליון השישה עשר.
היינו בפגרה ארוכה שבה חידשנו ושיפרנו את העיתון כדי שיהיה טוב יותר ויענה יותר על ציפיותיכם, והרי לפניכם התוצאה הגמורה.
קודם כל, בוודאי שמתם לב לעיצוב החדש של הנביא היומי שהכין מיכאל - כותרת ומפריד. לאחר חמישה עשר גיליונות שבכולם השתמשנו באותו העיצוב, החלטנו שכדאי קצת לגוון. מה דעתכם ?

לאחר הפגרה פורסמו שמותיהם של שני המצטיינים של הנביא - שרון ואופיר. כל הכבוד לשני המצטיינים, לפרטים נוספים ולאיחולים כנסו לכאן.

בגיליון הזה נוספו לנו כמה כתבות חדשות - כתבת בדיחות של מאיה, כתבת בריאות של מתן, מדור 100 [בו הכתב משתנה בכל גיליון, והוא כותב כתבה בת מאה מילים בדיוק על הנביא, או על נושא אחר], מדור ארץ ישראל של צוריה ומדור מעצבים של מתן [בו אתם יכולים לפרסם עיצובים שלכם ולזכות בתגובות ובהכרה]. אנחנו מברכים גם את עומרי, הבטא החדש שלנו, ואת זיו, שהשקיע אך כתבתו לא פורסמה לבסוף. בהצלחה לכולם.

חידוש נוסף בגיליון הנוכחי הוא משפט המחץ - משפט משעשע שמופיע בכל הכתבות, לא משנה על מה הן מדברות ועד כמה הוא קשור לנושא. המשפט ישתנה מגיליון לגיליון, ואנחנו משתמשים בו בעיקר כדי להצחיק ולאתגר את הכתבים, שחייבים להכניס אותו לכתבותיהם. נסו לגלות מה המשפט השבוע, ובידקו איך כל כתב שיבץ אותו בכתבתו. בהנאה!

החל מהגיליון הבא יופיע בנביא היומי סיפור בהמשכים מאת נועם איוקי. אני לא אגלה לכם פרטים, אבל הסיפור, שאני עוזרת בכתיבתו, יהיה משעשע ביותר; חכו ותראו!

לסיום, אני רוצה להודות לראובן [Angemon], שפרש מעריכת הנביא לאחר חמישה עשר גיליונות מוצלחים ביותר, מתוכם עשרה יחד איתי, ולמרות בית הספר לחרשנים בו הוא לומד הוא הצליח בכל זאת להשקיע גם בנביא. מחכה לך הפתעה מאוד משעשעת בהמשך הגיליון... תודה על הכל, ובהצלחה במה שלא תעשה.

כמו כן, צוות הנביא היומי מאחל בהצלחה לעדן, המייסד והבעלים הנצחי של קהילת HP - היער האסור. אנו מקווים שתצליח בשירותך הצבאי, תתרום הרבה למדינה ובעיקר תהנה !

חודש טוב לכולם, ושירדו הרבה גשמים !

שירה - עורכת הנביא היומי.


---------------------


מספיק טיפש אחד בשביל לשרוף יער שלם חדשות
כותב: נחליאלית [שירה].
בטאי: Quinn Fabray [מיה].
בסוף השבוע הקודם עמדנו בפני אסון לאומי- או אפילו בינלאומי, כהגדרתם של כמה אנשים בכירים במדינה. ואכן - יש מישהו שלא שמע על השריפה שהתרחשה בכרמל והרסה כל כך הרבה דברים בדרכה?

חנוכה שמח! חנוכה שמח!
יערות הכרמל לפני השריפה.
יערות הכרמל אחרי השריפה.

השריפה פרצה ביום חמישי, א' חנוכה, ליד עוספיא. האש התפשטה במהירות בגלל הרוח החזקה שנשבה, ועברו ארבעה ימים עד שכוחות הכיבוי הצליחו לכבות את השריפה.

בשריפה נספו שלושים ושישה סוהרים ונהג האוטובוס שלהם, שלושה קציני משטרה ושני אנשי צוות כיבוי - אחד מהם נער מתנדב. השריפה התפשטה על מרחב של כחמישים קילומטרים רבועים בהר הכרמל. נזק רב נגרם לטבע באזור - נשרפו למעלה מחמישה מיליון עצים‏ ונגרם זיהום אוויר כבד לאזור כולו. ‏ החיות שבשמורת הטבע חי-בר כרמל שוחררו כדי שיוכלו להימלט ומאוחר יותר פונו וניצלו, אך חיות אחרות שהיו באיזור נפגעו. פונו כ-17,000 איש מהיישובים באיזור.


מדינות רבות שלחו לישראל סיוע, אך המדינה שסייעה הכי הרבה לישראל בכיבוי השריפה הייתה יוון, ששלחה ארבעה מטוסי כיבוי ומטוס אספקה. רבים מתושבי ישראל שמו לב לאירוניה בכך שבחנוכה, החג בו אנו מציינים את ניצחוננו על היוונים, מניעת שריפת בית המקדש על ידם והדלקת האש במנורה, דווקא היוונים הם אלה שעזרו לנו לכבות את האש ולהפסיק את השריפה.

הדבר הכי בולט בכל מה שקשור לשריפה הוא הסיבה להתלקחותה - נערים שהדליקו אש ולא השגיחו עליה כמו שצריך. כנראה שהם לא טיילו מספיק ביערות קק"ל ולא קראו את סיסמת האירגון - "מספיק טיפש אחד כדי לשרוף יער שלם" - שבעקבות זאת התגלתה בשבוע שעבר במלוא עוצמתה.

למרות גודל האסון, בשריפה נתגלו גם דברים טובים כמו הנכונות של עם ישראל לעזור לאחרים - למעלה מ- 1,500 משפחות בארץ התנדבו לארח את המשפחות שנאלצו לנטוש את בתיהן בעקבות השריפה, בכל העיתונים פורסמו מספרי טלפונים שאליהם יכול לפנות מי שרוצה לעזור, אלפי ישראלים התנדבו להגשת סיוע לנפגעים ולצוותי כיבוי האש וחברות באיזור התגייסו לעזרה. אנשים רבים בתקשורת שיבחו את תושבי ישראל, שגילו נכונות גבוהה לעזור, ובעיקר את צוותי הכבאים - שעבדו ללא הפוגה למרות הקושי והסכנה שבכך.

שלושים ושישה סוהרים נהרגו לאחר שהוזעקו על מנת לפנות את כלא דמון ולהציל מהשריפה את האסירים שבו. תושבים רבים הביעו את התנגדותם הנמרצת לכך ששלושים ושישה הסוהרים נהרגו על מנת לשחרר אסירים - נשמע מכך שהמדינה מעדיפה את חיי האסירים על חייהם של הסוהרים, שהיו צוערי קורס הקצינים של שירות בתי הסוהר, אנשים מדהימים אחד-אחד.

חנוכה שמח! חנוכה שמח!
אוטובוס הסוהרים בזמן השריפה.
שרידי אוטובוס הסוהרים.


ואף על פי שהתכוונתי שלא לשלב בכתבה עצובה שכזו משפטים כמו "המירוץ לגלובאל זה חרטא, חכו למירוץ לאסיר אזקאבן", אני חייבת לציין שזה קשור באורח פלא לעניין הזה : המדינה מתנהגת כאילו המשפט הזה דווקא נכון - כאילו שהאסירים עדיפים על הקצינים. תארו לעצמכם שהיו מעיפים גלובאלים על מנת לשמור על אסירי אזקבאן...---------------------


מה חדש אצלנו? חדשות האתר
כותב: Fall [טל].
בטאי: Elizabeth Weir [שיר].
והנה עוד כתבה בנביא היומי שמדברת על מה שמתחדש ביער. והפעם? הרבה.

המרוץ לגלובאל נגמר. המרוץ, שכלל מצעים, קמפיינים, וכמובן - הבחירות שלכם, נגמר. המתמודדים שעלו לשלב השני הם - שיר [Elizabeth Weir], נועם [HPrincess], אסיה [Inigo Montoya], מתן [Killer Queen] ואני [Fall]. ולאחר הבחירות, הגלובאלים החדשים של היער האסור הם... מתן ונועם! בהצלחה להם בתפקיד החדש שלהם.

בנוסף, ביום שבת העשרים ושביעי בנובמבר היה איפוס אוניות. הרעיון של האיפוס היה שכולם יהיו בשוויון, ועכשיו על כל תגובה מרוויחים שתי אוניות, על כל סקר ארבע ועל כל אשכול שש. האיפוס הזה הוא בעצם ההזדמנות של כולם להתחיל מחדש ולהרוויח כמה שיותר אוניות.

כמו כן, לאחרונה החל פרוייקט חדש: שר הקסמים של היער האסור - ולא, הכוונה היא לא לקבוצת "שר הקסמים". הכל מתעסק בהשקעה במחלקות במשרד הקסמים- והשקעה בכללי. לשר הקסמים אחריות גדולה מאוד, אך גם כבוד גדול מאוד מגיע יחד עם זה. לתפקיד לא מתמודדים - מתן ואיתי יבחרו את שר הקסמים של היער האסור. במידה ומישהו לא רוצה להיבחר, המקום השני ייבחר- וכך הלאה. שר הקסמים של היער האסור יכהן חודש. לפרטים נוספים על הבחירות [וואו, היער ממש מוצף בבחירות] - לחצו כאן.

תחרות ענקית נפתחה ביער בסוף נובמבר! קוראים לה "39 הרמזים", והיא מבוססת, כמובן, על סדרת "39 הרמזים." [וזה גם מירוץ, בהמשך למרוצים ביער]. התחרות הזאת מתבססת בין היתר גם על שיתוף פעולה - אף אחד לא עובד לבד, אלא עובדים בקבוצות. התחרות הזאת היא אתגר - אף אחד לא הבטיח לכם דברים קלים. אבל בתור אחת שעבדה [בין היתר] על התחרות, אני יכולה להגיד לכם שהפרסים בהחלט שווים את המאמץ. אז אם אתם קהילים שמוכנים למשימה שלנו, שהיא מציאת שלושים ותשעה הרמזים, לחצו כאן והצטרפו אל המירוץ הגדול!

עוד דבר נוסף - מזל טוב למיה, שקיבלה ניהול על פורום טו"ק [טלוויזיה וקולנוע]- שהיה פורום שומם למדי. מיה פתחה שם פרוייקט חדש- פרוייקט דיסני! מי לא מכיר את דיסני, אחרי הכל? מהקלאסיקות - שלגיה, סינדרלה, וכמובן - מיקי מאוס, אל סרטים כמו קאמפ רוק, שש עשרה המשאלות, ועוד הרבה סרטים טובים אחרים. ובדיוק בזה מתרכז הפרוייקט - דיסני. לדעתי? זה בהחלט נושא שצריך יחס. הפרוייקט צריך כתבים, בטאים ומעצבים. מתאימים לאחד מהתפקידים האלה? פשוט תלחצו כאן ותנסו להתקבל לפרוייקט. בהצלחה!

ספיישל הארי פוטר ואוצרות המוות נגמר! כנסו לפורום לראות את הזוכים. מזל טוב לזוכה הגדולה- גלי!

כמו ששמתם לב, היער ממשיך להתחדש!
נתראה בכתבה הבאה. ועד אז, אל תשכחו משפט אחד חשוב: המירוץ לגלובאל זה חרטא, חכו למירוץ לאסירי אזקבאן!---------------------


חנוכה! חגים
כותב: columbia [ענבר].
בטאי: Justin Bieber [אופיר].
חנוכה! סוף סוף חנוכה, קצת חופש.
להירגע, ליהנות, לזלול סופגניות ולביבות, הולכים גם למפגש ופוגשים את כולם. פשוט נהנים!
אז, אחרי הרבה זמן הגיע החופש, איך ננצל את הזמן החופשי שלנו כדי שיהיה הכי טוב שאפשר?

לא לדאוג, משתמשים יקרים, אספתי כמה עצות ומקומות לחופש חנוכה הקצרצר.
טוב, קודם כל, אתם מגיעים הביתה? בחמשו"ש תכינו כמה שיותר שיעורים, מומלץ הכל, ככה לפחות כשיהיה סוף החופש לא תצטרכו להכין הכל בבת-אחת, כמוני.
בשנים האחרונות המציאו כל מיני סוגי סופגניות; נתקלתי כבר באחת עם שמפניה ושוקולד לבן, ועוד אחת עם פופקורן. למי יש אומץ לאכול את זה? אני אישית, מעדיפה את הסופגניה הקלאסית עם הריבה, הכי טעים; אבל אם אתם דווקא אוהבים את כל התוספות ההזויות אז תלכו לרולדין, יש שם המון סופגניות הזויות בטירוף.ולשומרי הקלוריות, כתוב שם אפילו כמה קלוריות יש בכל סופגניה. אם אתם רוצים לראות אילו סופגניות יש שם, היכנסו לכאן.

בכל חופש יש איזשהו מופע שמעלים, כמו הפסטיגל, וכל השטויות האלו, אז החלטתי לספר על ההצגה "Glow".
המופע Glow הוא מסעו הויזואלי של גלואו, בחור צעיר (ליאור כלפון) טוב לב ולעיתים מנוצל על- ידי הרשע בוס (קובי מימון). דרך הפנטזיות והדימיון שלו בהם הוא הגבר שבגברים, וכל חלום בהקיץ מביא אותו אל סיטואציה אחרת, אותה הקהל חווה איתו.
כן, כן, אני יודעת איך זה נשמע, משהו מטומטם לילדים קטנים, אבל איכשהו חשבתי שזה יהיה מעניין. ההצגה זו קומדיה משולבת עם תיאטרון שחור.

הבאתי לכם קטע קטן מהמופע עצמו, תהנו!
קטע מהמופע Glow, לחצו!
כפי שראיתם בסוף הסרטון, ההצגה מוצגת רק שבוע. לבירורים והזמנות אתם יכולים להזמין כרטיסים מהיכל אמנויות הבמה הרצליה, היכל התיאטרון קרית מוצקין או היכל התרבות ראשל"צ. מקווה שתמצאו מקומות, זה נראה מופע מדהים.

עוד מקום שמומלץ ללכת אליו, זה פארק אתגרי ששמו X-park. לא לבעלי לב חלש, אני רצינית - נהייתי צרודה מרוב שצרחתי.
יש שם כמה מתקנים: אחד, זה הקיר טיפוס, אבל לא סתם קיר טיפוס, קיר טיפוס עם בליטות, שמגיע לתקרה. כן,כו, לתקרה! אבל זה כבר למקצוענים. אני ממליצה להגיע עם ההורים, הם גם יכולים להנות מזה.
יש שם גם אומגה נחמדה- די קצרה אם אתם שואלים אותי- לא כל-כך מומלצת. היא לא כל-כך גבוהה, אבל מי שבכל זאת מעוניין, יש אומגה ליחיד, ולזוג.
אתם תוכלו למצוא שם גם פיינטבול, מאוד מומלץ וכיפי!
אם אתם באים עם כל המשפחה, יש מקום עם דשא סינטטי בתוך המתחם, עם כל מיני דברים חמודים לילדים קטנים.

זהו, השארתי את המתקן האחרון לסוף- פארק החבלים.
כל המתקן נמצא גבוה באוויר, כשאתם קשורים לרתמה שמחוברת עם חבל למסילה, אתם עוברים שם כל מיני מכשולים, מהקל ביותר- גשר (יש במה להחזיק בצדדים), ולקשה ביותר והמפחיד ביותר- הליכה על חבל כמו בלרינה. (יש מלמעלה חבלים שאפשר להחזיק.) אני עשיתי את זה, וזה מפחיד בטירוף!

לכל מי שהתלהב, היכנסו לאתר הרשמי לפרטים נוספים- לחצו כאן.
זהו, זה אמור להספיק לכם לכל חנוכה, והי, תמיד אפשר לארגן מסיבת פיג'מות כמו פעם, או לארגן טיול משפחתי, או אפילו להסתגר בחדר לכל החופשה, העיקר שתהנו!---------------------


גאגא, אולהלה! מוזיקה
כותב: Quinn Fabray [מיה].
בטאי: Justin Bieber [אופיר].
אז, ליידי גאגא, איך לא?
הליידי הכי משוגעת בדור שלנו, המתחילה האמיתית (כן גברת פרי, אני מדברת עלייך!) של טרנד התלבושות המוזרות (שמלת בשר, למשל), ראש המצעדים המוזיקליים הקבוע - ובקיצור, הנס המוזיקלי הכי שווה מאז נס חנוכה. צריכים עוד סיבות לאהוב אותה? טוסו ליוטיוב.


סטפני ג'ואן אנג'לינה ג'רמנוטה, או בעצם ליידי גאגא, היא בעלת שלושה אלבומי אולפן ואוסף אחד, שני סיבובי הופעות, יותר משלושים סינגלים, עשרות - אם לא מאות - שערי עיתונים, ומיליוני מפלצות קטנות (לאנטיגאגא שבינינו, מפלצות קטנות זה הכינוי של גאגא למעריציה. אז כן, יש לה מיליוני מעריצים.)

אני אישית מאוהבת בשירים שלה. אני חושבת שהיא מדהימה ומקורית. התלבושות, השירים, הקליפים... יש אנשים שאומרים שזוהי דרישת תשומת- לב. אני לא מסכימה. זאת גאונות.
אז היא סוטה שמצטלמת בצילומים פרובוקטיביים עם קליפים מוזרים, אבל אני לא רואה אתכם באים בטענות לקייטי פרי. ולפחות ליידי גאגא לא מעתיקה.

יש אנשים שגם שונאים אותה בגלל המחשוב בשירים שלה; אבל אם תקשיבו לשירים האלה באמת, תגלו שאלה שירי אהבה עם עומק. עומק שטחי מעט, יש לומר. אי- פעם הקשבתם באמת ל'פוקר פייס'? זה שיר מדהים. אני הייתי בטוחה בתמימותי שזה שיר על פוקר וכאלה, אבל זה שיר אהבה. איך גיליתי? טוב, גרסה אקוסטית (ואפילו אני אומרת שהיא גרועה) של glee, ומבט חטוף במילות השיר.
אולי גם אתם תבדקו?


אני מחטטת לי בעיתוני ראש1 ומגלה שם במדור הפפראצי, בחלק קטן שמראה ציטוטים של סלבים מפה ומשם, ציטוטים ענקיים של ליידי גאגא. מתוכם האהוב עליי הוא:
" You have to be unique, and different, and shine in your own way."


או בתרגום חופשי:
" אתה צריך להיות מיוחד, ושונה, ולזרוח בדרך שלך. "


לדעתי, הציטוט הזה מסמל את המהות של ליידי גאגא. זה מין הסבר על העובדה שהיא מצליחה כל-כך. היא מוכשרת, היא מיוחדת, והיא זורחת בדרך שלה; ואם כבר הזכרנו פה ושם את קייטי פרי, ההצלחה שלה בלתי ניתנת להסבר. וגם Ke$ha לא שונה ממנה - שתיהן שרות בסדר, לשירים שלהם יש קצב והכל, אבל הן לא מיוחדות. הן לא שונות. והן לא זורחות בדרך שלהן.
הן זורחות בדרך של ליידי גאגא.
אני צריכה להזכיר לכם את הליפסטיק הכחול של קשה? או את הקליפ של קייטי פרי לשיר California girls ? בדיוק.

עכשיו, מתוך המחוייבות שלי ככתבת מוזיקה, נדבר קצת על השירים.
אני בטוחה בשני דברים, קוראים יקרים.
1. המירוץ לגלובאל זה גאוני. רגע, אני לא בטוחה בזה. עכשיו שאני חושבת על זה, המירוץ לגלובאל זה חרטא! חכו למירוץ לאסיר אזקאבן.
אז רגע,
1 (שוב). קוראים לי מיה. מצד שני, גם זה לא בטוח.
1 (שוב). פרוזן יוגורט זה סגיד. כן. זה בטוח.
2. השיר הכי גאוני של ליידי גאגא, הוא, ללא ספק, טלפון.

ובמילותם של ספרי העברית המעצבנים של בית הספר היסודי, נימוק:

ובכן, המילים ממש מגניבות, הקצב מעניין וכיפי, ואין, פשוט אין (!) צמד שמשתלב יותר טוב מביונסה וליידי גאגא. טוב, יש - שאקירה וביונסה עשו אחלה דואט, אבל אני סוטה מהנושא; הקליפ גאוני, למרות שהוא תפס את הטרנד של הקליפים הארוכים.

ועכשיו ביקורת מספרים, לדובדבן שבכתבה:

שירים
מלל - 9/10.
קצב, מנגינה - 10/10.
ביצוע - 10/10.

קליפים
ריקוד - 10/10.
תלבושות - 10/10.
בימוי - 10/10.

אחר
פרסום - 10/10.
הופעות - 10/10.
במצעדים - 9/10.
פופולריות - 8.5/10.

אז אסיים כתבה זאת בברכת חג שמח, ותקווה שליידי גאגא תצליח להיכנס לתלבושות בלי להשמין מהסופגניות.---------------------


מחדל הסוכרת הגדול- מגפה. בריאות
כותב: Saw [מתן].
בטאי: נחליאלית [שירה].
מחלת הסוכרת היא מחלה שנובעת מרמת סוכר גבוהה מאוד בדם. היא יכולה לגרום לפגיעה במערכת העצבים, בכליות, בכלי הדם הגדולים בלב, במוח ובגפיים התחתונות, וגם לעיוורון. ברגע שמישהו חולה בסוכרת, כל מנה קטנה של סוכר יכולה לגרום למותו, ולכן הוא לא יכול לאכול סוכר בכלל.
מחקר חדש מגלה שיותר מעשרת אלפים בני אדם אשר מלאו להם גיל 21 חולים בסוכרת. רק בשנת 2007 נפטרו מן המחלה כ-2,500 בני אדם, וכיום יש יותר ילדים חולים בסוכרת ברחבי העולם מאשר היו אי פעם בעבר. וזה לא רק מסביב - הסוכרת היא סיבת המוות הרביעית בישראל .
מומחים רבים ברפואה קוראים למצב הזה 'מחדל הסוכרת הגדול'. הם מפנים אצבע מאשימה לשלושה מוסדות עיקריים - קופות החולים, משרד הבריאות והאזרחים המזניחים את גופם.
הציבור הוא הבעיה העיקרית במגפה הזאת - אנחנו צורכים יותר סוכר מאשר כמות הסוכר שגופנו צריך על מנת לפעול. הצריכה הזו משפיעה על רמת הסוכר בגופנו (וגם על משקלנו, בין השאר). כאשר רמת הסוכר בדם עולה מאוד עלולה להופיע מחלת הסוכרת, וזה בלתי הפיך – אין אפשרות לרפא את מחלת הסוכרת; כלומר, ברגע שעושים צעדים פזיזים מידי אין דרך חזרה.
קופות החולים גם כן מואשמות במגפה, כיוון שהן יכולות לחיצת כפתור אחת לאתר אלפי אנשים שיש להם סיכון גבוה למחלה. הן מטפלות מידי שנה בחולי סוכרת רבים מאוד, והיו יכולות למנוע מהמחלה להתפשט אם היו נוקטות באמצעי זהירות כמו בדיקת סוכר שנתית, תעמולה ועוד.
משרד הבריאות הוא המואשם השלישי במגפת הסוכרת - הרופאים טוענים שהוא לא פועל מספיק על מנת להתנגד למגפה, ולא מפרסם קמפיינים והודעות על מנת להסביר לאנשים שעליהם להיזהר מהמחלה. בשנה הקרובה צפויים להגיע אל בתי החולים יותר מ20000 אלף איש אשר יחלו בסוכרת.

שרביט

מכשיר לבדיקת רמת הסוכר, הבדיקה המהירה למחלה.


אז איך להימנע ממחלה זו? פעלו על פי העקרונות הבאים:
1. תזונה נבונה.
2. השתדלו למעט באכילת ממתקים שמכילים ריכוז גבוה של סוכר, וכך תשמרו על רמת סוכר סבירה בדם.
3. עשו פעילות גופנית לפחות שעה בכל יום, כגון ריצה, הליכה, כדורגל וכולי, וכך תשמרו על לחץ דם נמוך.

מן הסתם כשאתם קוראים את הכתבה הזו אתם אומרים "לי זה לא יקרה". כולם אומרים את זה - אולי באמת לא תחלו בסוכרת כעת או בזמן הקרוב, אבל אם לא תיזהרו מספיק אתם עלולים לחלות בעתיד. אנשים רבים כיום לא מודעים לסיכונים הטמונים בחיים, כמו למשל אנשים שמעשנים סמים ואומרים לעצמם, "אני בשליטה, לי זה לא יקרה, אני לא אתמכר" - והם לא מודעים לכך שהם מתמכרים; אתם אוכלים הרבה סוכר ואומרים לעצמכם "לי זה לא יקרה" , אבל לבסוף אתם תחלו במחלה.
ברגע שתחליטו לקחת את עצמכם בידיים אתם לא תוכלו להיכנס למצב סיכון - הכל בידיים שלכם! אתם מכתיבים את העתיד שלכם, אם זה העתיד הבריאותי או אם זה כל נושא אחר. בכל מקרה כדאי להיזהר - לכו לבדיקת רמת הסוכר בכל שנה כדי לוודא שלא תגיעו למצב של סיכון לחלות במחלה הזאת.

לסיום, בתור אדם שנמצא בסיכון גבוה – הקשיבו לי. אל תעשו את הטעות שלי; אל תתמכרו למתוק או לכל דבר שיכול להוביל אתכם למצב סיכון. המחלה הזו נוראית, ואין ממנה חזרה.---------------------


איוק של המפגשים! ראיונות
כותב: Cookie Jar [גיא].
בטאי: Elizabeth Weir [שיר].
מה שלומך?
טוב, תודה. הכל נפלא, את?

מעולה. אז אולי תספרי לנו קודם כל איך הגעת לפורום הזה ולמה?
בפעם הראשונה כי חיפשתי אתרים על הארי פוטר, נרשמתי ולא חזרתי. ואז אחרי כמה חודשים חברה הביאה אותי.

ואיזה בית היית בהתחלה?
הייתי הפלפאפית בהתחלה. ואחרי זה בכל שאר הבתים בתקופות שונות.

מי היה הידיד\ה הראשון\ה שלך בפורום?
אני חושבת שיובל ניר, דומיניק, לילך וע'דנוש. הכרתי אותם בצ'אט.

האם אתם עדיין בקשר?
אני בקשר עם יובל ועם דומיניק וע'דנוש, אני לא יודעת מה עם לילך כיום.

מי הידיד\ה הכי טובים שלך עכשיו בפורום?
זה כמו לבחור את מי אני הכי אוהבת מהדמויות! יש לי המון ידידים טובים. אין מישהו מסוים. אני ויוני בקשר מאוד טוב, אבל את שירה ונועה אני רואה גם במציאות.

זה לא סוד שקוראים לך גם איוקי\איוק. למה? ממה זה התחיל?
אותה חברה שרשמה אותי לפורום המציאה לי את הכינוי איוקי. וגיאוצ'קה, את היחידה שאני מרשה לה לקרוא לי איוק.

מה הכינוי שלך שהכי אהבת?
אני נאמנה לאיוקי1, אבל הרבה אהבו את הכובענית המטורפת.

נהגת לצחוק על הכינוי של בועז בכינויי תגובה. מה הם היו?
היה את דבורה רצחנית, אחר כך את Killer Bee שזיכה אותי בהורדה מראשית לגלובאל, ואז את Killer Bis exual שזיכה אותי בשינוי כינוי, ועוד אחד שנשאר לפחות מיום Killer B80 שבעצם היה אמור להיות מידת חזיה, אבל אנשים לא הבינה את זה. אני מתכננת על Killer Bilbi.

 את מאוד מאוד אוהבת לכתוב. איזה סיפור\שיר שכתבת את הכי אוהבת? אני לא יכולה לבחור ילד אהוב, אבל אני יכולה להגיד שהיצירות המוקדמות שלי היו זוועתיות.

ידוע שיש לך שגעונות חולפים שאת מטריפה איתם את כולם. מה השגעונות האחרונים שלך?
היה לא מזמן את רוקי, ועכשיו זה דיג'ימון. אין על דיג'ימון!

איך זה לשפוט בתחרות ברולינגים?
בעיקר מעייף. לא תמיד יש כוח לקרוא מה שכותבים האחרים וחייבים.

ספרי משהו שאף אחד לא יודע עליו.
עלי?
הראשונה שפגשתי מהפורום הייתה לין, וכשהיא באה אלי והסתובבנו בקניון היא אמרה משהו על אלכס שנורא עצבן אותי אז הרבצתי לה.

ספרי משהו שאין מישהו שלא יודע עלייך.
אין מפגש בלי איוקי, אני הרוח החיה.

ספרי את הפדיחה הגדולה של החיים שלך שקרתה כאן בפורום [אפשר גם במפגשים].
אלוהים. איזו בקשה. אני חושבת שאני אבחר בשני סיפורי רכבת- במפגש חנוכה היה לי אודשין שבסוף לא הלכתי אליו, אבל ברכבת עם נועה ושירה התאמנתי על הטקסט. ועמדתי באמצע הקרון ואמרתי אותו, ואחיזה בחור בקצה הקרון קם להסתכל עלי. זה היה ממש מביך. ובסוף אותו המפגש נסעתי עם אילון ברכבת, והייתי עם הפאה הסגולה שלי ונתקלתי באיזה זקנה, והזקנה ישר אמרה 'לא פלא איך היא מתנהגת! תראו את השיער שלה!'

איזה פורום את הכי אוהבת בפורום?
זו שאלה בכלל? רולינגים קטנים שלי !

איזה פורום את חושבת שמיותר בפורום?
משחקי מחשב וספורט. כאילו מישהו בכלל נכנס לשם חוץ מארתור ואילון?

מה את הכי רוצה לשנות בפורום?
להחזיר ותיקים שפרשו. אני מתגעגעת לבאפי, ולילך, וגליו ומאיו ונתנאל ואלכס ואור ומליון אחרים.

איזה פרוייקט את הכי רוצה לקחת עליו אחריות ולקדם אותו בפורום?
מה שיציעו לי. אולי איזה פרוייקט כתיבה.

קראת את כל ספרי הארי פוטר?
כמובן! ואני גם זוכרת חלקים שלמים מהם בעל פה.

וראית את כל סרטי הארי פוטר?
ברור. והייתי בשתי פרימיירות!

איזה ספר הכי אהבת?
קראתי הכי הרבה פעמים את השישי.

איזה סרט הכי אהבת?
אני מתלבטת בין השביעי לשני.

לאיזה דמות הכי התחברת?
אני ממעריצות סיריוס בלק. אין על סיריוס.

איזו דמות הכי מיותרת לפי דעתך?
זכריה סמית'. הוא היה פשוט בחור מיותר.

איזו דמות הכי מזכירה לך את עצמך?
לונה. אני גם כן מוזרה, מעופפת וחסרת טאקט ומאמינה בדברים שאף אחד אחר לא.

אם יכולת לשנות משהו בספרים, מה היית משנה?
סיריוס לא היה מת. וגם לא רמוס. כן, אני בקשר טוב עם רמוס שאני קוראת לו בשמו הפרטי.

יש ספר שאת יותר אוהבת מהארי פוטר? אם כן איזה ולמה?
הלווייתן מבבל! זה הספר האהוב עלי. כי הוא ישראלי וטוב ואני אוהבת אותו.

ובואי נסיים אולי במסר לעולם?
בחורה עם חנית- בחורה קטלנית, תיזהרו ממני! הו, ותקראו את תם ונשלם הקונדס!

אני חושבת שבמשפטים אלו הכי טוב לסיים, כי אחרת מי יודע לאן נגיע עם השיגועים של נועם איוקי איוק הראשונה!
מקווה שנהנתם. בנוסף אני רוצה למסור לאיוקי ומתן בהצלחה בגלובאל, שבו זכו לאחרונה, ולדומ' אשר חזרה לראשי לא מזמן.
מזל טוב לכולכם!
וכמובן, מזל טוב ענקי לעדן, שמתגייס בשמיני בדצמבר. המון המון מזל טוב ובהצלחה רבה!---------------------


אבי הפנטזיה המודרנית ספרים
כותב: Brisingr [אופיר].
בטאי: Justin Bieber [אופיר].
כולנו, כמעט ללא יוצא מן הכלל, מכירים את האפוס האפי-פנטזי של הסופר הנודע של אמצע המאה העשרים, לפחות באחת מהצורות שלו - סרט או ספר.
כי מי לא שמע על הטרילוגיה של "שר הטבעות", העשירה בדמויות שונות מגזעים שונים?
למרות שאני בטוח שרובנו מכירים את הסיפור (לפחות מהסרט המעולה, אבל זה כבר שייך למדור קולנוע), אכתוב אותו בכל זאת בקצרה. אני מזהיר מראש, עלולים להיות בפנים ספויילרים (בשני ייתכנו ספויילרים על הראשון וכן הלאה):
שם הסופר: ג'ון רונלד רעואל טולקין (ג'. ר. ר. טולקין).
הוצאה: זמורה ביתן.


אחוות הטבעת


פרודו בגינס, הוביט רגיל, מגלה שהטבעת הקסומה של דודו, אותה גנב מגולום, היצור הנאלח החי בהרים (הסיפור המלא ב"ההוביט", מאותו סופר), היא טבעת אופל מסוכנת. למעשה, הקוסם האפור גנדלף מסביר לו שהטבעת חושלה בארץ בשם מורדור, על ידי סאורון, לפני עידנים. כמו שניתן להבין מהשיר החקוק עליה, מטרתה העיקרית של הטבעת היא לשלוט בכולם. פרודו צריך לצאת למסע, מלווה בארבעה מחבריו הטובים ביותר, כדי להגיע אל עיר האלפים ולהפקיד בה את הטבעת המרושעת. בדרך הם נתקלים בצלם ובטום בומבדיל, אבל זה לא שייך לעניינינו.
בקיצור, החבורה מגיעה אל העיר, אחרי תלאות רבות ואחרי שהם נתקלים באדם שמכנה את עצמו "הפסען" (או הצעדן או כל דבר דומה), אבל שם המועצה מחליטה שהם לא עשו מספיק; הם צריכים ללכת להר הדין, בו חושלה הטבעת, ולהשליך אותה אל הלהבות. הם יוצאים מריוונדל כחבורה של תשעה, יוצאים במרדף מטורף שבהשוואה אליו חתולים ועכברים הם סוג של חובבנים, או כמו שאומרים בעגה שלנו- המרוץ לגלובאל זה חרטא, חכו למרוץ לאסיר אזקאבן!


שני הצריחים (שני המגדלים)


הספר הזה מתחלק לשני חלקים: החלק הראשון עוסק באנשי ומלכי המערב. ארגורן, גימלי ולגולאס רודפים אחרי האורקים עד גבול היער, בתוך אדמות רוהן. בסופו של דבר, הם מגיעים אל העיר רוהן ומצילים את המלך תיאודן מהשפעתו השלילית של גרימא לשון-נחש. העניינים מתגלגלים, והחבורה מוצאת את עצמה במצודה הנקראת "נקרת הלם", בחברת הרוהירים, מתכוננים להילחם על חייהם.
החלק השני עוסק במסעם של פרודו וסם, שנפרדו מהחבורה בסוף הספר הקודם. הם מתקדמים לבדם בארצות האפלוליות הסובבות את מורדור. הם הולכים, פחות או יותר בלי לדעת לאן, ומנסים להתקדם לעבר השער השחור השומר על הכניסה למורדור. בסופו של דבר, באה אליהם הישועה בדמותו של גולום.


שיבת המלך


זהו הספר החותם את הפנטזיה המהממת של טולקין.
סם מציל את אדונו מידיהם המטונפות של האורקים. כשפרודו חוזר להכרה, הם עושים את הצעד האחרון שלהם במסע הזה – הם הולכים אל ההר המאיים שנמצא בצידו השני של מורדור, כשעינו הגדולה והפקוחה של סאורון סוקרת את הארץ הלוך ושוב, מחפשת אותם.
בינתיים, המערב נחלץ לעזרתה של גונדור. כוחותיהם של האורקים כבר כובשים אותה, והרוהירים הם הסיכוי האחרון שלהם להציל את עיר הבירה, "העיר הלבנה", הלא היא מינאס טירית. בזמן שכוחותיו של תיאודן מתקדמים לכיוון מינאס טירית, ארגורן נפרד מהחבורה, יחד עם גימלי, לגולאס וכמה מהאלפים של אלרונד, כדי לחפש את רוחות הרפאים העתיקות, כדי שיבואו לעזרתם להגן על שארית גונדור.

ספרים נלווים (או להפך)

ההוביט, הלא הוא הספר המקדים של שר הטבעות, עוסק במה שקדם לטרילוגיה ובהרפתקאות של בילבו בגינס יחד עם הגמדים. זה בעצם הספר היחיד של טולקין שקראתי מלבד שר הטבעות, אבל גם הוא מאוד מומלץ.
הסילמריליון, העוסק (בכללי) בתולדות עולמו המופלא של טולקין.
סיפורים שלא נשלמו- השלמה לסילמריליון, ספר המרחיב על תולדות הארץ התיכונה.
ילדי הורין, המגולל את עלילותיו של טורין, הבן המקולל של הורין, ובמורגות, אל האופל שקדם לסאורון.
הרפתקאות תום בומבדיל, ספר שירים המתאר את מעלליו של תום בומבדיל, הבחור המוזר שהציל את פרודו וחבריו ההוביטים.
(יש לטולקין עוד כמה ספרים, כגון הנפח מווטון רבא, אבל אני לא חושב שהם קשורים לארץ התיכונה).


הערות שונות ומשונות:

א. אצלי, שר הטבעות וחנוכה תמיד מתקשרים ביחד. יכול להיות שזה בגלל שראיתי פעם את אחד הסרטים כשהיינו באילת, לפני שנים. אבל נראה לי שהסיבה הסבירה יותר, היא הקרבות.
כולנו מכירים את הסיסמה המוכרת של חנוכה- "מעטים מול רבים". המוטיב הזה חוזר על עצמו, שוב ושוב, בשר הטבעות: בקרב על נקרת הלם, האורקים עולים במספריהם על מספר האנושיים ביחס של שלושה לאחד לפחות, ואלו לא אורקים רגילים. אבל בכל זאת, הרוהירים מנצחים. בקרב על מינאס טירית, האויב כמעט כובש את העיר, אך תשועתה מגיעה ברגע האחרון.
חנוכה תמיד התקשר לי עם שר הטבעות וזו הסיבה העיקרית לכך שהמלצתי על הטרילוגיה דווקא עכשיו.

ב. הסדרה כתובה בלשון קצת ארכאית. אני לא בטוח שזה מתאים לכל אחד. הרבה אנשים טוענים שאחרי חמישים עמודים (+-) הם פשוט זרקו את הספר מהם והלאה והבטיחו לעצמם שלא יפתחו יותר את גוש השעמום הזה. אפילו לי עצמי לקח יותר זמן מהרגיל לגמור את הטרילוגיה, בלי הנספחים.
אז מי שמצליח להתגבר על המכשול הקטן הזה, אני בטוח שיזכה לחוויה פנטסטית מיוחדת וסוחפת מאוד.

ג. חנוכה שמח!---------------------


השומרת האישית שלי- היא אחותי הקטנה. טלוויזיה וקולנוע
כותב: Breath [שרון].
בטאי: Eclipse Of The Heart [יוני].
שלום לכולם. אני נרגשת מאוד משום שקיבלתי את תואר הכתב המצטיין, ובעקבות זאת החלטתי להשקיע מאוד בכתבה זאת. מלבד הקשר שלה לעבודה בלוקמיה שאני מתחילה לעשות. הביקורת מדברת על סרט שמאוד ריגש אותי, אני מקווה שתהנו מהביקורת.

הסרט "שומרת אחותי", הוא סרט דרמה, אשר מבוסס על ספר הנושא את אותו השם שנכתב ע"י ג'ודי פיקו. בתפקידים הראשיים מככבים כוכבים מפורסמים כגון קמרון דיאז, אלק בולדווין, אביגייל ברסלין ועוד.

הסרט מספר על קייט, נערה בת שש-עשרה שאובחנה במחת הלוקמיה בגיל שנתיים בלבד. הוריה המיואשים מחליטים להוליד את אנה פיצג'רלד, אחותה המהונדסת של קייט, שמותאמת בדיוק לצרכיה הרפואים של קייט.
מאז הולדתה של אנה, היא מתחילה לתרום לקייט, בלי שיבקשו את רשותה.
בגיל אחת-עשרה, אנה שמה לזה סוף, ופונה לעורך הדין הלא-אכפתי-במיוחד, קמפבל אלכסנדר, ומאז חייה של אנה רק מסתבכים ומסתבכים. בעיקר בגלל מצבה הבריאותי של קייט ושל המשפחה.

'שומרת אחותי' גורם לך לשנות את דעתך בכל נקודת מבט שמתחלפת.
אתה מתחיל לחשוב, מי בעצם הרע בסיפור? אנה? שרה (אמם של הילדים)? או שאולי אחיהן הגדול של השתיים, ג'סי?
אהבתי את הרעיון שקייט כמעט ולא מדברת במהלך הסרט, אומנם היא מופיעה די הרבה, אבל בתור דמות צדדית שכזאת, הכל מרוכז בה, אפילו שדמות אחרת מדברת.
המשחק פשוט גאוני, למרות שבדר"כ, יש בי צורך עז להיכנס למסך ולתת סטירה לאם. היא משדרת כל כך הרבה זעם, ולא נותנת למישהו תשומת לב, חוץ מלקייט.
ההתחלה מתקדמת בקצב די מהיר, אבל לא מהיר מדי. אתה פשוט לא יכול להפסיק לראות את זה. אבל אז מגיע החלק הקשה: אמצע הסרט הוא בעיה ענקית. לרוב, הוא פשוט נמרח ונמרח ונמרח, ואתה כבר על הספה, העיניים שלך חצי פקוחות, מחכות שיקרה משהו מעניין בסרט.
הסרט לא מצליח להמנע מהנקודה הלא טובה הזאת. הסרט אכן מתחיל להמרח אחרי קטע מסויים, הוא די חוזר על עצמו - אנה מדברת, האמא כועסת, האבא עונה על הצרכים של כולם והאמא שוב חוטפת התקפי זעם.
זה, בעצם, חיסרון די גדול בסרט. כי זה פשוט מעצבן, אבל בו זמנית, השחקנים יודעים לשחק את זה ממש טוב. המשחק ענקי, הבעות הפנים לא מזוייפות בכלל (במיוחד המשחק של קמרון דיאז).
אבל למרות הקטעים הנמרחים בסרט, יש מעין מירוץ נגד הזמן, גם תביעה, גם מצב בריאותי שמתדרדר והרבה סצנות בית חולים אשר מעוררות מחשבה.
אומנם המירוץ נגד הזמן די מעניין, אך הוא יכול להעמיס על הצופה יותר מידי, מה שיגרום לו להריץ קדימה - עד לכל הגילויים המסעירים.
אחרי בלבול שלם, שבו בעצם נסענו במכונת זמן מקולקלת - כל דקה, עברנו מהעבר, כלומר, מהפלאשבקים, ומקטעים שקורים בבית ברגע זה, אנחנו עוברים להווה האמיתי, שהוא בית המשפט.
אהבתי מאוד את הקטע של המשפט, הוא מאוד מותח, במיוחד כשג'סי צורח את האמת מול אנה וכל האנשים, ואז, כדי שנהיה עוד יותר מופתעים ומרוצים, גם נגלה מהי המחלה האמיתית של עורך הדין קמפבל אלכסנדר.
הסוף מאוד עצוב, אבל ללא ספק גורם לך את מה שהיה צריך לגרום.

לסיכום: הסרט ממש נחמד, אומנם נמרח בחלק מן הזמן, אבל הסוף די מפצה על כך, והמשחק המדהים גם עוזר.
ארבעה מתוך חמישה כוכבים.

שבוע מושלם, ואל תדאגו- המירוץ לגלובאל זה חרטא, חכו למירוץ לאסיר אזקאבן!---------------------


המלצה לטיול ארץ ישראל
כותב: אברהם שטרן [צוריה].
בטאי: Ace of Spades [עמרי].
לכבוד חג החנוכה, הנה מקום קליל שאפשר לבקר בו בחנוכה וגם בשאר ימות השנה. המקום מתאים לטיול בחנוכה בגלל האנשים ששהו בו, שבעל כורחם נאלצו להלחם בשלטון הזר, כמו החשמונאים שלחמו ביוונים, וכמו שפה אנשים נלחמים בשביל להגיע לגלובאל - למרות שיש דעה רווחת על זה ש"המרוץ לגלובאל זה חרטא, חכו למרוץ לאסיר אזקבאן !"
המקום שעליו אני מדברת הוא "מוזיאון אסירי המחתרות" במגרש הרוסים בירושלים.

מוזיאון המחתרות.
מוזיאון אסירי המחתרות


משה ברזני. מאיר פיינשטיין.
משה ברזני ומאיר פיינשטיין.
במוזיאון ישנה המחשה של התקופה בה שהו בכלא אסירי המחתרת, שלמרות רצונם העז להמשיך ולהילחם בבריטים, נאלצו לשבת מאחורי סורג ובריח בבית הכלא בירושלים.
במוזיאון אנו רואים את תאי המעצר בהם שהו האסירים, את תא עולי הגרדום (עליו אפרט בהמשך), את החצר ואת חדרי העבודה והמלאכה בהם הכינו האסירים כל מיני דברים לשימוש הבריטים, לרבות העבודה המעודדת ביותר - הכנת ארונות קבורה לחיילים ולמפקדים הבריטים שנהרגו בפעילויות המחתרות.
זהו הכלא המפורסם של מגרש הרוסים, שחלק מאתנו מכירים בו בגלל "רב האסירים"- הרבה אריה לוין שנהג לבקר בו וביקר גם את עולי הגרדום (המוזכרים בהמשך), ועד היום אפשר לראות את בית הכנסת שאותו הקים הרב בכותלי בית הכלא.
הסיור במוזיאון הוא במסלול מעגלי, ואם יצא לכם לעשותו עם הדרכה תשמעו סיפורים רבים על האסירים במקום, וביניהם את הסיפור המופלא על לוחם האצ"ל מאיר פיינשטיין ועל לוחם הלח"י משה ברזני:
מאיר פיינשטיין ומשה ברזני נידונו למוות על ידי השופטים הצבאיים הבריטים, לאחר שנתפסו באחת מפעילות מחתרתית. לקראת עלייתם לגרדום נכלאו פיינשטיין וברזני בתא הנידונים למוות הסמוך לגרדום, והולבשו בגדי נידונים למוות- בגדים אדומים.
פיינשטיין וברזני לא רצו לתת לבריטים את האושר הקיים בהריגתם ולכן תכננו תוכנית - הם קשרו קשר עם הארגונים בחוץ, שהבריחו אליהם רימונים במסווה של תפוזים; הם קיוו להתפוצץ ברגע שהבריטים יבואו לתלותם ובכך להרוג יחד איתם כמה שיותר בריטים (מעין מעשה שמשון הגיבור, "תמות נפשי עם פלשתים").
אך שיבוש חל בתוכניתם - הבריטים הודיעו שביחד איתם יבוא הרב יעקב גולדמן (רב בתי הסוהר בא"י בתקופת המנדט) ל"טקס התלייה", לכן פיינשטיין וברזני החליטו לא לבצע את התוכנית - על מנת שהרב לא יפגע, ומשום כך התפוצצו שניהם ביחד בתאם כשהרימון המוחבא בתוך התפוז ביניהם וכששירת התקווה על שפתם. בכניסה למוזיאון ישנן שתי אנדרטאות לזכרם.זמני פעילות המוזיאון:
ימים א' - ה' בין השעות 09:00 – 17:00

מחיר כניסה:
מבוגר - 15 ש"ח
נוער, סטודנט וגמלאי - 10 ש"ח

       
מוזיאון המחתרות.
לקבוצות מעל 25 איש, ניתן לפתוח את המוזיאון מעבר לשעות הפתיחה וכן בימי ו', בתיאום מראש.

יצירת קשר:
כתובת: ירושלים, מגרש הרוסים
טלפון: 02-6233167 , 02-6233166
hamachtarot_jerusalem@mod.gov.il


מי אני?

"אלוף הבריחות" אני מכונה,
כיוון שברחתי ארבע פעמים ונתפסתי במשגה.
אך בפעם החמישית, ידידיי, הצלחתי!
ואת הבריטים מהארץ הברחתי.
הם חשבו שאם בארץ לא יהיה,
ממני ייפטרו,
אך לא ידעו עד כמה הם טעו...---------------------


מדור ותיקות? מדור ותיקים
כותב: נחליאלית [שירה].
בטאי: Ace of Spades [עמרי].
הפעם המדור שלנו עומד לשבור שיא שלא נשבר מעולם - המדור יספר היום על ותיק!
אתם מן הסתם תוהים מה שיא בזה - זה הרי מדור ותיקים - אבל לא; אם הבחנתם בזה וגם אם לא, עד לגיליון הזה המדור היה מדור ותיקות.

הוותיק שלנו הפעם הוא לא בדיוק ותיק שפרש, אלא סתם לא נכנס לפורום במשך הרבה זמן. הוא קפץ שוב לבקר בשבועות האחרונים, הוא טוען שלקח לעצמו פסק זמן כדי להתגעגע, יתכן שראיתם אותו בסביבתכם הקרובה.


ניר !

ניר גר במגדל העמק - "חור ליד עפולה ונצרת, אתם בטח לא מכירים" ועוד כחודש הוא חוגג יום הולדת שש-עשרה; הוא אוהב לשמוע מוזיקה, לנגן בגיטרה ולהסתובב עם חברים, והוא גם מדריך בבני עקיבא. החיים שלו הם "פעם למעלה, פעם למטה", אבל הוא משתדל ליהנות מכל רגע. חופשת החנוכה שלו התחילה לא טוב בגלל בלגאן השריפה, למרות זאת חנוכה הוא החג האהוב עליו והוא מנצל את החופש שחיכה שלו בעיקר להשלמת שעות שינה.
המסר של ניר לחיים הוא "תהיו אופטימיים, זה תמיד עובד."

הוא הגיע לפורום 'הוגוורטס אקספרס' של חביב בשיטה הקבועה, הרגילה והנדושה - גיגול פשוט של מילת המפתח "הארי פוטר", וכניסה לקישור הראשון ברשימה. ניר עשה היסטוריה - כל מי שהיה בקהילת 'HP' ויש לו מעט זיכרון בקדקודו חייב לזכור את הכינוי של חביב - "Magic" מסתבר שחביב לא היה הראשון שהשתמש בכינוי, אלא לקח אותו מניר, שהחזיק בו ב'הוגוורטס אקספרס'! בגלל גזילת הכינוי, החליט ניר לבחור לעצמו כינוי חדש ומכאן נוצר הפניקס. הוא הפך למשתמש כבוד [כיום שר קסמים] בפורום 'HP' אך לאחר שבוע 'HP' התאחדה עם 'היער האסור' ותואר הכבוד נלקח ממנו באכזריות רבה.
ניר זוכר הרבה מהפורום בארבע השנים שהיה בו, אבל לא הרבה ותיקים זוכרים אותו, כי הוא לא בא למפגשים. ייתכן שהוא יבוא השנה למפגש כלשהוא, ותקשיבו להמלצה שלי - לכו למפגש שניר יבוא אליו. חבל להפסיד את הפעם היחידה בחיים לראות אותו! לא ניתן לו להיות "עומרי 2", שאף אחד לא יודע איך הוא נראה !

הוותיקים שניר זוכר הם איילה, בר, אביחי, שירה זשל"ב [אני, כמובן], איתמר ויזל, פנינה, חביב, נועם, ירין, איתי, אור שכטמן, פרח וליאור באפי. עם חלקם הוא עדיין שומר על קשר ועם חלקם כבר לא. הוא מציין במיוחד את התקופה של מלר"א וההתעללות בנובים - לדעתו, זה היה אכזרי אבל משעשע.
ניר לא האמין שנצליח לשרוד עד היום, אחרי כל הריבים והפרישות שהיו; אי אפשר שלא להצדיק אותו, הרבה מהוותיקים חשבו בזמנו שהפורום לא יצליח להגיע לסוף השנה השנייה שלו, ובטח שלא לרביעית.
הפורום היום, לדעתו של ניר, יותר רגוע, פחות משוגע ורועש. זה לא רע, אבל פעם היה יותר מעניין.
אם ניר היה מקבל את הפורום לידיו הוא היה משנה את שמו ל"קהילת הספאם הגדולה בארץ", כי זה בעיקר מה שיש בו.

ניר אף פעם לא היה מנהל גלובאלי, ראשי, או מנהל גבוה כלשהו. אני לא בטוחה אם הוא היה אפילו מנהל פורום - לכו תזכרו את כל מנהלי הפורומים בארבע השנים האחרונות; הדבר היחיד שהוא עשה היה לפרוש מדי פעם ולחזור, כך שאפשר לומר עליו שהוא מגשים את המשפט, "המרוץ לגלובאל זה חרטא, חכו למרוץ לאסיר אזקבאן".

חג שמח!---------------------


עוגיות שוקו-וניל אורח
כותב: מופע שנות ה70 [רז].
בטאי: Eclipse Of The Heart [יוני].
חומרים:

- 100 גרם מרגרינה רכה או או גביע לבן אחד (רצוי אשל)
- חצי כוס סוכר
- רבע כפית מלח
- ביצה אחת
- כף תמצית וניל
- שתי כוסות קמח
- 2 כפות של אבקת קקאו


אופן ההכנה:

1. יש לחמם את התנור מראש, לחום בינוני - גבוה של כ-200 מעלות.
2. מכניסים לקערה את המרגרינה (או הלבן), הסוכר, המלח, הביצה ותמצית הווניל. מערבבים עד שבקערה מתקבלת עיסה אחידה.
3. מוסיפים את הקמח בהדרגה - שמים 5 כפות קמח ומערבבים עד שכל הקמח נבלע בעיסה, וחוזרים על אותו תהליך עד שיגמר הקמח.
4. אוספים את הבצק לגוש בעזרת הידיים, מחלקים אותו לחצאים שווים ויוצרים כדור מכל חצי.
5. מניחים את אחד הכדורים מחוץ לקערה ושופכים על הכדור השני (אשר בתוך הקערה) את הקקאו. מפזרים היטב את הקקאו עד שיתפזר באופן שווה וצבע הבצק ישתנה לחום.
6. מחלקים את הבצק החום לשני חלקים שווים ויוצרים מכל אחד גליל מאורך בעובי של כשלושה אצבעות.
7. מפזרים מעט קמח על משטח העבודה, מחלקים את הכדור הנותר לשני חלקים שווים ומרדדים כל חלק לכמעין עלה דק (בעזרת מערוך).
8. מניחים גליל חום אחד במרכז העלה הלבן ועוטפים את הגליל החום בבצק הלבן עד שכל הגליל יבלע בתוכו. חוזרים על התהליך עם הגליל והעלה שנותרו.
9. חותכים בסכין כל גליל ל-12 פרוסות בעובי של כ-2 אצבעות, משטחים אותן מעט ומניחים אותן על נייר האפייה בתבנית.
10. מכניסים את התבנית לתנור ואופים את העוגיות כ-10 דקות עד שהבצק הלבן מזהיב. מוציאים אותו מהתנור, מקררים ושומרים בכלי סגור.---------------------


ב - 100 מילים.
כותב: Breath [שרון].
בטאי: Elizabeth Weir [שיר].
ברוכים הבאים למדור החדש, מדור 100.
במדור 100 תופיע בכל פעם כתבה של מישהו אחר, באורך 100 מילים בדיוק [!]. הכתבה הנוכחית מדברת על העבודה בנביא, אך בהמשך ייתכן שיהיו כתבות על נושאים נוספים. בהנאה !שלום לכולם, כאן שרון - כתבת טלוויזיה וקולנוע בנביא היומי.
נכון שאנחנו שולטים? אנחנו עושים לכם כתבות בלי הפסקה.
אז בראש ובראשונה, אני רוצה להודות לשירה, הבוסית שכולם מפחדים ממנה, ולכן כולם משתדלים להגיש בזמן (או שמוצאים את עצמם בחוץ).
אני רוצה להודות גם לראובן, שאסף את כל הצוות ונאלץ לסנן כל כך הרבה כתבים... ותודה לכל הצוות שבאמת טורח להגיש. העבודה בנביא היא אחד הדברים הכי שווים שיש. זה כיף. מאוד. המטרה הבאה - כתבה בעיתון.
תמשיכו לקרוא אותנו (או שתסבלו את שירה בעצבים), ואל תשכחו להגיב על הגיליון בכלל - ובמיוחד על כתבת טלוויזיה וקולנוע.
שיהיה לכם שבוע מדהים מהסרטים.---------------------


אותי זה מצחיק. בדיחות
כותב: Kurt Hummel [מאיה].
בטאי: Quinn Fabray [מיה].
100.

אישה ובעלה הלכו ליועץ זוגיות.
אמר הפסיכולוג לבעל: "מה אתה חושב שהבעיה בנישואים שלכם?"
ענה האיש: "אשתי נורא ילדותית!"
"ובמה זה מתבטא?"
"היא גונבת לי את הצעצועים מהאמבטיה!"

100.

שתי פיתות הולכות ברחוב ופתאום בא בורקס ודוחף אותן. האחת אומרת לשנייה: "שיואו, איזה בצק אלים.."

100.

שני שלשולים הולכים ברחוב ופתאום רואים צואה, אז אחד אומר לשני: "תראה את זה, משחק אותה קשוח!"

100.

איש אחד רוצה להיכנס לקניון עם גמל. השומר עוצר אותו ואומר לו שאסור לו להכניס גמלים לקניון. הם מתווכחים על זה עשרים דקות ואז האיש עם הגמל נכנע והולך משם. אחרי זמן מה הוא חוזר, הפעם יש לגמל פיתות על האוזניים.
"אתה משוגע?!" אומר השומר. " מי אתה שתכניס לי גמלים לקניון!"
אז האיש אומר: "מי אתה שתגיד לי מה לשים בפיתה?!"

100.

איזה איש עם צפרדע על הראש נכנס לרופא ולא אומר כלום. אחרי כמה דקות הרופא שואל, "כן, במה אוכל לעזור לך?"
אז הצפרדע אומר: "תוריד לי את הגידול הזה כבר מהתחת!"

100.

שלוש צפרדעים יושבות על שפת הנהר.
הראשונה אומרת: "ראאביט."
השנייה אומרת: "ראאביט."
השלישית אומרת: "ראאביט ראאביט."
אז הראשונה מוציאה אקדח ויורה בשלישית.
"למה עשית את זה?!" שואלת השנייה בהלם.
אז אומרת הראשונה "היא ידעה יותר מדי."

100.

איש אחד נכנס בבהלה לבר וצעק: "מהר! אני חייב עזרה! אשתי רוצה לשתות רעל!"
אז הברמן ענה: "אז תזמין מהר אמבולנס!"
האיש מביט עליו בפליאה ואומר: "איזה אמבולנס?! יש לכם רעל?"

100.

מישו רואה את חבר שלו הולך ברחוב וכולו פצוע ושרוט.
"מה קרה?!" הוא שואל את החבר.
"היום קברתי את חמותי.." החבר משיב.
"אבל מאיפה כל השריטות האלה?!"
"היא התנגדה..."

100.

יום אחד דופקים על הדלת של זוג ישראלי נשוי. הבעל פותח את הדלת ורואה את מלאך המוות.
מלאך המוות: "באתי לקחת את הנשמה שלך!"
אז האיש מסתובב למדרגות וקורא לאשתו: "נשמה, בואי, באו לקחת אותך."---------------------


העיצובים שלכם. מעצבים
כותב: Saw [מתן].
בטאי: נחליאלית [שירה].
מיה.

העיצוב נעשה בידי מיה [Quinn Fabray], שביקשה שלא להתייחס לניק...

100.

העיצוב נעשה בידי שחר [Californication].
---------------------


אומרים תודה.
כותב: צוות הנביא היומי.
בטאי: -.

כיוון שראובן עזב את עריכת הנביא, ישבנו כל הצוות וכל אחד כתב משהו קטן ונחמד. ראובן, תהנה :]


החלטתי לא לצאת חופר, כי ראובן לא אוהב חופרים (XD). אז מה שרציתי להגיד זה, שאתה תחסר לנו בנביא, שירה לא תהיה כמו ר' (בלי להעליב שירה). תהנה בכל עיסוקיך, בברכה מתן . [Saw].

לא יצא לי להכיר את ראובן כל כך, אבל אני יודעת שעשית עבודה ממש טובה.
שיהיה לך בהצלחה בהמשך הדרך כבעלים, ונקווה ששירה תרים את העיתון הזה בלעדיך :)
מיה [Quinn Fabray]

ראובן :]
עשית עבודה ממש טובה בתור העורך של הנביא [כשהיית מעורב XD], ורק נשאר להגיד בהצלחה בהמשך [במה שאתה מתכוון לעשות P:] ותחסר לנו פה P:
טל [Fall].

ראובן, אחד האנשים הכי חכמים שאי פעם ראיתי. בהצלחה במה שתבחר, ר'.
יוני [Eclipse Of The Heart]

בגלל שהייתי מנהלת הנביא ואני חוזרת לכתוב בו, אני מרגישה שיש לי זכות לומר את הדברים הבאים.
נסיך שלי, הבחירה הכי טובה שלי הייתה למנות אותך לעורך כי לי לא היה כוח לערוך את הנביא בעצמי.
אתה בחור מדהים והיית עורך יוצא מין הכלל.
בהצלחה בהמשך, ואל תפסיק לקרוא את הנביא. ותעלה אותי לראשית כבר!
אוהבת, הנסיכה איוקי ^^
[Angewomon]

ראובן! היי. D:
חבל שפרשת. אתה יודע, אתה הבן-אדם שקיבל אותי לנביא. ^^
בכל מקרה, בהצלחה בחיים. חבל שעזבת. ואממ, סורי, אני לא מקורית בברכות. אבל שתדע שתחסר לנו מאוד.
שרון [Breath‎].

דווב D:
חבל לנו שעזבת את הנביא (כמה מקורי, הא?). אני לא מתכוון לומר שתמיד היית לגמרי איתו, אבל לפחות בגליונות הראשונים השקעת בנביא הרבה מרץ - אם אני זוכר נכון.
אז תמשיך לך בחייך, בלי הנביא. רק תשתדל שלא להתאבד מגג קולנוע שמוכר פרחים ולא לאכול דג עם ריאות באזניים מרוב צער ואובדן.
אופיר:)
[Brisingr]

ראובן D: יש לי הזדמנות לחפור, ואני כמובן אנצל אותה.
היה מאוד מאתגר לערוך איתך את הנביא – החל מסמסים באמצע הלילה ועד לויכוחים קורעים בהודעות פרטיות שהנושא שלהם הוא תמיד "שירה" או "ראובן", לסירוגין. במשך התקופה הזאת נהנינו בעיקר לריב, להתלונן, להתווכח מי עובד יותר טוב, לעצבן אחד את השני, לנג'ז זה לזה, להתחרות מי מסיים להוציא גיליון מהר יותר, להציף זה לזה את התיבה [אחד הדברים המהנים ביותר בעבודה הזו], להשוויץ בהרשאות שלנו [אהמאהמ], למצוא מליון סיבות למה השני הוא זה שצריך לעשות את הגיליון הבא, לדבר המון ולצפות שהשני יעשה ["אין לי כוח, תעשי את"], לחפור אחד לשני, לרדת אחד על השני, לקשקש מפעם לפעם במסנג'ר, לנדנד אחד לשני כדי שנעשה את העבודה שלנו כמו שצריך, להתחרפן מאנשים שלא מגישים בזמן, להעיף אותם ולריב מי יפטר אותם [לפחות בוויכוח הזה תמיד ניצחתי], ובקיצור- תמיד היה לנו על מי להוציא את העצבים אם היינו צריכים קצת להשתחרר P:

אז כן, עשית עבודה מעולה [בעיקר כשהייתי מעצבנת אותך], השקעת המון בנביא [ועם הביתספר לחרשנים שלך זה ממש לא קל], ואפילו הצלחת שלא לענות רק "כן" על כל הודעה חופרת שלי, כך שבתכל'ס – כל הכבוד, חמישה עשר גיליונות זה ממש לא מעט כשיש לך חיים גם מחוץ לפורום.
שיהיה לך בהצלחה, שתהנה מההחלטה שלך ושתנצל כמו שצריך את הזמן שהתפנה לך מקריאת החפירות שלי – ובקיצור, כמו שאומר המשפט הידוע – כל החפירה הזאת הייתה פשוט דרך להגיד תודה. :)
חיים טובים, ושתזכור תמיד ששירה, כי ראובן זה חרוש –
ש / זשלב / דארסי / נחליאלית.---------------------


דרישות שלום.
כותב: -.
בטאי: -.
ד"ש לאלירזוש 333>
ד"ש לשארונ
ד"ש לארתור
ד"ש לזיו
ד"ש לאורי
ד"ש ללאורנה
ד"ש ליוני
ד"ש לפרח
ד"ש לשקד הגותית
ד"ש לאנשים מוזרים
ד"ש לפרדי מרקורי
ד"ש לעצמי
ד"ש למישהו שצופה כעת בד"ש הזה D:
[Saw]
ד"ש לשקד
ד"ש למתן
ד"ש לנועם
ד"ש לשירה
ד"ש לשירה
ד"ש לשירה
ד"ש ליוני
ד"ש לשרון
ד"ש לעומר
[רקסי הכלב]
ד"שים ממני ל:
תילי
נועמאמי
שחרוש
מאיה
מיה
אמה
שיר
מיכאל הבת
מורי חמורי
שירה (XP)
טלי
טל
טול
נעמה
נעמי
ענבל
אבישי
זיו
רוזה מרציפן
אבי
תומר
רוני
איתי
רז
ולכל האנשים החמדמדים הקיימים בעולם =]
[Lara croft]
ד"ש לאורחית בחזרה =]
וד"ש לכל מי שרוצה ד"ש והוא לא עולה במוחי הפגום כרגע =]
[The Vampire]
ד"ש לאנשים מממממממפגרים כמעט כמוני ולגריפינדור
[Help]
ד"ש להפלפאף
ד"ש לההילאים
ד"ש למר קו
ד"ש לשחר
ד"ש לטל הבן
ד"ש לרז
ד"ש לנעמה
[מר קו]
ד"ש לרז ואבישי מגריפינדור !! (=
[Youngest Seeker]
ד"ש לאמה
ד"ש לנעמה
ד"ש לקרמבו שאכלתי הרגע
ד"ש לרז
ד"ש לשחר שאני לא מבין מה קורה איתו.
ד"ש לנועםמאלפוי
ד"ש ליבנזיק
ד"ש לאורחן
ד"ש למאיול
ד"ש לאבישי
ד"ש לשיר
ד"ש לשיר
ד"ש לטל
ד"ש למוריה
ד"ש לטלי
ד"ש להילאים
ד"ש לפורום!
[Street Juggler]
ד"ש לעצמי (שחר)
ד"ש למתן שר הקסמים החדש(אדון לאבגוד)
ד"ש לטל הבן
ד"ש ליובל
ד"ש לאיתי
ד"ש למיכאל
ד"ש למתן הגלובאל
ד"ש לשירה
ד"ש לשחר השני(posidon)
ד"ש להפלפאף
ד"ש להנהלה
וד"ש לכל מי שמסתכל על הד"שים שלי.
[רובין לונגסטרייד]
ד"ש ל גלי מישתמשת החודש מרייבנ.
ד"ש לרייבנקלו.
ד"ש לחיים ראש בית רייבנקלו.
ד"ש לי.
ד"ש לViva la vida המישתמש עם הכי הרבה הודעות בפורום
[lavender brown]
ד"ש לעורכת הנביא המאוד מאוד מתוקה דארסי שלי. ד"ש ליצורות הלילה. ד"ש לשקד 3> ד"ש לכל מאות אלפי בעלי, חברי, פילגשי, אהובי, מאהבי ומחזרי XD
[Angewomon]
ד"ש ל:
נועמאלפוי333333>
אבישי
אורחן
נעמה
איתי
מר קו
ולכולם ?: )
[מופע שנות ה70]
ד"ש לטל 3>
ד"ש למיה
ד"ש למאיה
ד"ש לזיו 3>
ד"ש לארתור
ד"ש לאורחן
ד"ש לאבישי
ד"ש לאור
ד"ש לשירה
ד"ש ל"למען טובת הכלל" *והמבין יבין*
[Rupert Grint]
ד"ש לשרלוק הולמס (בהנחה שהוא קיים)
ד"ש לשלמה גרוניך (שהנחה שהקוקו שלו לא יסתיר לו את הד"ש)
ד"ש לשם טוב לוי (בהנחה שהוא לא מתאמן בחליל כרגע)
ד"ש לשלמה יידוב (בהנחה שהצוואר של הגיטרה לא מסתיר את הד"ש)
ד"ש למתי כספי (בהנחה שהוא לא בהופעה כרגע)
ד"ש ליהודית רביץ (בהנחה שהיא אוהבת הארי פוטר)
ד"ש לאריק איינשטין (בהנחה שהוא לא צופה במשחק כדורגל)
ד"ש ליוני רכטר (בהנחה שהוא לא נפגש בזה הרגע עם מישהו)
ד"ש לדיסק המגניב שאני אקנה מחר (בהנחה של לפחות 30%!)
[RangerSmurf]
ד"ש למוריה (ד"ש מלא אהבה)
ד"ש לנועם
ד"ש לאורחן
ד"ש למאיה
ד"ש לשיר
ד"ש לאיתי
ד"ש לכל מי שמשרשר איתי
וד"ש לאופיר שייזכר לסיים לבטא לי את הסיפור
[joey]
אילון! אתה חאתיך בהכחשה! D:
ד"ש לסוכעאעאעריה שלי 3>
לתפוח המקורמל המדהים שלי3>
למיאלי 33333>
לאורחן שבדיוק עברה את הקדשת 4,000!
לעדנה, טו שיי שיי האש האש איי טו איי D:
ד"ש לאלברטו 3>
ד"ש לירדנוס D:
ד"ש לתלתליפה DD:
לתומר לא מגיע ד"ש, כי הוא אמר שפראנק מטריד ושאלברטו עלוב. אני מודה שפראנק מטריד אנשים מסוימים ולא בוגרים *אהאהמתומראהמאהמ* אבל אלברטו בהחלט לא עלוב!
לנועם ביתי היקרה,
לנוומי,
לשחר שבשבילי תמיד תהיה הכבשה שושנה,
למשפחת שפלולי D:
לגליקים,
לאיש הכופתא,
למצוננים,
ולשאווים,
ולי. כי גם לי מגיע P:
[Kurt Hummel]
ד"ש לטלהבת, 3>
לאורקע - מיאמור D:
למאיה, טו שיי שיי האש האש איי דו איי ולאלברטו *~*
לירדנץ ♥
למייצ'ית (:
לאופירהבת [:
לשיר :]
לגלי ^
לעדנ (:
לאילון D:
למתנ. ^^
[Down To Earth]
בגלל שאני תמיד שוכחת מישו ואז הורגת את עצמי על טימטומי הרב,
פשוט אקדיש הקדשה פאקאצית שכזו לכל חבריי הפאקאצים. 3>
שחיים עם פאקאציותי בשלווה.
אז, כל חבריי, ראו עצמכם כמוקדשים D:
לאב יה,
שירהפאקצה.
[ אסגוד לכם אם תצבעו את ההקדשה בוורוד פאקאצי זוהר, צבעה הראוי D: ]
[נסיכת הפאקאצות]
ד"ש לסוכאעאעאעאעארזית שלי, שאני האכי אוהבט באולם.
כי זה כיף לכתוב בשגיעות קטיב D:
[Quinn Fabray]---------------------


החידה השבועית
כותב: נחליאלית [שירה].
בטאי: -.
פותר החידה הקודמת היה מתן [אדון לאבגוד].
התשובה הייתה כמובן מדאם מקסים.


במשפחה אני מאוזנת
בחברה אני נגררת.
בעת משבר
אני אשקר
כדי להשיג את שאני אוהבת.
מי אני ?---------------------


// המערכת נבנתה ע"י בועז ברמן הידוע כKiller B
נקודות הבתים תיעוד עריכת הנקודות
גריפינדור
8846
הפלפאף
1207
רייבנקלו
8609
סלית'רין
6963
כל הזכויות שמורות לקהילת הארי פוטר מופעל על מערכת IP.Board בגירסא 1.4
עוצב, תוכנת, אובטח ומקודם על ידי Sipo · KilBee · edenbuganim
היער האסור - פורום הארי פוטר © 2006-2013
היער האסור בפייסבוק הפוך את היער האסור לדף הבית שלך הוסף למועדפים את היער האסור משתמשים מחוברים הפורום עומד בתקן XHTML
דירוג הפורום בגוגל סטטיסטיקות